Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, Rega napisał:

Interesuje mnie jedna rzecz - otóż mają oznaczenie mówiące ktora ma być użytkowana jak lewa a która jako prawa. Ciekawe czym się różnią. Może chodzi o strojenie

Chociaz nie mam z nimi doczynienia to mysle ze chodzi tutaj o "skrecenie" górnego modułu. Możliwe ze w jedna stronę bardziej niz w drugą co by tłumaczyło dlaczego sa podzielone na lewa/prawa, bo glosniki rozmieszczone symetrycznie wiec raczej to nie "to".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji napisane, że KUBE służy do ,,dokładniejszego wysterowania czestotliwości poniżej 25Hz,, Natomiast nie do odtwarzania. To jest rodzaj filtra dolnoprzepustowego i w razie zbyt dużej ilości tych częstotliwości służy do ich utemperowania. Tyle doczytałem. A jak jest w realu to opinie są różne. Jest nawet takie forum amerykańskie dotyczące wyłacznie tych kolumn. Jedni używają KUBEa, inni nie, ale skoro producent przewidział jako wyposażenie dodatkowe to można i bez. Dużo zależy od tego czym są zasilane i czasem bas potrafi ruszyc zarówno klatą jak i ścianami. Np ich granie z Rotelem RB 1070 nie podobało mi się, pomimo poteznego DF generowanego tę końcówkę Rotela. Rotel znalazł  innego właściciela. KEFy zostaną u mnie na zawsze jako uzupełnienie starszych wzmaków tranzystorowych. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witek - wierzę ze może byc lepiej z KUBE i pewnie kiedyś uśmiechnę się do Ciebie o pożyczkę. Mam też propozycję sklonowania przez fachowca. I kto wie ??? Sam szukałem samego KUBEa i nieststy do 107 NIE MA. Jedyne dostępne były do 107/2 a to trochę inny KUBE. Na razie z powodu COVID, niestety niewiele mi się chce i mogę. Tyle mojego, że sobie poczytam i popiszę. Nawet gwałtowniejszy ruch na fotelu powoduje ogromny ból. Dobrze że jestem już po kwarantannie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - proszę o spokój!!!

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

@RoRo interwencja potrzebna jest. 

Dziękuję, niestety interwencja była potrzebna, a nawet konieczna.

2 godziny temu, JaZz napisał:

Lepiej raportować dany post. Ułatwia pracę moderacji i każdy mod/admin widzi :D

Dziękuje i również pozdrawiam :)

Usunąłem spośród ostatnich kilkudziesięciu wpisów:
- niegrzeczne wpisy
- wpisy nie na temat
- wpisy nawołujące do uspokojenia się (były potrzebne i przydały się), gdyż w tej chwili są już niepotrzebne (i mam nadzieję, że do adresatów dotarło ...)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rega napisał:

 Witek - wierzę ze może byc lepiej z KUBE i pewnie kiedyś uśmiechnę się do Ciebie o pożyczkę. Mam też propozycję sklonowania przez fachowca. I kto wie ??? Sam szukałem samego KUBEa i nieststy do 107 NIE MA. Jedyne dostępne były do 107/2 a to trochę inny KUBE. Na razie z powodu COVID, niestety niewiele mi się chce i mogę. Tyle mojego, że sobie poczytam i popiszę. Nawet gwałtowniejszy ruch na fotelu powoduje ogromny ból. Dobrze że jestem już po kwarantannie.

zdrowia i szybkiego powrotu sił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega, ja też dołączam się życzeń pełnego powrotu do zdrowia. Będzie dobrze! Mnie złapało w grudniu, akurat na Święta, ale przeszłam jak grypę. Faktycznie źle czułam się niecałe trzy dni. Straciłam jednak na trochę węch i smak i chyba to było najbardziej irytujące. Papierowe jedzenie nie jest tym, co lubię najbardziej :) 

PS. I bardzo proszę, nie wszczynajcie więcej dyskusji "Żona a sprawa polska" 😎 Żadnych więcej tego typu epitetów, dobrze? Zwracam się do tych najbardziej zaangażowanych w tę wymianę zdań. Tak jak w związku liczy się partnerstwo, tak i na forum spotykajmy się w połowie drogi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio, że przez niektóre osoby na tym forum nie jest się uznawanym za "partnera" do dyskusji, jeśli się nie wylistuje swojego setupu 🤦‍♂️ W sumie nie dbam o to, bo wartość argumentów nie zależy od tego, czy ktoś posiada Tonsile czy Revele Ultima 2 Studio. Ale jako osoba zabierająca czasami głos z loży audio-szyderców 😎 może faktycznie powinienem ujawnić tu swoje własne wybory. Nie wstydzę się ich, a zatem oto mój aktualny "system A" - do KD i stereo jednocześnie:

