Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Wicia, wczoraj ogarnąłem foto tapetę na ścianę front za kolumny, chciałem jedynie upiększyć wizualnie pokoik, taka tapeta z flizeliny 420x240cm chcąc nie chcą zmieniła nieco akustykę, co dziwne to według mnie kolumny grają jeszcze lepiej, nigdy nie słyszałem tak niskiego basu jak w tym wypadku, rozdzielczość wysokich też poprawiona, dźwięk bardzo żywy (nie mylić z rozjaśniony) nie wiem skąd takie zmiany nastąpiły, sama ścianka to suporex, tynk, farba.

Btw niebawem napiszę jak śpiewają mi JBL L86.

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Z tym wodorem to lipa , postawienie dystrybutora to koszt miliona a na dodatek tylko kilkanaście aut zatankowanych na dobę 😏 więc gnaj Kolego dieslem 👌

W zeszłym roku stacja wodoru wyleciała w powietrze. Oj, było ciekawie.😀 Po tym incydencie wszystkie stacje wodoru w Norwegii przestały istnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arko55 napisał:

taka tapeta z flizeliny 420x240cm chcąc nie chcą zmieniła nieco akustykę, co dziwne to według mnie kolumny grają jeszcze lepiej, nigdy nie słyszałem tak niskiego basu jak w tym wypadku,

Bardzo dobry przykład subiektywnego wrażenia, które należy wziąć pod uwagę przy własnych działaniach? A może wręcz przeciwnie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dadal75 o taką odpowiedź mi chodziło 😁😈🤪 

1 minutę temu, JaZz napisał:

ale czy powoduje słyszalne zmiany

Sugerowałem się tylko i wyłącznie rodzajem powierzchni, pewnie zaraz ktoś powie że jakieś pomiary potrzebne 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja miał położyć "coś" na sciane by było estetyczne i miało "jakieś tam" walory akustyczne to z całą pewnoscia był by to "tynk japoński".

https://twojdom.eu/tynk-japonski 

- tutaj nieco informacji

 

 

 

 

Mała reklama 😎😇

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JaZz napisał:

Na pewno niegorsze, ale czy powoduje słyszalne zmiany? 

Wątpię. 

(Bez żadnych pomiarów) skoro profesjonalne panele akustyczne robią różnice na poziomie (umownie) kilku %, skoro owiany legendą gruby dywan i grube zasłony dają kilka % (i to wszystko niekoniecznie na plus) to taki tynk..... no umówmy się, że wpływa raczej pozytywnie na psychikę niż realnie działa na rozpraszanie.

Nie jestem akustykiem, ale śmiem twierdzić że usłyszenie różnicy jest nierealne. 

Chyba, że...... wcześniej coś stało na tej ścianie, a teraz ta ściana po położeniu nowego tynku została goła. 

 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kamill00 napisał:

Nie jestem akustykiem, ale śmiem twierdzić że usłyszenie różnicy jest nierealne. 

Ja też nie jestem akustykiem. Po wymianie instalacji elektrycznej w mieszkaniu moja WIFE 😉 wymyśliła sobie chropowatą ścianę więc musiałem zrobić ( czy to się komuś podoba czy nie mam to gdzieś 🤪) wymieniłem też szafkę RTV zdjęcia na stronie 118 post 2950. Wcześniej była na wysokości połowy kolumn teraz jest równo z nimi myślę że to właśnie troszkę zmieniło odczucia w odbiorze muzyki. Nie mówię tutaj o spektakularnych zmianach tylko kosmetycznych 😃

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...