Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

14 godzin temu, Kamill00 napisał:

Oczekiwałem na paczki zawierające nowe zabawki, ale nie spodziewałem się, że dojdą +/- 1 dzień w tym samym czasie. Zarówno DHL jak i UPS wykazali się niesamowitym tempem biorąc pod uwagę odległość jaka dzieliła mnie i nadawców (szczególnie JR, który miał dotrzeć do mnie w okolicach 22.04)

Jako pierwsza dotarła końcówka mocy grająca w klasie „D” - jest to Jeff Rowland 102, który waży całe 3,5kg, oraz dysponuje mocą 100 W przy 8ohm. Rowland wykorzystuje dwa moduły B&O Icepower 200ASC (takie a'la dual mono z osobnymi zasilaczami dla każdego z modułów). Wykonany jest z jednego odlewu
aluminium wykorzystywanego w lotnictwie, za okablowanie wewnętrzne odpowiada firma Cardas, a grawery widoczne na obudowie (nie są to refleksy i odbicia) to zasługa laserowej obróbki. Jeśli chodzi o wykonanie - moim zdaniem 1 liga. 
Sprzęt kupiony w idealnym stanie wizualnym ze wszystkimi dokumentami, jeszcze roczną kartą gwarancyjną oraz fabryczną przejściówką z XLR na RCA marki Neutrik (nie będę korzystał z tego rozwiązania - dziękuję @RoRo za mega szybką pożyczkę kabli XLR, ponieważ swoich własnych nie zdążyłem nabyć oraz nadmienię jeszcze, że zarówno JR jak i BAT (opisany poniżej) to końcówki mocy w pełni zbalansowane, ale posiadające tylko i wyłącznie wejścia XLR – na szczęście mój pre MBL posiada XLR na wyjściu więc nie ma kłopotu).

Jako druga wypakowana została końcówka mocy Balanced Audio Technology VK 200 po recapie w (nie boję się użyć tego słowa) topowym serwisie w Polsce – Cougars Audio z Warszawy (poza przeglądem i podstawowymi ustawieniami wymieniono wg. zaleceń właściciela serwisu Pana Jarosława, przez którego ręce przechodzą sprzęty z ligi „TOP” standardowe kondensatory sprzęgające na miedziane marki Audyn, dzięki czemu BAT dostaje więcej "powietrza".
BAT jest to końcówka grająca w czystej klasie „A”, o mocy 100W przy 8ohm, moim zdaniem zaliczana do wagi średniej, ponieważ waży tylko 26kg.

I tym oto sposobem mam u siebie dwóch kuzynów rodem z USA........
Który u mnie zwycięży? Dawid czy Goliat ? Wiem, że nie można dyskredytować mniejszego, bo myślę, że pokaże na co go stać i tak naprawdę w nim pokładam spore nadzieje.
Ma ktoś z Was doświadczenia w bezpośrednim porównaniu końcówek klasy A lub A/B i D w swoim systemie?
Jeśli tak, chętnie poczytam opinie.


Pozdrawiam

IMG_20210416_193736.jpg

IMG_20210416_193718.jpg

IMG_20210416_193829.jpg

Woow co za sprzety. Gdzieś tam kiedyś czytałem wiele o BAT i zdjecia rozbierane wnetrz ktore zawsze robia wrażenie... nawet mozliwe ze ten model. Również czekam na opis czy technologia z górnej półki (David) może zagrozić potężnym wzmacniaczom typu BAT (Goliat) rowniez z gornej półki. Jestem ciekaw najbardziej jaka roznica bedzie w górnych rejestrach.

Tutaj clasa A moim zdaniem zawsze miała lekka subiektywna przewagę, ale kto wie co tam u Ciebie sie wydarzy...

A jesli moge zapytać... do jakich paczek bedziesz "wtłaczał" watty z tych wzmacniaczy? Pewnie tez nie beda to byle jakie paczki.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 co do kolumn to właśnie nie jest to nie wiadomo co (na ten moment). 

Sonusy Faber Tower Toy. 

