Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 3.04.2021 o 01:45, Chyba Miro 84 napisał:

[...] Organizacja na 5+

 

Dnia 3.04.2021 o 02:06, JaZz napisał:

[...] A więć daję okejkę! 👍 :D

 

Dnia 3.04.2021 o 08:18, marcinmarcin napisał:

TomekN szacun za uporządkowanie - ilość kabli i elektroniki w szafce jest masakryczna :D pochwal się za co puchary ;) 

Rozumiem że tą kolumnę w rogu korygujesz DSP?

 

Dziękuję za dobre słowo, @Chyba Miro 84, @JaZz, @marcinmarcin ! Tematu pucharów nie chciałbym rozwijać, ponieważ cenię sobie anonimowość, a to mogłoby ją naruszyć. Mam nadzieję, że na forum dyskusyjnym liczą się przede wszystkim wypowiedzi, a nie to co kto ma, czy kim jest.

Odpowiadajac na pytanie; tak, wszystkie kolumny są korygowane przez DSP. Ku mojemu zdziwieniu, ta prawa akurat wymagała mniejszej korekty niż lewa. Fronty stoją aktualnie 28 lub 29 cm od ściany i najwyraźniej to im wystarczy, nawet jeśli to jest 28cm od rogu. Sam jestem zdziwiony, ale tak wychodzi z MultiEQ app. Zobaczę jeszcze co wyjdzie z REWa, ale to nadal w planach.

Wiem, że salon jest trochę "goły" -rzeczywiście jest. Ale niedźwiedź na podłodze nie ma szans na WAŻ. Nad akustyką będę jeszcze pracował (w miarę możliwości i dostępnego WAF). Na razie zamówiłem dwa ustroje na prawą ścianę żeby zminimalizować pierwsze odbicia prawego frontu, ale firma w której je zamówiłem (Zigzag) - zniknęła z rynku albo padła. Będę zamawiał coś innego, temat w toku.

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TomekN napisał:

Odpowiadajac na pytanie; tak, wszystkie kolumny są korygowane przez DSP. Ku mojemu zdziwieniu, ta prawa akurat wymagała mniejszej korekty niż lewa.

Tomek gratki za wysiłek jaki włożyłeś w konfigurowanie systemu tak bardzo zawiłego. Patrząc na to okablowanie mam widok serwerowni w robocie gdzie kilometry kabla ktoś musiał uporządkować i utrzymać w należytej sprawności. Ja mam obawy o pętle masowe i kompatybilność EM w takich projektach ale kto wie? Może się da? ;) 

Wracając do tematu chciałbym zapytać jakich filtrów używasz w DSP? Tych o "skończonej" czy "nieskończonej" odpowiedzi po naszemu pisząc? Sam kombinuję i zbieram doświadczenia w tej materii więc pytam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MariuszZ napisał:

Patrząc na to okablowanie mam widok serwerowni w robocie gdzie kilometry kabla ktoś musiał uporządkować i utrzymać w należytej sprawności. Ja mam obawy o pętle masowe i kompatybilność EM w takich projektach ale kto wie? Może się da? ;) 

Wlasnie zadalem podobne pytanie do TomkaN i o dziwo pisze ze nic tam sie nie dzieje nawet przykladajac blisko ucho do membrany podczas pauzy. Czy to nie jest zastanawiajace dla Ciebie ??? 

Wiadomo ze jesli nic nie slyszy podczas pauzy w odtwarzaniu to rowniez nic nie ma prawa sie pojawic podczas grania sprzetu! I tyle wystarczy by weryfikowac slyszalnosc smieci/petli itp.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekN napisał:

Przecież mam dwa subwoofery, z DSP. Czego niby nie zgram z czym?

Tomek, nie wiem jak Ci to powiedzieć żebyś się nie obraził. Dobrze byłoby zaczynać zabawę w audio od prostego zestawu. Tak, żebyś sprawdził jak działa akustyka, jaką jest różnica między kinem, a stereo. 

Jak już pojmiesz podstawy, to można zająć się budowaniem czegoś bardziej skomplikowanego. Co wcale nie musi dać lepszego efektu. 

Z internetu nie nauczysz się audio. Choć o subwooferach możesz trochę poczytać.

