Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Tomek - dopiero jak włączysz je u siebie i posłuchasz przynajmniej kilka godzin, to coś będziesz mógł powiedzieć. Opinie mają niezłe. Zobaczymy. To, jednak TYLKO stare lampy, a do przejechania prawie tysiąc km. A do Ciebie następne pięćset. Witek, może mógłby powiedzieć coś więcej na ich temat. Ja niewiele wiem. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego samego jak u Ciebie zestawu, u mnie dochodzą jeszcze E88CC Telefunkena oraz Raytheony i rebrandy Telefunkena z Jugosławii. Na razie w rankingu na czoło wysuwają sie  E88CCTelefunkeny. Chciałbym jeszcze spróbować Siemensów bo dużo dobrego o nich poczytałem.

PS Gablotkę???? - u mnie w szufladzie się nie mieszczą. A Orange Globe mogą zagrac podobnie do BB. Ostatecznie to chyba ta sama wytwórnia.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. 

Tomku, masz już kwadrę bardziej cenionych Amperexów. To 61r tzw duży Ogetter. Jak porównasz z późniejszymi to zobaczysz znacznie większy getter.

Mullardy made in Holland zresztą też są " lepszymi" lampami. Amperexy czym nowsze, tym mniej cenione.

Dla potomnych 2 cechy po których można rozróżnić nowe 6h30p, Pi od najbardziej cenionych DR. Lub jak odsiać podróbki.

1. Dr mają dużo większy getter. 

 

 

2 płytki podtrzymujące anody w DR są czyste, połyskujące. W tych z obecnej produkcji płytki są porysowane. Nie wiem czy widać na zdjęciu.

 

Jeśli chodzi o różnice soniczne, to muszę się wstrzymać gdyż DR są funkielnowkami. Muszą się wygrać.

DR że względu na bardzo wysoką cenę, podobnie jak i telefunkeny są często podrabiane.

Są jeszcze takie cechy jak większe lustro w DR i posrebrzane nóżki. Ale tych cech nie brałbym pod uwagę, bo wielkość lustra bez porównania do oryginalu trudno ocenić. Posrebrzane nóżki, też można podrobić.

Mówiąc o latach produkcji, mówię jako o ciekawostce. Nie chcę się licytować bo mam wiele dużo starszych lamp. Chodzi o unikatowość DR. Trudno je dostać w rozsądnej cenie.

U Michała w Lorce tak a'propos wieku lamp są egz z lat 30, 40. Najmłodsze to chyba lata 60te.

20210309_222350.jpg

20210309_222301.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rega napisał:

 @HQ150 -A co powiesz na takie? Są z 1963 r (fot 1)

lub na takie- jeszcze starsze? (fot 2) 😋

@audiowit - ja nie mogę się już doczekać żeby sprawdzić te rebrandy jugosłowiańskie oraz Raytheony wojskowe. Będą u mnie po 20 marca. Pewnie kilka dni później pojadą też do Ciebie.

 

 

 

inline (3).jpg

20180816_134206 (1).jpg

Nic nie powiem, bo się nie znam:-)