Kolumny zmienię w momencie jak wyklaruje się moje nowe miejsce zamieszkania, ponieważ nie wiem czy sprzęt będzie grał w 15 czy np. 35m2 więc zmiana paczek na ten moment jest dosyć ryzykownym posunięciem. 

Jedyne co rozważam - co mógłbym kupić biorąc na klatę ww. ryzyko to Mini Utopie od JM Lab lub Sonus Faber Electa Amator. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kamill00 napisał:

Jedyne co rozważam - co mógłbym kupić biorąc na klatę ww. ryzyko to Mini Utopie od JM Lab lub Sonus Faber Electa Amator. 

Ufff. Nie mam pytań. Co jedne to lepsze 👍

Faktycznie jesli zamierzasz zmieniac lokum lepiej poczekać tym bardziej ze propozycje kolumn tanie nie sa. A obecne sf jak sie sprawują? Miałeś moze możliwość porownac do venere?

Acha. Jesli mozesz gdzies odsluchac z jmlab stare electra. 

Do BAT-a moga rowniez pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne Sonusy nie są złe, ogólnie jestem zadowolony, ale umówmy się że do ww. elektroniki przydało by się coś "lepszego" aby w pełni wykorzystać potencjał. 

Nie porównywałem ich do innych SF. 

Do BAT-a chłopaki polecają kolumny na głośnikach Accutona, ale jak z ciekawości szukałem to dosyć rzadko występują one w "popularnych" kolumnachk dostępnych "od ręki" lub przynajmniej pojawiających się kilka razy w roku na rynku. 

Znów do JR właśnie chwalone są Sonusy i Focale - oczywiście uogólniam bo wiadomo, że nie wszystkie 😊

Co do kolumny jeszcze to jak wyklaruje mi się temat mieszkaniowy to będę cierpliwy i po odsłuchu zakupie coś, ale musi być to w idealnym stanie, w "dobrych" $ i co niemal najważniejsze - blisko mnie, ponieważ skończyłem już z wycieczkami po całej Polsce - nie mam na to po prostu siły, ochoty i czasu. Wiem, że czasami warto, ale na ten moment mam serdecznie dosyć wycieczek krajoznawczych. 

1 godzinę temu, Amarok napisał:

Wykonanie ale i cena luksusowa. 

Słuchałeś już ich, warte tej ceny?

Nie słuchałem, chciałem zrobić pierwsze podejście. Na Utopie już byłem umówiony, ale mimo, że temat był dogadany już nawet ws. ceny zakupu to w ostatniej chwili człowiek mnie poinformował, że nie mógł odmówić koledze który się dowiedział o tym, że idą na sprzedaż i jemu sprzedał. Mam drugą opcje w okolicach Warszawy, ale tutaj cena trochę nie przystępna gdyby mi się spodobały. 

Co do SF to waham się nie chcąc robić wspomnianych wycieczek po kraju czy podejść do wersji I czy II, ale tak jak mówię...... najpierw przeprowadzka bo jak wyjdzie, że docelowym pomieszczeniem będzie pokój 12m2 czy coś w tym stylu to zaraz będę sprzedawał, a chce kupić sprzęt docelowy, na lata. 

Utopie to "trudne" kolumny, w kontekście doboru elektroniki. Ich właściciele mówią jedym głosem, że aby dobrać do nich odpowiednią elektronikę to....... bywa ciężko, dlatego szukam blisko domu aby wynegocjować opcje odsłuchu u mnie. 

Dla mnie odsłuch u kogoś (akustyka) i na innym sprzęcie to jak zakup auta siedząc na tylnym siedzeniu. 😊

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kamill00 napisał:

Utopie to "trudne" kolumny, w kontekście doboru elektroniki. Ich właściciele mówią jedym głosem, że aby dobrać do nich odpowiednią elektronikę to....... bywa ciężko, dlatego szukam blisko domu aby wynegocjować opcje odsłuchu u mnie. 

