Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

HQ zaraz Cię zjedzą że waga nie ma znaczenia. 

Kraft ja bym chciał bardzo żebyś po zakupie kolumn zaczął na poważnie testować wzmacniacze tak na serio bez złośliwości bo sądzę że wiele tracisz i chyba gdzieś tam wiesz że to bardzo istotne pole do popisu w kwestii zmian w brzmieniu. Sądzę nawet że jeśli tak lubisz Pylony to powinieneś powalczyć pierw ze wzmacniaczami bo, a nóż zjadły by obecni testowane kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stolarz napisał:

Bo jak nie waży xxkg to nie jest solidny. Serio? Ty masz jakiś fetysz na tym punkcie? Sub 80kg. Wzmak ile Twój waży albo inne sprzęty? Chyba muszę mojego suba oddać. Za lekki.

Heheh a nie mówiłem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sanwing napisał:

HQ zaraz Cię zjedzą że waga nie ma znaczenia. 

Kraft ja bym chciał bardzo żebyś po zakupie kolumn zaczął na poważnie testować wzmacniacze tak na serio bez złośliwości bo sądzę że wiele tracisz i chyba gdzieś tam wiesz że to bardzo istotne pole do popisu w kwestii zmian w brzmieniu. Sądzę nawet że jeśli tak lubisz Pylony to powinieneś powalczyć pierw ze wzmacniaczami bo, a nóż zjadły by obecni testowane kolumny.

No ale jak piszą, że są zbudowane z tych samych elementów to raczej tyle samo ważących.

Już nie chcę wnikać w różnice w budowie bo to by trzeba tłumaczyć  i tłumaczyć. Natomiast tylko tak prosty argument pokazuje ile zostaje z mądrości, że amplitunery i wzmaki stereo są tak samo zbudowane.

6 minut temu, Stolarz napisał:

Sub 80kg.

No właśnie podobno nieprawda. Konstruktor mi ostatnio powiedział, że raczej około 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, HQ150 napisał:

Nieprawda.

Solidny wzmak do stereo waży bardzo często 20-30kg. Pokaż amplituner do kina domowego ważący 9x wzmak stereo.( plus procesory do obróbki obrazu, dekodery dźwięku, autokorekcji itd).

11.2kg, badziew nie ?

https://nadelectronics.com/product/c298-stereo-power-amplifier/

Zabobony

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenobi

No widzisz. Udało Ci sie coś solidnego ale w lekkiej klasie D znaleźć. Mimo to dwa kanały ważą ponad 11 kg.

To porównywalny  9-cio kanałowy amplituner powinien ważyć ponad 50 kg, 11 to ponad 60 i to grubo. A te w klasie D ważą po 15-20.

3 minuty temu, RLC napisał:

Mój waży 1.1 kg 😉 

IMG_20201105_135052170.jpg

Fajny. Ale np. taki image.png.e4ae9e10aec78684aae1eb7434c08d5d.png

jest trochę lepszy.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, HQ150 napisał:

Nieprawda.

Solidny wzmak do stereo waży bardzo często 20-30kg. Pokaż amplituner do kina domowego ważący 9x wzmak stereo.( plus procesory do obróbki obrazu, dekodery dźwięku, autokorekcji itd).

Ale zdajesz sobie sprawę, że końcówka, np. 9-kanałowa, nie ma dziewięciu obudów? Trudno oczekiwać, że będzie ważyć ponad trzy razy tyle. Ponad trzy, bo źle założyłeś różnice w wadze. Twoje 20-30 kg waży przecież stereo, a nie jeden kanał, więc skąd te oczekiwanie 9x wagi stereo?

Ale przykład pokażę. Czemu nie. Wzmacniacz mocy Monolith. 2 kanały - 21.8kg, 5 kanałów - 35.5kg. Końcówki mocy te same - 200 W.

15595_06.thumb.jpg.848eaa5aa0cdf3bbd261740392be2d34.jpg155935.thumb.jpg.36a31b5241ea181eef68bcb7aa0e3dbb.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Ale przykład pokażę. Czemu nie. Wzmacniacz mocy Monolith. 2 kanały - 21.8kg, 5 kanałów - 35.5kg. Końcówki mocy te same - 200 W.

Tak, takie modułowe robią też i inne firmy. Ale tak zbudowane stereo to nie są wybitne konstrukcje.

Tu koledzy pisali o amplitunerach , gdzie dochodzą płyty HDMI, DAC-i, procesory obrazu, elektronika autokalibracji i zasilanie do tego wszystkiego.

Nikt nie pisał o końcówkach mocy.

 

9 minut temu, Kraft napisał:

Twoje 20-30 kg waży przecież stereo, a nie jeden kanał, więc skąd te oczekiwanie 9x wagi stereo?

No i dlatego mnożyłem razy 4  i mi wyszło, że powinien 50kg ważyć. Czy mamy inną matematykę?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HQ150 napisał:

No widzisz. Udało Ci sie coś solidnego ale w lekkiej klasie D znaleźć. Mimo to dwa kanały ważą ponad 11 kg.

To porównywalny  9-cio kanałowy amplituner powinien ważyć ponad 50 kg, 11 to ponad 60 i to grubo. A te w klasie D ważą po 15-20.

Tu masz moje słowa z podaniem wagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego nie można pisać, że amplitunery kina domowego są zbudowane identycznie jak wzmaki stereo. Bo nie są.

image.thumb.png.9eb3a8c133a25e2f2e9d53f87a6d3006.png

Tu macie wnętrze solidnego amplitunera.

Popatrzcie ile miejsca zajmują końcówki mocy a ile reszta. I czy wzmak stereo zbudowany na bazie takiego jednego modułu ma szansę konkurować jakością z bardzo dobrym stereo?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

No i dlatego nie można pisać, że amplitunery kina domowego są zbudowane identycznie jak wzmaki stereo. Bo nie są.

niektóre są np. onkyo 8270 i odpowiedniki 6xx KD bazowały na sobie , dźwiękowo też nie do rozróżnienia przy ustawieniu stereo ;) 
chociaż 8270 to w sumie amplituner stereo i jakby wziąć normalny wzmak stereo onkyo to pewnie byłoby inaczej ,ale Kraft raczej do tego porównywał :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150

No ale to ze nie popedzi 9ciu koncowek z pelna moca to nie znaczy ze 2ch tez, a o tym mowa.

2 minuty temu, HQ150 napisał:

Tu macie wnętrze solidnego amplitunera.

Popatrzcie ile miejsca zajmują końcówki mocy a ile reszta.

Lekkie płytki i duzo powietrza pomiędzy. Za to to żelastwo z tylu to hoho, z tyłu znaczy przodu 🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...