To wykonawca nowego wzmaka wyszukał te moje w USA jako takie które podobno mają piękną barwę mimo niziutkiej ceny. Na nich będzie oparte pre które będzie współpracować  z końcówką w klasie D. Stąd pomysł na lampy żeby nadać bezdusznemu brzmieniu tej końcówki trochę charakteru.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami to tak jest i chyba będzie że te grają pięknie, które są aktualnie dostępne na rynku:) Historia pokazuje, że kiedy zaczynałem historię z bańkami a było to dobre 20 lat temu to grała tylko stara gwardia; TFK, Siemens, Amperex, Mullard etc, potem lampek było co raz mniej a ceny poszybowały do zaporowych to pojawiło się co raz więcej opinii że grają Philipsy, amerykance ; RCA, GE itp. Obecnie lamp starej gwardii jest i mało i za parę TFK_ECC83 trzeba zapłacić te 1200-1500 zł to zaczął grać blok wschodni; RFT, Telam/Polam, radziecka myśl techniczna. W necie jest co raz więcej "fachowych" opinii, jakie to dobre są lampy ECCxx RFT, jak wspaniale się okazały 6N2P a 6N23P-EV to już jest święty gral:) I tak za parę ECC83 RFT te 20 lat temu płaciło się 10 zł a teraz 20 ludków licytuję ( a nawet bije się) o  parę za 120-150 zł. Warto dodać że podane lampy bloku wschodniego były uznawane za "śmieciowe" i nie warte zainteresowania - 20 lat temu jakoś nie chciały grać, kaleczyły dźwięk, brakowało detali. powietrza, wypełnienia a co druga mikrofonowała. Pytanie otwarte? to jak to jest?

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Repugnant napisał:

no dobra tu jest metamorfoza mojej szawki tv :)moje pomysly moje wykonanie

Zostawiłeś dół czy górę? Trudno poznać. Świetna robota :).

11 minut temu, elektron6 napisał:

. Pytanie otwarte? to jak to jest?

Wyobraź sobie, że przychodzi kataklizm (np. jakiś wirus czy coś) i lądujesz sam na bezludnej wyspie z 20 najbrzydszych babek. Z tydzień byś się oswajał z sytuacją, a później i tak byś się uganiał za najładniejszą z tej 20-stki. Bo zawsze będzie ta najładniejsza. Tak to jest 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też styl skandynawski/duński a w zasadzie to i polski z lat 60 - tych:) Styl retro się odradza:)

24 minuty temu, J W napisał:

Zostawiłeś dół czy górę? Trudno poznać. Świetna robota :).

Wyobraź sobie, że przychodzi kataklizm (np. jakiś wirus czy coś) i lądujesz sam na bezludnej wyspie z 20 najbrzydszych babek. Z tydzień byś się oswajał z sytuacją, a później i tak byś się uganiał za najładniejszą z tej 20-stki. Bo zawsze będzie ta najładniejsza. Tak to jest 😜

Czyli podsumowując. Na bezrybiu to i rak ryba:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

Więc tak. 

Tomku, masz już kwadrę bardziej cenionych Amperexów. To 61r tzw duży Ogetter. Jak porównasz z późniejszymi to zobaczysz znacznie większy getter.

Mullardy made in Holland zresztą też są " lepszymi" lampami. Amperexy czym nowsze, tym mniej cenione.

Dla potomnych 2 cechy po których można rozróżnić nowe 6h30p, Pi od najbardziej cenionych DR. Lub jak odsiać podróbki.

1. Dr mają dużo większy getter. 

 

 

2 płytki podtrzymujące anody w DR są czyste, połyskujące. W tych z obecnej produkcji płytki są porysowane. Nie wiem czy widać na zdjęciu.

 

Jeśli chodzi o różnice soniczne, to muszę się wstrzymać gdyż DR są funkielnowkami. Muszą się wygrać.

DR że względu na bardzo wysoką cenę, podobnie jak i telefunkeny są często podrabiane.

Są jeszcze takie cechy jak większe lustro w DR i posrebrzane nóżki. Ale tych cech nie brałbym pod uwagę, bo wielkość lustra bez porównania do oryginalu trudno ocenić. Posrebrzane nóżki, też można podrobić.

Mówiąc o latach produkcji, mówię jako o ciekawostce. Nie chcę się licytować bo mam wiele dużo starszych lamp. Chodzi o unikatowość DR. Trudno je dostać w rozsądnej cenie.

U Michała w Lorce tak a'propos wieku lamp są egz z lat 30, 40. Najmłodsze to chyba lata 60te.