Dla mnie odsłuch u kogoś (akustyka) i na innym sprzęcie to jak zakup siedząc na tylnym siedzeniu. 😊

Dobra taktyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JaZz napisał:

Może jednak nie? Może następnym razem nie szczypać się? Co o tym myślicie? 

Nie szczyp się, ja nie raz byłem pytany czy sprzedam sprzęt, ale na zasadzie że ktoś na nim pogra w domu kilka dni i wtedy ostateczna decyzja. 

Sam też 2x pytałem o taką opcje i mi nie odmawiano - oczywiście wszystko zależy od drugiego człowieka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja parę zdjęć mojego systemu 5.2.2

Salon 29m (3,9x7,5m) 

Najprawdopodobniej do rodziny dołączy jeszcze GATO DIA-250S

Na ścianie  Panele akustyczne PS Professional oklejone dodatkowo grubym materiałem oraz gruba tapeta z włókna szklanego do malowania (wypada to zdecydowanie lepiej niż gładź)

Sufit obniżony o 0,5m i wytłumiony rockwoolem 

Pod panelami podkłady akustyczne

Do tego grube zasłony

Mimo wszystko z racji że uwielbiam symetrię pojawił się problem z modami pokoju (proporcje 2:1, a głośniki rozmieszczone w 1/4 długości dłuższej ściany) dlatego dopiero 2x SB 3000 załatwiły sprawę w sweet spocie...

 

20210418_165742.jpg

20210418_165755.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heathen prosiłbym o nie wklejanie takich zdjęć , bo mnie skręca z zazdrości i negatywnie się odbija na moim układzie nerwowym :)

Jest super , włożyłeś masę pracy i uzyskałeś fajny efekt. Z tymi podziałami to nie jest to jakaś wykładnia , u mnie jakoś podział na parzyste i nieparzyste , ustawienie wg Cardasa średnio się sprawdza , nie ma uwzględnionych mebli pewnie stąd.

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Gratuluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heathen napisał:

Mimo wszystko z racji że uwielbiam symetrię pojawił się problem z modami pokoju (proporcje 2:1, a głośniki rozmieszczone w 1/4 długości dłuższej ściany) dlatego dopiero 2x SB 3000 załatwiły sprawę w sweet spocie...

 

W stereo dwie 3000-czki daja rade czy raczej tylko wykorzystywane w kinie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

dostaje z WBA zdjęcia z upgradu

to w rzuć fotki, pooglądamy:D ,albo na PW

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Został gruntownie przerobiony łącznie z płytkami

a tak się bronił że nie ma żadnych błędów projektowych:15_yum:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karol64208 napisał:

@Heathen jest super:D, ale jest zawsze ale:35_thinking:. Przede wszystkim dywan na tą posadzkę- ważne i dlaczego masz tak wysoko powieszone panele akustyczne, ktoś tak doradził?

To nie posadzka, to panele quickstep 

https://komfort.pl/p/deski-podpalane-im1862-impressive-100091376?size=0.19 x 1.38 m&saids=58700004827512036_p56469790125&gclid=Cj0KCQjw1PSDBhDbARIsAPeTqreyYEo9Ww-OFrfeIWfrZfFiOlAGWkpZOTK7aD2Ub5P4ysQjGdhTUmEaAuq_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

niestety żona nie zgadza się na dywan:) (mimo wszystko kobieta jest bardzooooo wyrozumiała)

Przed remontem miałem totalną jaskinię czarny sufit, ciemne ściany, ekran elektryczny i wykładzinę dywanową (dodałem zdjęcie do posta)

Dodanie paneli na ścianę załatwiło w dużej mierze pogłos, i różnicy między wykładziną a panelami podłogowymi aż tak dużej nie ma, a dywan mnie wkurza pod względem kurzu:) na black piano przy wykładzinie miałem po jednym dniu od sprzątania kurz....dziś prawie go nie ma;)

Jeśli chodzi o wysokość paneli. Jak zauważysz są one poniżej linii foteli (które dosuwam na czas seansu) i to one są tym pierwszym ustrojem.