Z Twojego zaangażowania w forum i pracę jaką włożyłeś w składanie systemu wnioskuję, że wzioleś się na poważnie. Nie zrażaj się niepowodzeniami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

Tomek, nie wiem jak Ci to powiedzieć żebyś się nie obraził. Dobrze byłoby zaczynać zabawę w audio od prostego zestawu. Tak, żebyś sprawdził jak działa akustyka, jaką jest różnica między kinem, a stereo. 

Jak już pojmiesz podstawy, to można zająć się budowaniem czegoś bardziej skomplikowanego. Co wcale nie musi dać lepszego efektu. 

Nie wiesz ile mam lat i nie wiesz ile w życiu miałem systemów audio (stereo, KD, multiroom). Jak zwykle dopowiadasz sobie własną teorię... i w dodatku aroganckim mentorskim tonem, jak gdybyś miał monopol na doświadczenie, wiedzę, słuch, dobry smak, a nawet na możliwości finansowe. Siedzisz w audio już tak długo że najwyraźniej pozjadałeś wszystkie rozumy, a inni to nie mają nawet "podstaw". Bo przecież trzeba spędzić na eksperymentach X lat, żeby w ogóle wiedzieć o co kaman w audio.

5 godzin temu, audiowit napisał:

Z Twojego zaangażowania w forum i pracę jaką włożyłeś w składanie systemu wnioskuję, że wzioleś się na poważnie. Nie zrażaj się niepowodzeniami.

Nie przeczę, miałem niepowodzenia w audio. Wynikały one w głównej mierze z naiwnego sugerowania się opiniami zlotouchych audiofilów wyrażanego na przeróżnych forach i w recenzjach audio. Nie zraziłem się jednak i doedukowałem się trochę. Od kiedy zrozumiałem wpływ sugestii i innych czynników psychologicznych na wrażenia słuchowe oraz zacząłem kierować się czynnikami obiektywnymi, mam dużo lepsze rezultaty 😏 Twoja pomoc i rady nie są mi potrzebne, jak również Twoje współczucie.

Współczucie i rady bardziej przydadzą się koledze szukającemu zaginionego basu, którego zdaje się namówiliście na drogi lampowy zestaw, niestety niezapewniający oczekiwanego brzmienia w głównym miejscu odsłuchowym..

Wybacz sarkazm, ale odpłacam Ci pięknym za nadobne 🤷😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomkuN, gdybyś kumał, to wiedziałbyś, że rodzaj wzmacniacza, a mody pomieszczenia, to dwie różne sprawy. Ale skąd możesz wiedzieć łącząc kilka różnego rodzaju wzmacniaczy, z kilkoma rodzajami kolumn stojących w rogach i upajając się muzyka z kina domowego. 

Wybacz sarkazm. Widać, że system jest złożony w desperackiej próbie naprawienia tego co w przeszłości się nie udało.

Do audio potrzeba jednak cierpliwości i dobrego ucha, a może doświadczenia. Metodyczne podejście do tematu, próba studiowania parametrów kończy się tym, co widać na obrazkach. A pisanie po forach o transparentności jest próbą zaklęcia zeczywistosci.

Mimo wszystko życzę Ci powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2021 o 15:18, audiowit napisał:

Karol i TomekN pokazują się wszędzie, gdzie tylko mogą pisząc co slina na język przyniesie.

Prosiłeś mnie o pokazanie mojego systemu, tak więc pokazałem.

Dnia 4.04.2021 o 15:18, audiowit napisał:

Mówiłeś, że grasz na trzech drogach, a tu pełne pasmo w mono. Ale lampy przyzwoite.

Do niego podłączam Bambino, albo CD, lub DAC wejście stereo jest¬¬.

Ciebie natomiast prosiłem o przedstawienie wyników pomiarów może być  /foto z oscyloskopu /, i nic:15_yum:

Żonglujesz lampami, ale nic więcej a ten temat, żadnych wyników z pomiarów, tylko puste słowa. Mam wrażenie że nie wiesz co z tym zrobić.

Czekam na ripostę w formie diagramów / czy też foto., bo opisy można z internetu przepisać.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooo? Jakich pomiarów? Czego?