20210309_222350.jpg

20210309_222301.jpg

Witek są i czarują :). Ostatnio dzięki Redze stałem się posiadaczem(muszę jeszcze tylko zapłacić ;) Ken-Radów 6sn7 grających bardzo ciekawą barwą jestem z nich bardzo zadowolony. We wzmacniaczach lampowych jest tyle możliwości kształtowania brzmienia że aż się morda cieszy ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Pytanie otwarte? to jak to jest?

Ale to nie tylko w swiecie "baniek". Zauważmy ze jest wiele super wzmacniaczy tranzytowych lub swietnych kolumn a mimo to na forach proponuje sie tylko aktualne lub max kilkuletnie. Czyżby 10letni sprzet byl gorszy? 

Jedynie vintage sie broni bo jest na to znow popyt jak na ta półkę retro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6= Nawiązując do Twojego postu - mam też 6N23P i ... w porównaniu z innymi nie grają zbyt ciekawie. No, ale w porównaniu z JJ lub Teslą to jednak dużo lepiej. Zgodzę sie też z Tobą, parafrazując, że na bezrybiu i rak ryba. Lampy kiedyś niezbyt cenione, obecnie nabrały wartości.  Już nawet JJ sa chwalone w niektórych miejscach, a może zwyczajnie chwalący nie ma skali porównawczej. Może zależy to też od typu lampy.

@audiowit - jaką różnice w brzmieniu lampy daje rodzaj gettera? Jak stopniowałbyś jakość O-getter, D-getter i disc-getter? Na co konkretnie wpływa kształt i budowa gettera?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, iż jeśli obecnym punktem odniesienia jest produkt chiński to fakt jak dla mnie każda jedna lampa NOS będzie lepszym rozwiązaniem. Mam przynajmniej pewność że w takiej lampie wolfram jest wolframem:). Przykład; po przeróbce wyprowadzeń wolę wstawić radziecką 6N2P niż china ECC83. A i radziecki produkt podziała 10 -krotnie dłużej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w lampach budżetowych to racja. Jednak już trochę inaczej jest w lampach z wyższej półki. Tzn jeśli chodzi o jakość przekazu. Np porównując lampy EH i Psvane (bo takie porównywałem) to już jest 1:0  dla Psvane. Fakt - z serii Treasure. I nie jest to tylko moja opinia. Natomiast jeśli chodzi o jakość wykonania to jest remis. Zdarzyła mi sie milcząca Psvane jak i EH ze złamanym tzw kluczem. Dlatego wiekszość moich lamp to lampy sprzed pół wieku. Tu znowu jest to ryzyko, że mogą już długo nie pograć. Na marginesie polecam lampy E88CC Telefunkena wyprodukowane w USA. Brzmienie bardzo mi odpowiada i moim zdaniem jest zbliżone do lamp z tzw epoki. No, niestety ich cena też jest zbliżona. Jest jednak ten komfort że są nowe i nadzieja, ze przynajmniej teoretycznie powinny psłużyć dłużej. Cena widoczna na fakturze jest ceną wyjściową lamp oraz trznsportu. Należy doliczyć cło oraz vat. 

 

image.png.6acecba8a79f52ece163bc0e7f7e9f72.pngimage.png.308f7f7dd31cd53180f5011e7d344e85.png

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karol64208 napisał:

nie chcę być nie grzeczny , z tego co widzę mieszkasz w UK

a dla czego ma to byc niegrzeczne?i cale szczescie nie mieszkam w uk:)nie wiem jaki to styl sam to wymyslilem i zrobilem a wlasciwie przerabialem moj pierwszy pomysl.

