Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dodam jeszcze , że Twoje głośniki mają identyczne zawieszenia jak moje 416-8B , są niezniszczalne.

 

Stare rzeczy generalnie są prawie niezniszczalne. Nie to co dzisiejszy plastik :)

Jeżeli chodzi o obudowę, to będę celował raczej w coś takiego:

https://youtu.be/K5gE5YRMFLg

Małe to to nie będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najdalszy od złośliwości. Te warstwy drewna nie są rzeźbione, ale sklejane ze sobą. Ogólnie na rysunku projektu nie wygląda to takie straszne do wykonania. Raczej bedzie  ciężkie, bo kilka warstw dość gubej sklejki swoje waży.  A wewnątrz kilka kanałów. Dla Grześka to ,,pryszcz,, do zrobienia we własnym zakresie.

https://pl.pinterest.com/pin/115756652912152986/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma się co "napalać" na obudowy. Horn słynie z tego ze bardzo trudno zaprojektować poprawnie działający. A bez parametrow głośnika to mozna sobie tylko "w nosie pogrzebać" @Audio Autonomy nie podałeś jak dotąd powierzchni membrany ( mysle ze to 8in) a co dopiero t-s. Masz "papiery na niego" i czy ta czerwona membrana to oryginał? Jesli nie to pozostaje OZ i TL.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLH i tego typu wynalazki są ekstra, ale jest tak jak pisze @Chyba Miro 84 - trzeba do tego solidnie przysiąść żeby to poprawnie zaprojektować. Wszystko jest do zrobienia, tylko potrzeba na to trochę czasu i cierpliwości.

@Chyba Miro 84 głośnik to Fostex FP-203 (8 cali) :)  Parametry oryginału są ogólnie dostępne:

http://rutcho.com/speaker_drivers/fostex_fp_203/fostex_fp_203.html

W moim przypadku membrana jest oryginalna, ale pozbawiona pierwotnej kopułki przeciwpyłowej i stożka podbijającego górny zakres pasma. Sama membrana jest pokryta medium olejno-żywicznym (plus barwnik). Zmieniła się tutaj więc masa całego układu drgającego. Co za tym idzie mamy tu zmianę Qms i Qts. Na 100% zmieniła się tu nam charakterystyka głośnika (względem niemodyfikowanego Fostexa). Myślę, że największa różnica będzie na górze pasma. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

3 minuty temu, Rega napisał:

tylko miejsca Mu trochę brakuje. 

Nooo, miejsca by mi się przydało troszkę więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy Jak kolumny fajnie wyjdą, a nadal problemem będzie wolna przestrzeń to zawsze można przecież zmienić mieszkanie na większe 😄 

Ewentualnie powiększyć mieszkanie kosztem np kuchni - zawsze można jeść na mieście - kolumny ważniejsze 😅😂

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to i Kamil  i Grzesiek w tej chwili obaj stoicie przed podobnym dylematem w kwestii mieszkaniowej. A   w kwestii budowy hornów to Grzesiek popatrz na te z Aliexpress.  Może nie tyle, żeby kupić ale np pooglądać i podpatrzeć jakiś projekt. Myślę, że Chińczycy by Cię nie ścigali za wykorzystanie dla własnych potrzeb. A poza tym jest tam tak wiele różnych propozycji hornów i ceny dość przystępne. Może zakup byłby godny rozważenia. W prównaniu z kosztem materiału oraz czasem to chyba jest dość opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

W moim przypadku membrana jest oryginalna, ale pozbawiona pierwotnej kopułki przeciwpyłowej i stożka podbijającego górny zakres pasma. Sama membrana jest pokryta medium olejno-żywicznym (plus barwnik). Zmieniła się tutaj więc masa całego układu drgającego. Co za tym idzie mamy tu zmianę Qms i Qts. Na 100% zmieniła się tu nam charakterystyka głośnika (względem niemodyfikowanego Fostexa). Myślę, że największa różnica będzie na górze pasma. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Jesli jesteś w posiadaniu sprzetu ktorym możesz zrobic nowe pomiary glosnika lub znasz kogos kto moglby to zrobić to myślę ze bedzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią też bym posłuchał takich szerokopasmowych kolumn na spokojnie w domu z lampą. Te mini szerokopasmowce co miałem bardzo mi się podobały a to pewnie tylko przedsmak tego co solidne kolumny potrafią. Grzesiek działaj i chwal się jak idzie. A jak z lampami, robisz jeszcze jakieś konstrukcje takie jak Regi czy coś modyfikowałeś w projekcie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing od czasu do czasu składam jakiś wzmacniacz lampowy, ale w tym momencie raczej rzadko się tym zajmuję. Najbardziej absorbują mnie w tym momencie gramofony i wszystko co z nimi związane. Mam jednak cały czas kilka pomysłów na lampowe zabawki. Ciężko tylko znaleźć na wszystko na raz czas :)

No a kolumn na szerokopasmówkach pewnie jeszcze będziesz miał okazję posłuchać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RLC napisał:

To może i ja się ujawnię ze swoim budżetowcem 😉 skoro udzielam się na forum. 

Budżetowce (wzmacniacze) - jak widać dają radę i są bardzo popularne. W dobie dostępnych technologii co raz bardziej zmniejsza się tzw. "przepaść jakościowa" między tymi a droższymi klockami. 

Najważniejsza jest frajda z odbioru muzyki jako całości a nie rozebranej na atomy. 

Mnie się Twój zestaw podoba. Frajda też jest na pewno 🙂👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RLC napisał:

P.S sorry za bałagan

Uznam , że to kokieteria ;) 

Fajnie i estetycznie wygląda. Słuchaj , zwróciłem uwagę na ustawienie kolumn , słuchasz " na wprost " ? Zawsze ustawiałem kolumny dogięte ok. 30 st. , od wizyty u kolegi @nowy78 , zmieniłem ustawienie prawie " na wprost " i mam wokale jak przyspawane nadal idealnie na środku natomiast scena stała się ciekawsza , szersza i co chwile zaskakują mnie dźwięki " po bokach " . Jakie masz doświadczenia z takim ustawieniem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JohnDoe napisał:

Najważniejsza jest frajda z odbioru muzyki jako całości a nie rozebranej na atomy. 

Mnie się Twój zestaw podoba. Frajda też jest na pewno 🙂👍

Dobrze powiedziałeś muzyka leci i to się liczy, pracuję nad większym budżetem wtedy wezmę się za te atomy 😁 

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Słuchaj , zwróciłem uwagę na ustawienie kolumn , słuchasz " na wprost " ? Zawsze ustawiałem kolumny dogięte ok. 30 st. ,

Czasem jeszcze kombinuję z ustawieniem kolumn szczególnie jak Żona robi porządki i mi je przestawi. Choć nie powiem że tak jak teraz stoją najbardziej mi pasuje, na zdjęciach pewnie tego nie widać ale są minimalnie skręcone do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś wrzucę 😉 Akurat lubię ustawienie kolumn na siebie, a przynajmniej w aktualnym miejscu gdzie są rozstawione grubo ponad 3m. A co do systemu - takie 2 paczki teraz odsłuchuje 🤗 na bałagan kablowy nie patrzcie, musiałem szybko sieciowke do ps4 zapiąć, bo żonie gra nie działała 😉Screenshot_20210410_120718_com.android.gallery3d_edit_174457658624941.thumb.jpg.ce87eb8205eaf888088897903114b55b.jpg

54 minuty temu, RLC napisał:

P.S sorry za bałagan 😁

Nie dostrzegam 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...