 

A po co miałbym coś z netu przepisywać? Karolku, brałeś dziś leki? A może to efekt uboczny szczepionki :)

https://www.radiomuseum.org/r/bush_ac34ac_3.html

I gdybyś nie wiedział, to bambino to mono. Zresztą pierwszy produkowany w Polsce gramofon.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TomekN napisał:

Odpowiadajac na pytanie; tak, wszystkie kolumny są korygowane przez DSP. Ku mojemu zdziwieniu, ta prawa akurat wymagała mniejszej korekty niż lewa. Fronty stoją aktualnie 28 lub 29 cm od ściany i najwyraźniej to im wystarczy, nawet jeśli to jest 28cm od rogu. Sam jestem zdziwiony, ale tak wychodzi z MultiEQ app. Zobaczę jeszcze co wyjdzie z REWa, ale to nadal w planach.

DSP daje tylko namiastkę dobrego dźwięku , jak chcesz się dowiedzieć ,co to jakość dźwięku to niestety pozostaje dobór elementów toru i aranżacja ustrojami akustycznymi. Na razie wiesz tylko, jak może brzmieć kino domowe z DSP i tyle. Ale gratuluję determinacji , i wyników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, audiowit napisał:

I gdybyś nie wiedział, to bambino to mono

Dzięki za info, nie wiedziałem, a ja podłączałem jako stereo, nawet jedną żył podłączyłem i wkleiłem mu Shura¬¬

44 minuty temu, audiowit napisał:

Jakich pomiarów? Czego?

Twojego super systemu, i lamp które wymieniłeś.

Pudełko czy klocek i ich foto to nie wszystko, jestem pragmatykiem i zawsze interesują mnie pozostałe składowe systemu.

No, pochwal się pomiarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o kablach głośnikowych jak i tutaj jest zdecydowanie za gorąco że też wam się chce, bo mi się już nie chce wchodzić na forum, kiedyś było zdecydowanie ciekawiej (czytaj spokojniej ) można było się czegoś dowiedzieć wymienić opinię ehh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Karol jest kulturalnym, starszym Panem. Tylko trochę tetrykiem ;)

Wracamy do 6DJ8.

Amperexy made in Yugoslavia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. W porównaniu do Amperex BB, kiedy dzieli je przepaść cenowa, to dźwiękowa już mniej. Porównajmy BB 61r Yugoslavia 88r. 

BB daje głębszy wgląd w nagranie. Wyzwala więcej emocji. Może poprzez większe różnicowanie wysokich tonów. BB jest też nieco cieplejszy. Yugoslavia ma mocniejszy bas, choć mniej zróżnicowany. Może również poprzez swoje ciepło BB sprawia wrażenie przyjemniejszego obcowania z dźwiękiem. Ale są to odczucia które skalą są mniejsze niż np różnica między BB, a tfk.

W każdym razie gratuluję właścicielowi wspaniałego nabytku. Tym bardziej, że jest to kwadra z identycznymi pomiarami i tej samej serii.

20210405_193705.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

@TomekN widać bardzo dużo włożonej pracy. Szanuję bardzo. Czy zdarzyło Ci się  słuchać tych hypex czy purifi na stereo ? Właśnie się zastanawiam czy NC502MP  wystarczy czy warto dołożyć do czegoś na purifi.

Stereo słucham na Purifi od czasu zakupu C298, czyli gdzieś od połowy stycznia. Próbowałem też na NC252MP i ja różnicy nie słyszę, tak więc wyrażam przekonanie, że różnicy pomiędzy Purifi i NC502MP też nie da się usłyszeć. Oba układy są powyżej poziomu transparentności, Purifi może nieco wyżej, ale w praktyce to niczego nie zmienia. Ja zdecydowałem się Purifi na fronty i centrala tylko dlatego, że traktuję to jako wieloletnią inwestycję i po prostu chciałem kupić coś state-of-the-art, nawet kosztem nieco wyższej ceny (względem NC502MP).

3 godziny temu, audiowit napisał:

TomkuN, gdybyś kumał, to wiedziałbyś, że rodzaj wzmacniacza, a mody pomieszczenia, to dwie różne sprawy. Ale skąd możesz wiedzieć łącząc kilka różnego rodzaju wzmacniaczy, z kilkoma rodzajami kolumn stojących w rogach i upajając się muzyka z kina domowego. 