5 godzin temu, elektron6 napisał:

Zostawiłeś dół czy górę? Trudno poznać. Świetna robota :).

dol.dziekuje.ale tradycyjnie teraz bym to zrobil inaczej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elektron6 napisał:

Z lampami to tak jest i chyba będzie że te grają pięknie, które są aktualnie dostępne na rynku:) Historia pokazuje, że kiedy zaczynałem historię z bańkami a było to dobre 20 lat temu to grała tylko stara gwardia; TFK, Siemens, Amperex, Mullard etc, potem lampek było co raz mniej a ceny poszybowały do zaporowych to pojawiło się co raz więcej opinii że grają Philipsy, amerykance ; RCA, GE itp. Obecnie lamp starej gwardii jest i mało i za parę TFK_ECC83 trzeba zapłacić te 1200-1500 zł to zaczął grać blok wschodni; RFT, Telam/Polam, radziecka myśl techniczna. W necie jest co raz więcej "fachowych" opinii, jakie to dobre są lampy ECCxx RFT, jak wspaniale się okazały 6N2P a 6N23P-EV to już jest święty gral:) I tak za parę ECC83 RFT te 20 lat temu płaciło się 10 zł a teraz 20 ludków licytuję ( a nawet bije się) o  parę za 120-150 zł. Warto dodać że podane lampy bloku wschodniego były uznawane za "śmieciowe" i nie warte zainteresowania - 20 lat temu jakoś nie chciały grać, kaleczyły dźwięk, brakowało detali. powietrza, wypełnienia a co druga mikrofonowała. Pytanie otwarte? to jak to jest?

No niestety dla mnie punktem odniesienia też są europejskie nosy. Bajki o wspaniałym graniu rft są dla tych co nie słyszeli nic innego, mają drewniane ucho. No niestety dobre lampy swoje kosztują i tyle. Na szczęście mają dużą żywotność, więc można przyjąć, że kupując 2,3 sety ma się je na całe życie.

Amerykańskie i ruskie lampy też są dobre, ale trzeba wiedzieć które.

A co ludzie gadają o brzmieniu chińczyków czy rft to już ich sprawa. Niech słuchają na nich i nie kupują dobrych lamp, bo szkoda prądu i lamp.

Rega, getter nie gra. To swego rodzaju system służący pochłanianiu/neutralizacji gazów. Liczy się cała konstrukcja lampy. To co widać i czego nie widać.

W Amperexie Dgetter, Ogetter i ogetter. Czyli odpowiednio od najstarszej czyli 59r.

Muszę Cię też Romek zmartwić, że te tfk niestety nimi nie są. Tfk były produkowane w Ulm i Berlinie. To prawdopodobnie Elektrocharmoniksy. Może są przemierzone, dobrane i przebrandowane ale nic z tfk nie mają wspólnego

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

A nie lepiej przy niewielkiej modyfikacji zarżenia kupić w rozsądnej cenie niemieckiego PCC88 TFK? 

Jeśli ktoś potrafi zmieniać prądy to lepiej. Warto natomiast wiedzieć, że nie wkładamy lamp z podobnymi parametrami. Użądzenie jest tak zaprojektowane, że gra najlepiej z odpowiednią lampą. W przypadku Pcc88 lampą jest niedożarzona. Gra inaczej, to prawda ale może to wpłynąć źle na jej żywotność lub użądzenia.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2021 o 22:29, audiowit napisał:

Panowie, piszcie proszę w temacie wątku. Ostatnich stron poza pojedynczymi postami nie da się czytać.

Temat jest jasny. A tu 3 strony o parametrach i 2 o wydaniach.

Chciałbym powtórzyć tę prośbę.
Panowie z sekcji Archeo, czy możecie się przenieść z tymi żarówkami na podforum "technika lampowa"?
Jestem przekonany, że tam możecie się przekomarzać do woli kto zna lepiej historię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN i @Stolarz - macie coś na lampach? Słuchaliście? Jakieś konkluzje z odsłuchów? Jeśli nie to o czym dyskutujecie i dlaczego zabieracie głos? Aby potrollować? Pochwalcie się swoimi urządzeniami lampowymi.  Poza tym w tym dziale rozmawiamy o naszych systemach i co tu poradzić, skoro mamy systemy lampowe. I co - nie możemy o nich porozmawiać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...