Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

47 minut temu, Fafniak napisał:

Powstaje pytanie czy kolega nie prześcignął króliczka w jednym z elementów. Co wygeneruje konieczność dalszych zmian

Zapewne często tak się zdarza i ciężko potem wytłumaczyć sobie ,że coś droższego miało być lepsze , nie jest i co zrobić ? Męczyć się z "lepszym" czy wrócić do starego ;)

Ja tak mam z nowym "lepszym" tv , tydzień mija a nadal coś mi tam nie pasuje w obrazie :P 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JaZz napisał:

Z czego zmieniłeś i na co? Co robiłeś w ustawieniach? 

lg led na lg oled , bawiłem się ustawieniami także z tablicami wzorcowymi (na starym były pozytywne zmiany) - wg mnie głównym problemem jest duży kontrast , ew. dimming który można wyłączyć tylko pilotem serwisowym.

Np. podpięty komputer odpalam mozille strona googla podnoszę na cały ekran i z jasnego przyciemnia się samo , jak odpali się np interię to już stała jasność itd.

To tak jak z wieżą sony i przejściem na coś lepszego , tyle lat z jasnym ekranem gdzie czerń świeciła to ciężko chyba się przestawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001 na blaciku łącznie 70 kg. całość w szafeczce obliczam na jakieś 136 kg.

@MariuszZ pisząc o dopasowaniu pre do końcówki mocy masz całkowitą rację. Podłączając np. RME jako prepod końcówkę BC Acoustique muszę zastosować tłumiki zewnętrzne , bo inaczej nie da się wysterować głośności.

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

W zasadzie nie powinno być różnicy przy zastosowaniu różnych lamp, a tak mam w swoich lampiakach.

A próbowałeś to naprawić , serwis jakiś, czy cóś :) Ja tam co włożę inny rodzaj lampy to gra inaczej. Właśnie zamówiłem na przód do Blazebirda 6sn7 tung- sol ,

1 godzinę temu, Asia napisał:

Nie sprzedawaj Tomku. Tym bardziej, że ostatnio jakieś inne się na rynku wtórnym pojawiły.

Widziałem to ogłoszenie , to zupełnie inny sprzęt choć też dobry.

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Zobacz jaki lekki mam przedwzmacniacz. Zresztą miałeś w ręku

No popatrz jak urósł :) Tak pamiętam , przesłałeś mi , dzięki raz jeszcze. Co do lamp, to mam już zapas ,a zamawiam jeszcze nowe , chomik mi się włączył :) W zapasie chyba go nie zostawię , rozmawiałem ostatnio nawet z na ten temat. Zbyt duża ilość sprzętu w domu to nie jest dobrze. Za dużo możliwości powoduje zniechęcenie, a ciągłe przepinanie , porównywanie męczy, zabijając istotę pasji czyli muzykę. Trzeba iść do przodu :)

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

No ja nie. To przekleństwo a nie błogosławieństwo. System ma zagrać wszystko.

Bo za chwilę się okaże, że małe składy jazzowe( maximum trio) to jeszcze lepiej gra trzecie pre a darkhouse czwarte. To droga donikąd.

Masz rację , ale nie jest to proste i często prowadzi do kompromisów.

59 minut temu, Asia napisał:

Tylko na razie Blazebird chyba nie gra w taki sposób.

Kluczowe jest słowo " na razie" :) , zmuszę bydlaka :)

55 minut temu, Fafniak napisał:

Powstaje pytanie czy kolega nie prześcignął króliczka w jednym z elementów. Co wygeneruje konieczność dalszych zmian

Myślę , że nie , pożongluje trochę lampami. Muszę dojrzeć do dźwięku , jest jakiś taki .....audiofilski :) Słuchałem już takiego brzmienia na AVS , ale po raz pierwszy gości u mnie w chałupie.

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Uwielbiam ten styl.

Cechuje ludzi inteligentnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kubakk napisał:

lg led na lg oled

Zamówiłem gościa z kolorymetrem , przyjechał , robił pomiary i ustawienia półtorej godziny. Dostosował obraz do oglądania wieczorem i w dzień tak samo HDR i coś tam jeszcze. Zostawił mi te wszystkie nastawy łącznie z pomiarami na pliku. Powiem tak warto , choć tanie to nie jest. Identyczny jak mój tv kupił kolega , byłem u niego i wg. mnie nie da się oglądać , wszystko jest nienaturalne i przejaskrawione . Od kolorów zaczynając po kontrast drugiego planu. Miałem wrażenie że ciągle oglądam film dokumentalny , choć leci fabuła. Nastawy fabryczne są dobre do sklepu gdzie obraz ma robić wrażenie , z naturalnością ma to niewiele wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaZz napisał:

a kolega nie ogląda przypadkiem na jakimś trybie dynamicznym?

Głowy nie dam , nie zaglądałem do ustawień. Ale ma dokładnie taki obraz jak ja gdy przez przypadek zresetowałem do ustawień fabrycznych i miałem tryb standard . Głównie nienaturalna jest ostrość planów , drugi plan wysuwa się na przód. Ja to określam jako film dokumentalny , bo ten obraz jest mu najbliższy.

Jak ktoś ma LG Oled C8 , to mogę podesłać nastawy. A co trzeba się dzielić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

A próbowałeś to naprawić , serwis jakiś, czy cóś :)

nie ma czego naprawiać  :D.

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ja tam co włożę inny rodzaj lampy to gra inaczej.

może grać inaczej,a nawet gorzej ponieważ układ i punkt pracy lampy nie są dopasowane.

Przeszukam moje archiwum  z fotkami może będę mieć fotki z oscyl. jak zmienia się charakterystyka pracy lamp w tym samym układzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie po sześciu latach pobytu na HDTVPolska. Od kiedy Koper pojawił sie na tym forum to jest wyłacznie nachalna reklama kalibracji. Wczesniej było ok i merytorycznie, natomiast PO zaistnieniu Kopera (natychmiast  jako moderatora) to .... szkoda gadać. I to nie tylko moja opinia. Nabierają sie głównie NOWI. @HQ150 - nie zaproponowal Ci powtórnej kalibracji lub nie zalecił? To jego sposób na nabijanie kasy, bo przecież NALEŻY wykonać następną kalibracje po roku lub 18 miesiącach koniecznie. Bardzo to cienkie z jego strony. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rega napisał:

@HQ150 - nie zaproponowal Ci powtórnej kalibracji lub nie zalecił?

U mnie się zachował fair.

Przyjechał, zrobił kalibrację i szczerze powiedział od razu ,że ze wszystkich kalibracji jakie robił do tej pory, to u mnie zmiany były najmniejsze. Miałem już jakieś nastawy wbite do TV z ruskiego forum. I dał możliwość potestowania i wyboru. Jak sobie chcę jego kalibrację zachować to mu zapłacę ( po paru dniach testów) a jak nie to mam ją wywalić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150 nie zrozum mnie źle - ja nie jestem przeciwnikiem kalibracji jako takiej. Mam tylko pewne obiekcje co do osoby. Jeśli chcesz wiedziec jakie to mogę Ci to opisać na PW. Powiem tylko że na forum HDTV byłem od 2010 do 2016 więc na temat kalibracji i urządzeń do niej służacych, jak również o efektach lub ich braku, miałem okazje poczytać dość dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...