Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 31.12.2020 o 16:46, Rega napisał:

 jakoś się po mału wypalam i coraz mniej cieszy mnie słuchanie.

 

Proponuje szybko odstawić sprzet (słuchanie muzyki), na jakiś czas. Pewien znajomy tak miał, a to szybko przerodziło sie w brak usatysfakcjonowania dźwięku z swojego sprzętu co w dalszej drodze doprowadziło do sprzedaży elementów audio, które zbierał i skomponował w całość od bardzo długiego czasu. Nie mam pojecia skąd biorą sie takie nagłe zniechecenia. Mam nadzieje że Cię to nie spotka. Powodzenia i 3maj się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam co się dzieje. Muzyki słucham od połowy lat siedemdziesiątych ub stulecia. Włożyłem sporo pracy w zaadaptowanie pomieszczenia, wykonanie dodatkowych, oddzielnych instalacji, wykonanie podwójnych ścian i sufitu z wewnętrznym wygłuszeniem itp. Nie chciałbym tu uchodzić za jakieś stare, żalące  się  na świat indywiduum, ale coraz mniej ciągnie mnie do sluchania. W grudniu zaledwie trzy razy. I nie chodzi o niezadowolenie z brzmienia. Mam do wyboru kilka systemów i mogę wybierać rodzaj brzmienia. To raczej coś w rodzaju ,,zmęczenia materiału,, Wiem - grzeszę, bo pewnie byłoby kilku Kolegów którzy by powiedzieli że niejeden by tak chciał. Ale co powiecie na setki nieodsłuchanych płyt i brak chęci aby to zmienić? Może jeszcze z miesiąc i przejdzie? Oby. Pozdrawiam i nikomu nie życzę. Przepraszam za OT.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega, potrzebny czas, czasami też unikam słuchania. Myślę że duży wpływ na obecne Nasze samopoczucie ma wpływ pandemii.

Musisz uważać bo to  może być początek depresji. Może masz możliwość zmian otoczenia / dyskusji na tematy które Ciebie mogą wprowadzać w taki stan.

Nie jestem psychologiem, ale kiedy dopada mnie takie "zmęczenie materiału" to wtedy zmieniam swoje codzienne nawyki, mnie to pomaga.

Pozdr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega mam podobnie , zresztą kiedyś wspominałem ,że zbyt intensywne słuchanie powoduje znużenie - problem z własnym systemem -> poszukiwanie zmian.

Sam średnio odpalam sprzęt ~20h miesięcznie.

Przy ponad 100h miesięcznie nie było przyjemności z odsłuchów.

Poza tym ile mamy tych ulubionych utworów ? Zbyt częste ich słuchanie to tak jak jedzenie codziennie bigmaca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rega napisał:

To raczej coś w rodzaju ,,zmęczenia materiału,, Wiem - grzeszę, bo pewnie byłoby kilku Kolegów którzy by powiedzieli że niejeden by tak chciał. Ale co powiecie na setki nieodsłuchanych płyt i brak chęci aby to zmienić?

Dlatego (przynajmniej dla tych co mieszkają na co dzień w mieście) najlepszym odpoczynkiem są długie spacery w muzyce ciszy czyli las. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasu mam 700 metrow. I to takiego dość starego. Jestem do niego przyzwyczajony bo muzyki lasu słucham  od dziecka. Dookoła otulina ińskiego parku krajobrazowego, a wiec ,,lasów i jezior ci u nas dostatek,,. @tomek4446 miał okazje ubiegłego lata pooddychać ,,naszym,, powietrzem. Szkoda, że nie mieliśmy okazji się spotkać przy muzyce.  Pewnie Koledzy macie rację - może faktycznie trzeba odpuścić na kilka miesięcy i wrócić na wiosnę ,,z bocianami,,.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

... faktycznie trzeba odpuścić na kilka miesięcy...

A ja bym doradził w ogóle nie zaglądanie na różne fora czy strony związane z audio. To tak naprawdę stymuluje Twoje odczucia i powoduje zmęczenie. Muzykę sobie zostaw. To Cię umaja. Życie forumowe to rak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Dla jednych rak dla innych odskocznia od życia codziennego. Najważniejsze żeby to co robimy, sprawiało nam przyjemność i nie szkodziło innym 😉

Ale kiedy przyjemność zanika i pojawia się znudzenie to może lepiej porzucić forum niż muzykę. 
Jako pierwszy krok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez przeciagajacy sie remont mieszkania na ponad trzy miesiace odstawilem sluchanie muzyki. Teraz nie moge sie jej nasluchac. Wrazenie takie jak by mi ktos sprzet na lepszy podmienil a byl okres ze tez zaczynalo czegos brakowac. Jak komus zaczyna czegos brakowac w muzuce to proponuje odstawic sluchanie czegokolwiek na min 3msc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DEMOLKA napisał:

Jak komus zaczyna czegos brakowac w muzuce to proponuje odstawic sluchanie czegokolwiek na min 3msc.

Mozna jeszcze szybko pogorszyc brzmienie. Czyli z trybu "direct" przejść na regulację barwy np. Wszystko na minus i posłuchać w meczarniach kilka utworów. Gdy juz mózg zaadoptuje nowy ch... dzwiek przełączyć spowrotem na "direct". O yeahhh od razu lepiej...🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 znów cieszymy sie super systemem :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 ja ciebie nie namawiam bo zaraz "masta" wyskoczy i powie jak jest

Uważam że trzeba wypożyczyć i posłuchać. Sprzęt bez ałdiofilskich bajek i nie potrzebujący gadżetów do grania 

@Karol64208 - wrażenia takie jak poprzednio, tyle że z lampą jest przyjemniej niż z audiolabem a precyzja  jest tu dużą zaletą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...