Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Kamill00,  ładnie wyglądają, ale dobrze było by gdybyś teraz sprawdził czy masz w pełni zbalansowane kanały w  wzm. Pomiar wykonać  oscyloskopem i generatorem i zmierzyć napięcia na lampach po wygrzaniu / ok 30h/.

Postaram się jutro zrobić kilka fotek z wymianą lamp i jakie są różnice pomiędzy nimi mimo że są sparowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio zaszły daleko idące zmiany. Najpierw postawiłem na Matrixa X-sabre pro który gra u mnie już około roku czasu i będzie grał jeszcze bardzo długo. Kilka miesięcy temu zmieniłem wzmacniacz z Feliksa 2a3 (bardzo dobry piec) na Lorkę Audiowita (kupiłem nim się pokapował co robi 😂). Lorka to wzmacniacz dla jednych DiY dla innych cel i coś niezwykłego, ja należę do tej drugiej grupy od jakiś 3 lat chodziła za mną chęć posłuchania tego dzieła i jak posłuchałem tak wzmacniacz został. 

Ostatnim elementem są kolumny AMT ESS 10B które porównywałem dość długo w swoim systemie z AP Virgo 2 które AMT wyparły bezapelacyjnie. Nie wiem czy to pomieszczenie czy moje preferencje ale AMT grają bardzo dobrze, wręcz w niektórych aspektach wyśmienicie. 

Załączam kilka zdjęć, o kablach nie piszę bo nie mam nic szczególnego, są dopasowane jakościowo do systemu na tym zakończę ;).

Została jeszcze żmudna praca nad akustyką.

Ps proszę się nie czepiać wykonania stendów ciąłem je nożem i skręcałem kciukiem, nie są super wykonane ale spełniają rolę. 

Podziękowanie dla Audiowita za sugestie, rady i możliwości odsłuchu sprzętu. Dzięki Witek.

IMG_20201225_085442.jpg

IMG_20210207_100238.jpg

IMG_20210207_100212.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Twoje preferencje. Podłączenie Ess było rewolucją w dźwięku. Sam byłem zaskoczony, bo wiedziałem po usłyszeniu AP, że będzie lepiej ale takiego skoku się nie spodziewałem.

Warto dodać, że jest to wersja Ess z membraną bierną.

Lorkę może nazwać diy ktoś, kto nigdy jej nie słyszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Virgo uważam za świetne kolumny, pytanie z czym był problem czy ustawienie, czy pomieszczenie? Już tego się nie dowiemy :). Ważne że za mniejsze pieniądze jest progress w dźwięku. Podobnie miałem kiedyś z kablem zmieniłem na tańszy i dobrze mi z tym ;) choć oczywiście to nie ta skala zmian.

Oczywiście AMT to konstrukcja ze sporą membraną bierną (zdjęcie). 25 kg żywej wagi i spora skrzynia robią robotę. Wzornictwo mocno dyskusyjne, ale sądzę że wpisało się całkiem nieźle do mojego archaicznego pokoju ;).

1612690871204910059807304285974.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak nikt nie chciał mi dociąc na solidnej pile i ukośnicą ciąłem nie jest idealnie... 

Feliksa miałem z AP Virgo długi czas, napędzał je bez najmniejszego kłopotu. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tartaku nawet nie chciało się Pani sprawdzić cen kantówek jak usłyszała że nieduża ilość... Są oczywiście miejsca gdzie dotną, ale teraz tzw rękodzieło to koszty z kosmosu często. Chyba zatarła się różnica między zwykła usługa, a tym rękodziełem i byle co się podciąga pod to drugie i cnwy winduje ;).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była trochę inna sytuacja wymieniałem całą instalację elektryczną w mieszkaniu elektryk krzyknął mi od punktu 150zł 😮 !!!!! Wziąłem tydzień urlopu rozłożyłem kable w ścianach, podłączyłem wszystkie gniazdka/włączniki światła przyszedł kolega z pracy ( elektryk z zawodu ) i podłączył mi to w skrzynce rozdzielczej za 200 zł 

4 godziny temu, Sanwing napisał:

 ukośnicą ciąłem nie jest idealnie... 

Nie ma draki nie narzekaj 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...