Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

24 minuty temu, Rega napisał:

Pozostały na ścianie Absorbery  Essentials z wełny PT80. 

Tylko ich do szafy nie schowasz, a taka jest idea przewodnia.

18 minut temu, Sanwing napisał:

Ja nie miałem okazji choć poduchy z sofy chyba z tego samego są ;). 

Pitolenie.

7 minut temu, seba3002 napisał:

To ja jeszcze jedno pytanie. A czy nie jest ważniejsze to co za słuchaczem niż to co za kolumnami ? 

Chyba tak samo ważne. Lepiej opanować jedne odbicia, niż żadne. A najlepiej, jedne i drugie,

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, pitolenie czy nie wiesz dokładnie sam ze pianka to nie najlepsze rozwiązanie, choć w tym przypadku może się sprawdzić ze względu na mobilność. 

Kamil tu bardziej o kompromis chodzi i wzajemny szacunek, a nie kto co nosi. Druga sprawa jak Seba napisał, dla niego może wystarczające jest to co brzmieniowo uzyskał, choć im dalej w las tym bardziej widać że jednak nie ;).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Skoro można schowac cztery z pianki to równie dobrze można schować dwa z wełny. Ta wełna nie jest odkryta, nie pyli i nie ,,sypie się,, Bezpośrednio się jej nie dotyka bo zewnętrznie jest pokryta innym rodzajem materiału. A to, że akurat moje są umieszczone w drewnianych ramach to już moja radosna twórczość. Same absorbery były bez ram.  No, ale wolnoć Tomku w swoim domku. A za plecami to raczej dyfuzor a nie absorber.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sanwing napisał:

Kraft, pitolenie czy nie wiesz dokładnie sam ze pianka to nie najlepsze rozwiązanie

Wiem, że na Twoim poprzednim forum zwalczanie pianki było idée fixe. Ale to nie zmienia faktu, że ciągle jest to pitolenie. Koniec OT, bo psujemy temat. Jak Seba chce pogadać o aranżacji akustycznej, to są lepsze miejsca.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Wiem, że na Twoim poprzednim forum zwalczanie pianki było idée fixe. Ale to nie zmienia faktu, że ciągle jest to pitolenie. Koniec OT, bo psujemy temat. Jak Seba chce pogadać o aranżacji akustycznej, to są lepsze miejsca.

Jaki koniec. Nie pamiętasz że sam Bartek przyznał że wełna jest lepsza od pianki? Oj pamięć krótka i wybiórcza Krafcie. To ze pianka ma swoje zalety i w niektórych przypadkach sprawdzi się lepiej, ale bez pomiarów panel z wełny jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Może teraz koniec OT?

Seba ja już kończę, sory za offtop.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nic o siedzeniu w kuchni nie mówił. Mowił o czymś normalnym czyli głosie faceta w domu. Mnie też dziwi zniewiescienie facetów. To chyba normalne, że facet ma charakter. Już kiedyś napisałem. Ja się w torebki i buty nie mieszam. Oczekuję tego samego w drugą stronę. Czyli co żonę interesuje co ja kupuję? Jeśli się nie podoba... to trudno są różne formy wyjścia z takich sytuacji. Polecam posiadanie osobnych kont itd. To bardzo upraszcza życie.

Inną sprawą jest to, że mnie w salonie też pewnie nie podobałyby się brzydkie ustroje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAF niestety ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku dużych elementów wpływających na wygląd pokoju. Kto twierdzi inaczej - nigdy nie miał kobiety, albo wkrótce jej nie będzie mieć :D

Ostatnio zamawiałem panele z Zigzaka to wziąłem takie z wyciętymi nutkami na sklejce. Pokazałem partnerce na zdjęciu i okazało się że mają wysoki WAF!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Wypracowaniu kompromisu.

O to,to. Kompromis to podstawa. Dlatego właśnie w ramach kompromisu mam kolumny, gdzie nawet forumowi koledzy twierdzili , ze do najładniejszych / a z pewnością do małych/ nie należą , całą ścianę sprzętu i to w jedynym dziennym pokoju :) Ale Panowie jak chodzi o tzw. przestrzeń wspólną to trzeba rozmawiać i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam podsunę pewną radę. Idzie wiosna, zacznijcie przebąkiwać, że może byście sobie ścigacz kupili. Jak już macie to wymienili na nowy, szybszy...

A później, napomknijcie, że może jednak nie szlifierkę a nowy wzmak ( może być brzydki) lub te ekrany akustyczne.

I już powinno pójść gładko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446- 107 nie mają maskownic a jedynie małe, metalowe kratki na górnych (średnio i wysokotonowych) częściach tych kolumn. Głośniki niskotonowe są schowane wewnątrz i ich nie widać. Moje podobają sie mojej żonie bo nie są czarne😋 ale z drewna różnego.  Swoją drogą to też wielkie i cięzkie grzmoty. Może nie aż tak jak Twoje Altec, ale też niczego sobie. Interesuje mnie jedna rzcz - otóż mają oznaczenie mówiące ktora ma być użytkowana jak lewa a która jako prawa. Ciekawe czym się różnią. Może chodzi o strojenie.

20180318_135606 (1).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega widziałem 107-ki u Witka. Te kolumny od lat były moim marzeniem. Jednak oglądając je w necie trochę odrzucały mnie " bałwanki", na zdjęciach nie wychodzą dobrze, czyli nie są za bardzo fotogeniczne :) W realu za to były super i o ile pamiętam Witek / @audiowit/ miał maskownice z materiału je zakrywające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rega napisał:

@tomek4446- 107 nie mają maskownic a jedynie małe, metalowe kratki na górnych (średnio i wysokotonowych) częściach tych kolumn. Głośniki niskotonowe są schowane wewnątrz i ich nie widać. Moje podobają sie mojej żonie bo nie są czarne😋 ale z drewna różnego.  Swoją drogą to też wielkie i cięzkie grzmoty. Może nie aż tak jak Twoje Altec, ale też niczego sobie. Interesuje mnie jedna rzcz - otóż mają oznaczenie mówiące ktora ma być użytkowana jak lewa a która jako prawa. Ciekawe czym się różnią. Może chodzi o strojenie.

20180318_135606 (1).jpg

Romek, a to koszyk wielkanocny? ;)

20180330_183948.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak - są takie skrzynki nakładane na góne części kolumn. Najczęściej nikt tego nie używa, a ja wręcz nawet tego nie mam. Można to sobie zrobić, ale .... po co? Sprzedawac ich nie mam zamiaru. Nie są ladniejsze bez tych ,,koszyków wielkanocnych,,?? Poza tym NIE SĄ CZARNE. Na zdjeciu przed częściowym odnowieniem drewna, w dniu kiedy je otrzymałem.

20180318_135457 (1).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...