Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Ale czy ten basreflex nad glosnikiem nie za duży? No chyba ze uklad wykonany jako linia transmisyjna wtedy wylot 2/3 powierzchni membrany.... no jest zapas ;)

I oczywiscie nie mozna pominąć najwazniejszego...   obudowa CERAMICZNA!!! taki cud techniki...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro moje lampy jadą do upgradu , postanowiłem przejść na vintage w pełnym tego słowa znaczeniu. Zawsze byłem ciekaw jak zagrają Alteci  / 1969 r./ z Sony V5 / 1978 r./ . Do tego dorzuciłem magnetofon Yamaha K - 1020  i drapaka JVC QL-A7 i postanowiłem odpocząć od cyfry / choć jak by mi przeszło , to pod Sonkę jest podpięty Pioneer , RME , CD :) /. Od godziny słucham gramofonu /pre phono Sony / i jest ................ ZAJEBIŚCIE !!! :) 

20210319_193132.jpg

20210319_193156.jpg

20210319_193216.jpg

20210319_193316.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego nie oddaje ale teraz , przy przyćmionym świetle podświetlenie Sonki daje fajny ciepły nastrój. ostatnio była dyskusja co to znaczy " muzykalne " brzmienie ? Zapraszam , to co teraz słyszę to jest właśnie to , rozlewający się dźwięk po całym pokoju , cieplutki , otulający , właśnie leci L. Cohen ..... ech :) 

IMG_2182.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydają i to jakie :) Wszystkie gałeczki są skokowe / choć to na wskroś nie audiofilskie / , zawsze mam jakąś dziecięcą radość czując pod pacami te przeskoki gałek. Ten Soniak to wersja Monster , 20 kg. żywej wagi / 7 kg . trafo / , przyjmuje kolumny od 4-16 OHM , ma 2x 85 W . Jak sprawdziłem, czy działa z RME to musiałem zmniejszyć sygnał na wyjściu z 13 dB / tak mam na lampach/ na 4 dB , bo na 13 było cholernie głośno , a i teraz gałka Volume jak jest na 8-mej robi się głośno. No i zero przydźwięku :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

Widać, słychać i czuć (przy dotknięciu) w jak najlepszym tego słowa znaczeniu! 

Wiesz co Roman , tak sobie słucham i przyszła mi do głowy taka myśl. Po cholerę mi ta pogoń ,skoro to teraz słyszę sprawia tyle radości , takiej prostej , ludzkiej .

Ładny ten Pioneer , kurde ile trzeba dzisiaj zapłacić za takie wykonanie ? Dzisiaj , ludziska się podniecają , bo panel jest aluminiowy :) Jak patrzę na wykonanie przełączników, gałek , hebelków Sony , z tymi wszystkimi frezami , karbowaniem , powierzchnia szczotkowana przechodząca w połysk , szkło zamiast plastiku i że to wszystko idealnie do dzisiaj działa , to mam wrażenie , że zamiast przeć do przodu to my się cofamy .  @elektron6 chyba również podziela moje zdanie :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mam go od ponad pięciu lat, a propozycji kupna było już kilkadziesiąt. Pomimo, że wszystko ma swoją cenę, to on zostanie u mnie jeszcze długo. Zanim trafił do mnie to odstał swoje 20 lat na strychu nieużywany, a wcześniej używano go też ok 20 lat. Wewnątrz wygląda jak nieużywany.

20200729_130406.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk - masz rację skład niezły. Niestety, nie wszystkie wintage grają tak jak wyglądają. Są też i ,,zakały,,. Weź pod uwage to że te, które cieszą dźwiękiem do teraz to  w czasach swojej świetności należały do sprzetów z górnej półki i nie każdego było na nie stać.

@HQ150 - dziękuję. Od pieciu lat niezmiennie mi się podoba. A i z odpowiednimi kolumnami to dźwiek nie do opisania. U mnie często w komplecie z nie młodszymi KEF 107 reference.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...