Chodziło mi bardziej o to, że namówiliście go na system w większości analogowy bez nowoczesnych funkcji korekcji pomieszczenia, pomimo że pomieszczenie akurat ma trudne i z pewnością wymagające jakichś korekcji. Jeśli takie rekomendacje wynikają z wieloletniego doświadczenia audiofilskiego, to "I'm not impressed" 💁‍♂️

Odnośnie moich końcówek mocy; opierają się one na układach Purifi Eingetakt (3 kanały) i Hypex Ncore NC252MP (8 kanałów). Pomijając fakt, że te konstrukcje stworzone są przez tego samego człowieka i w praktyce nieodróżnialne na ucho (patrz wyżej), to kto powiedział, że wszystkie kanały w kinie domowym muszą być wzmacniane takimi samymi wzmacniaczami i tego samego typu?? Zaraz jeszcze napiszesz, że wszystkie kolumny w kinie domowym powinny być takie same, bo inaczej są "z różnej parafii". A może jeszcze subwoofery powinny tej samej firmy co kolumny, hm? Tak wygląda Twoja wiedza o kinie domowym...? 🤔

Ale zostawmy kino domowe! Tak jak wielokrotnie pisałem, muzyki słucham tylko na frontach R3 i dwóch subach SVS. Co z nimi jest nie tak i dlaczego twierdzisz, że nie mam szansy ich ze sobą "zgrać"....?

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

DSP daje tylko namiastkę dobrego dźwięku , jak chcesz się dowiedzieć ,co to jakość dźwięku to niestety pozostaje dobór elementów toru i aranżacja ustrojami akustycznymi.

Co dokładnie rozumiesz przez dobór elementów toru? Odsłuchanie 20-ciu wzmacniaczy (w tym 10-ciu lampowych), 15-stu DACków, 20-stu kolumn i 30-stu kabli?
A następnie "skomponowanie" tj. wybranie z tysiąca permutacji tych urządzeń zestawu, który na ucho brzmi najlepiej (a ucho się nigdy nie myli)?
Nie, dziękuję. We współczesnym sprzęcie audio różnice są coraz mniejsze, a ja nie wierzę swoim uszom przy niewielkich różnicach.

Co do aranżacji akustycznej - zgadzam się w pełni, że ma to niebagatelne znaczenie. Ale tu też nie dam się zwariować... nie mam osobnego pokoju do słuchania muzyki a zwykły salon, który ma też inne funkcje i musi "jakoś" wyglądać (WAF). Dlatego możliwość aranżacji akustycznej mam ograniczoną i w związku pewnie nigdy nie dostąpię zaszczytu poznania "jakości dźwięku" 🤷‍♂️ Zgadnij jak bardzo się tym przejmuję słuchając muzyki na aktualnym sprzęcie 😊

 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych ludzi jest tu na chwilę. Nawet nie mają pojęcia o czym piszą. Narobią syfu i odejdą oddawać się innym pasjom, piciu piwka, tuningowaniu golfów;)

Tomek, flustracji i niewiedzy. Sam wiesz, jak zmienia się, wręcz wali :) wszystko co wiedziałeś o audio po 5 min odsłuchu przyzwoitego stereo. Okazuje się, że dźwięk jest budowany sercem, a nie rozumem. ( JUZ WIDZĘ TE KOMENTARZE :) )

Tomek, wiem, że mnie nie posłuchasz ale poczekaj na WBA. Zobaczysz ile życia i tempa nabierze Twój system. Pomyślałbym już bym o nowym pre. Może to już nie Twój poziom?...

A na Twoim miejscu pokusiłbym się o słabą lampkę. Jak będziesz zainteresowany, to na prv podpowiem 2 modele. Masz kolumny stworzone do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekN napisał:

Co dokładnie rozumiesz przez dobór elementów toru? Odsłuchanie 20-ciu wzmacniaczy (w tym 10-ciu lampowych), 15-stu DACków, 20-stu kolumn i 30-stu kabli?
A następnie "skomponowanie" tj. wybranie z tysiąca permutacji tych urządzeń zestawu, który na ucho brzmi najlepiej (a ucho się nigdy nie myli)?
Nie, dziękuję. We współczesnym sprzęcie audio różnice są coraz mniejsze, a ja nie wierzę swoim uszom przy niewielkich różnicach.

