Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

22 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

Zobaczymy jak to zagra z moimi szerokopasmówkami

Grzesiek  ,dwa miesiące temu słuchałem tej Yamahy z Celestion Ditton , z szerokopasmowcami powinno być jeszcze lepiej , napisz coś jak posłuchasz. Dla mnie ten dźwięk to moc z nutą ciepła , ale nie zmieniający naturalności instrumentów.

OT. 

Powoli dojrzewam do MC , nadal nie mogę Ci zapomnieć , że pożyczyłeś mi Hanę , nadal ją słyszę i porównuje z tymi co mam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestion to dla mnie stara szkoła, ale niekoniecznie wszystkim przypadnie do gustu. Bas nie schodzi tak nisko jak we współczesnych konstrukcjach , jest / wg. mnie / twardy , krótki i niektórym może się wydać po pierwszych minutach odsłuchu pudełkowaty. Ale dłuższy odsłuch to wrażenie niweluje , jest spójność całości , żadne pasmo nie góruje , bardzo dobrze się z zgrywa z winylem , bo tam chodzi o naturalność a nie fajerwerki. Po Świętach będę u kolegi , zrobię jakieś fotki i więcej się dowiem z czym je najlepiej spiąć , miał tych konstrukcji sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomek4446 napisał:

Celestion to dla mnie stara szkoła, ale niekoniecznie wszystkim przypadnie do gustu. Bas nie schodzi tak nisko jak we współczesnych konstrukcjach , jest / wg. mnie / twardy , krótki i niektórym może się wydać po pierwszych minutach odsłuchu pudełkowaty. Ale dłuższy odsłuch to wrażenie niweluje , jest spójność całości , żadne pasmo nie góruje

To jak byś pisał o moich B&W DM16 :)    Dodam, że u mnie ten bas jest bardzo sprężysty i energiczny. Niesamowity atak/wykop na bębnach i nie tylko. Mogę czasem posłuchać nieco głośniej i wszystko jest przyjemne i spójne. Po przesiadce z R700 na początku brakowało mi basu (wiadomo) ale teraz nie zamieniłbym z powrotem. Mega frajda 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JohnDoe napisał:

Niesamowity atak/wykop na bębnach i nie tylko.

Jest atak, ale punktowy , też mam tak w Alecach i też po Dali Grandach musiałem przywyknąć , że bas nie rozłazi mi się po chałupie i jak perkusista uderzy w bęben to słyszę pojedyncze uderzenia , a nie uderzenie , i potęgujący je rezonans pomieszczenia. To brak rezonansu sprawia , że wydaje się iż bas jest słaby. Po dłuższym słuchaniu ten dźwięk wciąga , bo jest przyjazny dla ucha , nic nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

A ja dziś i w ciągu kilku najbliższych dni będę miał okazję gościć w swoim systemie flagowiec Yamahy z końcówki lat siedemdziesiątych - CA 2000.

Przepraszam bo dopiero zobaczyłem. Bardzo fajny wzmacniacz. Nigdy nie słuchałem ale wygląda super 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

To brak rezonansu sprawia , że wydaje się iż bas jest słaby. Po dłuższym słuchaniu ten dźwięk wciąga , bo jest przyjazny dla ucha , nic nie przeszkadza.

Zazdroszczę (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) efektów dzwiekowych.

Zastanawiam sie czy "doposarzenie" małych monitorow w dodatkowy glosnik niskotonowy DIY na głośniku estradowym (sztywny resor z krotkim skokiem) np. 10in byłby w stanie zapodac podobne efekty? Może jakas Beyma???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Powoli dojrzewam do MC , nadal nie mogę Ci zapomnieć , że pożyczyłeś mi Hanę , nadal ją słyszę i porównuje z tymi co mam :) 

W życiu nie jest lekko. Cały czas trzeba się mierzyć z takimi dylematami ;)

Yamaha wczoraj trochę u mnie pograła i coś nie mogę się przyzwyczaić do jej brzmienia. Może to dlatego, że wcześniej słuchałem przez dłuższy czas na innym wzmacniaczu, który ma bardzo słabo zaznaczoną górę pasma. Na CA2000 wydaje mi się że słyszę tylko talerze i saksofon, a kontrabas i stopa perkusji są schowane gdzieś daleko. Punkt ciężkości jest zdecydowanie przesunięty na górę.

Tak poza tym, to wzmacniacz gra z rozmachem i zapodaje dźwięk w sposób bardzo dynamiczny. Do ciemno grających kolumn byłby idealny (moim zdaniem).

@Rega właściciel wzmacniacza chyba nie byłby zachwycony gdyby zniknęła mu jedna gałka ;)

@JohnDoe tak, też mi się podoba to jak ten wzmacniacz wygląda. Klasa :)

IMG_20210402_074025.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Audio Autonomy napisał:

W życiu nie jest lekko. Cały czas trzeba się mierzyć z takimi dylematami

A żyłem sobie w błogiej nieświadomości ...... i komu to przeszkadzało ? :) 

Grzesiek , owszem ta Yamaha gra górą , ale bas też jest , wrzuć sobie jakiś utwór z rapu zobaczysz , że nagle się pojawi i to spory.

moja Sonka v5 ma odwrotnie , muszę temperować bas , o loundnes mogę zapomnieć , bo wówczas bas jest wszędzie. Te sprzęty były robione w większości na rynek amerykański do większych pomieszczeń i zwróć uwagę że grały z zupełnie innymi kolumnami / lata 70-te/ niż współczesne , z reguły przetworniki ' na papierze".

13 minut temu, Audio Autonomy napisał:

właściciel wzmacniacza chyba nie byłby zachwycony gdyby zniknęła mu jedna gałka ;)

Ja bym pogadał , w końcu zostaną mu cztery , może nie jest pazerny ? ;) 

Piękne kolumny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dół pasma też jest oczywiście (sprawdzałem wczoraj na płytce Random Trip) , ale jednak jest trochę przysłonięty rozjaśnioną górą. Wszystko jednak zależy od doboru kolumn. Na spokojnie można tą Yamahę zestawić z takimi kolumnami żeby balans tonalny był w sam raz. Przykładem są pewnie np. kolumny o których Ty sam wspominałeś - Celestion Ditton :)

https://youtu.be/KcmJtML4w4k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...