  • [Źródła] Muzyka: Spotify 320kbps -> serwer audio -> S/PDIF, Filmy: Netflix 4K @ LG C9 65" OLED -> HDMI eARC, TV: C+ Ultrabox 4K -> HDMI
  • [Przetwarzanie A/V] Denon AVC-X3700H (użytkowany w pre-amp mode jako "pre/pro", dla 11 kanałów łącznie; układ 7.2.4 do KD, 2.2 do muzyki)
  • [Wzmacniacze] NAD C298 (2x 1ET400A), Audiophonics MPA-M400ET (1x 1ET400A), Audiophonics MPA-S250NC (1x NC252MP), Buckeye 6-channel Amp (3x NC252MP)
  • [Głośniki] KEF R3 (fronty), KEF R2c* (central), KEF HTS-3001SE (surroundy i tyły), KEF Q50a (atmos), SVS SB-2000 Pro x2 (subwoofery)
  • [Akcesoria] AV Access 4KEX300-F HDMI Fiber Extender, Emotiva ET-3 Trigger Expander, Linkfor S/PDIF Coax to Toslink Converter, SVS Soundpath Wireless Adapter
  • [Kable] HDMI: PureLink PS3000, RCA-XLR: Mogami 2534/Neutrik, RCA-RCA: Mogami 2964/Amphenol, głośnikowe: Bitner LP0204

Zamysłem było stworzenie optymalnego (dla mnie) zestawu z nowoczesnych komponentów o wysokiej transparentności, bo tak postrzegam istotę High Fidelity. Wierzę w naukę i wiedzę, dlatego wybrałem sprzęt, który dobrze wypada w niezależnych testach i obiektywnych pomiarach. Za takie uważam testy ASR, dlatego kluczowe elementy setupu (x3700, Purifi, R3) wybrałem w oparciu o rekomendacje ASR. Nie zawiodłem się - R3 na c298 odtwarzają muzykę niezwykle wdzięcznie. Dodatkowo wspomagane są dwoma SVS'ami, których walory są powszechnie znane. W kinie domowym kluczowy będzie R2c na który jeszcze czekam (*w dostawie), ale też zdecydowałem się zasilić go układem Purifi. KEFy 3001SE to niezbyt znane głośniczki, które obrazują dźwięk zdumiewająco dobrze jak na swój nieduży rozmiar (ponoć były 'wersją beta' LS50). Zestaw wieńczą najtańsze przyzwoite kable. W przyszłości być może zastąpię Denona jakimś procesorem dźwięku, najchętniej z Dirac Live i DLBM. Ponadto przy okazji remontu lub przeprowadzki zamierzam zastąpić Atmosy czterema głośnikami instalacyjnymi (typu KEF Ci160QR lub odpowiednimi).

Orientacyjny rozkład wydatków: 41% elektronika, 52% głośniki, 4% akcesoria, 3% kable, 0% audiophile bullshit. 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekN napisał:

oto mój aktualny "system A" - do KD i stereo jednocześnie:

 

4 godziny temu, TomekN napisał:

[Głośniki] KEF R3 (fronty), KEF R2c* (central), KEF HTS-3001SE (surroundy i tyły), KEF Q50a (atmos), SVS SB-2000 Pro x2 (subwoofery)

 

4 godziny temu, TomekN napisał:

W kinie domowym kluczowy będzie R2c na który jeszcze czekam (*w dostawie),

I to jest bardzo słuszna koncepcja i modna ostatnio. Nie tak dawno odbyły się wirtualne manewry naszego wojska w których naszym uzbrojeniem była broń którą dopiero kiedyś dostaniemy. ( Albo i nie).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN

Ten amplituner który masz kosztował jako nowy około 5tzł. I za te pięć tysięcy minus obudowa inżynierowie wsadzili w niego procesor i licencje do obróbki obrazu, płytę HDMI, procesor i licencje do dekodowania dźwięku, cały szereg DAC-ów na wiele kanałów, przedwzmacniacz na wiele kanałów, procesor i system do autokalibracji pomieszczenia z mikrofonem, 9 końcówek mocy, tylny panel z kilkudziesięcioma wejściami i wyjściami.

Jak myślisz jaki ułamek tej kwoty przypada na tor stereo który Ty wykorzystujesz i na podstawie którego wypowiadasz tak autorytatywne opinie w różnych działach stereo?

Na Twoim miejscu wybrał bym się do kogoś i posłuchał jak może brzmieć solidnie zbudowany zestaw stereo.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...