Z czasem zrozumiesz że ten typ doboru sprzętu jest najlepszy. Choć patrząc na to co piszesz po przeczytaniu paru postów na forach i obejrzenie kilku filmów na YouTube doszedłeś do końca drogi osiągnąłeś audio-nirvane a my debile odsłuchujemy sprzęt zdobywając doświadczenie, poznając różne typy brzmienia a można było tylko poczytać w necie, kupić najtańszy "transparentny" zestaw i oglądać gumisie w jakości 16.2 ....

Choć w sumie ty nie szukasz dobrego dźwięku tylko to chwilowa zabawa jak ozdabianie PC ledami i patrzenie przez plexy jak kolorki zmieniają, znudzi się pójdziesz w co innego. Szkoda gębę strzepić do ludzi chwilowo podjaranych ilością, a nie jakością...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moze wrocimy Panowie do pytania  na ktorego do tej pory odpowiedzi nie dostalem. Jaki sprzet zakupić by uzyskac efekt dzwieku instrumentow tak jak one brzmia na żywo z wszystkimi cechami danych instrumentow? 

Czy mieliscie mozliwosc w swoim zyciu usłyszeć taki system i z czego on sie składał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekN, w muzyce niewiele instrumentów schodzi poniżej 80hz. Tak naprawdę w monitorach studyjnych zaczęto przejmować się niższymi zakresami w latach 80 po wtargnięciu na scenę nowych gatunków muzycznych. Subbas jest Ci raczej nie potrzebny. Zgodzę się, że wpłynie na barwę. Ale barwę masz już mocno akcentowaną ciemnymi hypexami i ciemnymi r300.

Subbas od innego producenta, nie z serii monitorów będzie obarczony taka ilością błędów fazowych, że zawsze będzie grał " z boku"

Nie ma przejzystego sprzętu. Każdy ma swój charakter. Jeśli już tak się uparłeś na te pomiary to pewnie zauważyłeś jak słabo wypadają w nich wzmacniacze impulsowe. Gdybym był złośliwy  ( a jestem ;), i jako pliorytet przyjmował pomiary, to wystawiłbym Ci co równiejsze lampy przeciwko impulsowkom i niewiele by się różniły w dynamice. Nie wspomniawszy o zniekształceniach.

Jestem za nowoczesnością. Kibicuję wzmakom cyfrowym ( nie impulsowym) i widzę, że do nich należy przyszłość. Ale jeszcze nie teraz. Narazie jest to poziom AB Ale jeszcze nie A. 3 lata temu pierws,y raz spodobało mi się Primare, później mytek i myślę, że za rok,2 sam zagram na czymś cyfrowym.

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A to moze wrocimy Panowie do pytania  na ktorego do tej pory odpowiedzi nie dostalem. Jaki sprzet zakupić by uzyskac efekt dzwieku instrumentow tak jak one brzmia na żywo z wszystkimi cechami danych instrumentow? 

Czy mieliscie mozliwosc w swoim zyciu usłyszeć taki system i z czego on sie składał?

Mój :)

A tak na poważnie, to nie jest to możliwe. Ale można się zbliżyć. Od tego jest hiend, którego się nie mierzy :)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro ja od dawna uważam że to niemożliwe. Głównie ze względu na samo brzmienie instrumentów na żywo. Czy za każdym razem brzmią tak samo? Moim zdaniem nie, zależy wiele od akustyki sal, pabów, filharmonii itd. jedyna możliwość to znalezienie swojego idealnego dźwiękiu wzorca i dążenie do niego. Albo po porostu bez spiny szukanie dźwięku który Ci się najbardziej podoba i przy którym najprzyjemniej słucha Ci się muzyki. Ale żeby taki wzorzec znaleźć trzeba słuchać na żywo, a także u znajomych by odkryć czego się chce, albo może masz swój idealny wzór w spomnieniach z dziećiństawa? Dróa do swojego ideału prowadzi pierw przez jego określenie, a potem odsłuchy i cała ta fantastyczną zabawę z poznawaniem sprzętu, brzmień itd. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...