 

25 minut temu, tomek4446 napisał:

@Heathen prosiłbym o nie wklejanie takich zdjęć , bo mnie skręca z zazdrości i negatywnie się odbija na moim układzie nerwowym :)

Jest super , włożyłeś masę pracy i uzyskałeś fajny efekt. Z tymi podziałami to nie jest to jakaś wykładnia , u mnie jakoś podział na parzyste i nieparzyste , ustawienie wg Cardasa średnio się sprawdza , nie ma uwzględnionych mebli pewnie stąd.

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Gratuluję.

Ja walczyłem cały czas z myślami czy salonu o 90* nie obrócić i nie ustawić tego na 4m, ale w testach wypadało to bardzo słabo (duże podbicia i odbicia od ścian) ,a tak jak teraz to chociaż fronty mogą oddychać

Dzięki za linka poczytam z ciekawością. Niestety bardzo często akustyka jest pomijana przy planowaniu audio.

Moim marzeniem jest bezkompromisowa sala kinowa...ale to może kiedyś w domku.....

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

W stereo dwie 3000-czki daja rade czy raczej tylko wykorzystywane w kinie?

 

To nie jet temat o REW więc nie będę zanudzał... ale generalnie lubię wzmocnienie basu na dole, bez SVS  same Elysiany mają dołek na 40hz w sweet spocie który wyrównuje właśnie subami.

Wszystko ależy od muzyki (a słucham wszystkiego) w niektórych kawałkach bez SVS jest słabo...
Zobaczę jak to wyjdzie w przypadku gato i elysianami bo nie ukrywam czuć że X3500h troszkę ogranicza niskotonowce w elysianach;)

 

WhatsApp Image 2021-04-19 at 11.43.51.jpeg

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heathen napisał:

Jeśli chodzi o wysokość paneli. Jak zauważysz są one poniżej linii foteli (które dosuwam na czas seansu) i to one są tym pierwszym ustrojem.

a sprawdzałeś  niżej, tuż nad podłogą , tym bardziej że nie planujesz dywanu.

Panele i do tego fotele skóra,bardzo zmieniają jakość dźwięku / akustykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karol64208 napisał:

a sprawdzałeś  niżej, tuż nad podłogą , tym bardziej że nie planujesz dywanu.

Nie sprawdzałem z panelami, za to po salonie biegałem z 
2 x materac piankowy 80x200cm grubości 22cm 

1x materac piankowy 160x200cm grubości 25cm

I chciałem sprawdzić jak "pułapki basowe" się zachowują (a chciałem już piankowe kupować do rogów)

Wyszło na to że to pic na wodę (pomiary REW), dopiero rezonator helmholtza  załatwia sprawę (ale żona nie zgodziła się na "trumne" w pokoju)

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heathen napisał:

(ale żona nie zgodziła się na "trumne" w pokoju)

tak to jest z żonami.

A jak wysokie tony, bardziej mogą się eksponować przez panele i fotele. Jak podczas odsłuchu jakie masz wrażenie?

4 minuty temu, Heathen napisał:

Wyszło na to że to pic na wodę (pomiary REW),

pomiary proponowane przez forumowiczów to zabawa dla małych chłopców.

Pomiary tak ale profesjonalnym sprzętem, min. 7 mikrofonów i do tego odpowiednie urządzenie a nie laptop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karol64208 napisał:

tak to jest z żonami.

A jak wysokie tony, bardziej mogą się eksponować przez panele i fotele. Jak podczas odsłuchu jakie masz wrażenie?

pomiary proponowane przez forumowiczów to zabawa dla małych chłopców.

Pomiary tak ale profesjonalnym sprzętem, min. 7 mikrofonów i do tego odpowiednie urządzenie a nie laptop.

Zamiana wykładziny na panele podłogowe oczywiście dodała "pogłosu", dorzucenie więcej paneli akustycznych na ścianę załatwiło sprawę w dużej mierze.

Zawsze mogę na podłogę rzucić wszystkie kołdry ;) i potestować

Dywagacji odnośnie foteli nie prowadzę bo nawet jeśli byłoby bez nich lepiej to muszę na czymś siedzieć;)

Oczywiście idealnie nie jest bo widzę jak  auto kalibracja podbija częstotliwości (ustawienie FLAT) ale  ten wątek proponuję kontynuować w temacie o REW itd

Co do pomiarów, oczywiście jak będę kiedyś w przyszłości robił oddzielną salę kinową to już wezmę do tego specjalistów, ale w przypadku salonu który ma być "uniwersalny" audyssey+ REW+umik 1 wystarczy w zupełności, a  przy okazji to zawsze jakieś doświadczenie i satysfakcja że człowiek sam to zrobił

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heathen napisał:

Zawsze mogę na podłogę rzucić wszystkie kołdry ;) i potestować

Dywagacji odnośnie foteli nie prowadzę bo nawet jeśli byłoby bez nich lepiej to muszę na czymś siedzieć;)

Nie musisz rzucać wszystkich kołder, bo co na to żona by powiedziała :D, wystarczy koc na szerokość rozstawu kolumn i szer. do fotela. Na fotel też możesz koc narzucić i sprawdzić jakie zmiany zaszły, na pewno będą i raczej pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Heathen napisał:

Ja walczyłem cały czas z myślami czy salonu o 90* nie obrócić i nie ustawić tego na 4m, ale w testach wypadało to bardzo słabo (duże podbicia i odbicia od ścian) ,a tak jak teraz to chociaż fronty mogą oddychać

Kolego, nawet mnie nie strasz. Ja będę miał dokładnie 4 metry w salce kinowej...

Z drugiej strony, Ty masz ekran i projektor, ja pójdę w TV, więc fronty będą miały trochę więcej miejsca.

Ładne te Wharfedale Elysian 4. Możesz opisać ich brzmienie?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co prawda zrezygnowałem z uczestnictwa w forum, ale kiedyś napisałem że:

Dnia 27.02.2021 o 13:08, TomekN napisał:

Zrobię i wrzucę zdjęcia gdy dojedzie R2c. Wtedy też finalnie poukładam kable i dosunę szafkę do ściany, bo teraz trochę bałagan i wstyd 🤭

Parę osób było zainteresowanych "finalnymi" zdjęciami mojego systemu, więc w związku z tym że R2c w końcu do mnie dotarł - dotrzymuję słowa. Oto parę fotek:
 

01_DSC03091.thumb.jpg.8538b40cf7c4ea5bac84cbe29db4ab51.jpg

02_DSC03100.thumb.jpg.77b50e343f9ed5bccdbc98bd752f65c7.jpg

03_DSC03068.thumb.jpg.9f15cf745a3745cccdd342a9d6252a31.jpg

04_DSC03101.thumb.jpg.0f36e47c1fd12dd0e563789bfe45d1ea.jpg

05_DSC03079.thumb.jpg.cf6df4e7b38ceb8cf96bb6c0cd7767a5.jpg

06_DSC03085.thumb.jpg.5ebfe5e813f81e8aa0b4e66aee198c3b.jpg

07_DSC03087.thumb.jpg.9159b11b06d78828c91e33daf3444c9b.jpg

 

Uprzedzając ewentualne komentarze, że jest "goło" i "to nie ma szansy grać" informuję, że jakość dźwięku - m.in. dzięki korekcji Audyssey XT - jest bardziej niż zadawalająca 🤩 Ustroje akustyczne są (nadal jeszcze) w planach, ale raczej jakieś niewielkie (z uwagi na WAF, WAŻ, itd) i bardziej w celach testowych/eksperymentalnych. Niedźwiedzia na podłodze przed kanapą na 100% nie będzie 🤷‍♂️

Na tym kończę swój udział w tym temacie, bo jeszcze niechcący wywołam jakąś dyskusję, którą ktoś okrzyknie rozbijaniem wątku zza grobu 😁. A chciałbym udać się w niebyt zachowując dobre imię... 🙂 Co najwyżej lekko skażone tym, że "słucham muzyki na amplitunerze KD" 😜😉😁
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...