Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

15 godzin temu, Rega napisał:

Mam odmienne zdanie po sześciu latach pobytu na HDTVPolska.

Ja już lata temu zażądałem wykreślenia z tego forum ale z innego powodu.

Jak pisałem o złamaniu warunków gwarancji przez firmę Sony przy realizacji mojej gwarancji topowego TV, to moderacja tego forum nałożyła na mnie cenzurę i moje posty mogły się pojawiać dopiero po ich zatwierdzeniu:-)

Dodatkowo zauważyłem, że to forum promuje niestety niektóre marki TV dosyć ordynarnie. Pamiętam jak swego czasu nawet do modelu topowego Panasonica były dołączone w sklepach ,, laurki pochwalne'' z ich rekomendacją. Zapytałem ich wtedy czy za tą reklamę dostali jakąś gratyfikację. Odmówili odpowiedzi.

Gmeru też kiedyś pisał w odpowiedzi na zarzuty forumowiczów, że nie oni wybierają TV do testów i u nich zwykle wszystko działa idealnie.

No to takie testy ,, obiektywnych'' testerów mnie nie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z moimi postami - mogły byc zamieszczane po wczesniejszej weryfikacji , a dodatkowo moderator bawił się w czytanie prywatnych wiadomości. Bardzo nieładnie. Dziwne, że nastąpiło to po mojej dość krtycznej opinii dotyczącej .......... .

Edytowano przez Rega
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JaZz napisał:

🤔 🤣

Czyli przyjechał za darmo, zrobił kalibrację, później na słowo miał uwierzyć że usunąłeś jak się nie podobała? 

No dokładnie tak było.

To była jego propozycja. Nie mam pojęcia czy zawsze tak robi. U mnie tak się to właśnie odbyło.

Jego pytaj czy stosuje tego rodzaju praktykę do tej pory czy wyjątkowo u mnie i dlaczego tak.

Nie rozumiem też Twojego rozbawienia tą informacją.

Nie zdarzyło Ci się jeszcze umówić się z kimś na zasadach umowy dżentelmeńskiej?!

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niezmiennie bawi ten np. wpis Gmeru na ich forum gdzie parę lat temu wychwalał wykrzywione TV. Pisał o cykloidzie itd.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37006-zakrzywiony-ekran-telewizory-curved-chwilowa-moda-czy-coś-więcej/

A wzięła się ona stąd że wtedy producenci OLEDów, tych pierwszych, nie umieli jeszcze ich zrobić płaskich ( tam chodziło o sztywność, o druk na panelu płaskim który jest mniej sztywny niż wygięty) i dorobili do tego ideologię. Była ona na tyle chwytliwa, że i producenci LEDów zaczęli je wykrzywiać.( żeby się do OLEDów upodobnić)  No OK. Tylko zadaniem testerów jest obiektywne informowanie, że to tylko sztuczka dająca więcej złego niż dobrego.

Ale nie na forum HDTV. Już wtedy pisałem, że to ściema. Zobaczcie co pisał wtedy Gmeru.

Ciekawe dlaczego już teraz producenci TV nie robią tych dających same korzyści scurvionych TV? Cykloida jakoś przestała być idealna?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz - tak było. Muszę lojalnie przyznać, że to było stosowane, również ,,za moich czasów,, na HDTV. Jeśli komuś nie odpowiadała jakość obrazu po kalibracji to była obietnica zwrotu kasy. Do zapłaty był chyba tylko koszt dojazdu. Jak to się odbywało w praktyce, niestety nie mam wiadomości.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dorsz napisał:

Tego co pan chciał, to nie ma. Węgorz może być? 😉

Jasne. Jadłem surową ikrę, smażony rybi mlecz, nawet takie rybie podroby z filmiku. Na marginesie Dorsz (gadus morhua callarias) to pyszna ryba jest. Szkoda, że coraz rzadziej można się nią delektować. Poza tym zapędziłem się, a to nie wątek ichtiologiczny jest. Zachęcam Kolegę do przedstawienia swojego systemu lub jego części w tym temacie bo nieco zboczył z wyznaczonych torów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dorsz napisał:

Mariusz, na PW może być?

Oczywiście. Może niepotrzebnie zachęcam do dzielenia się informacjami nt. systemu. Najlepiej gdy taka chęć wychodzi od użytkowników. Sam jeszcze tu nic nie zamieściłem obawiając się komentarzy podszytych szyderczym uśmieszkiem ;)  Jednak pomimo moich obaw nadrobię to i niebawem zamieszczę parę fotek mojego budżetowego zestawu z krótkim komentarzem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

Nie mogę się doczekać ;). Ale będzie szydera....

Wiem jak na Ciebie działają absorbery z pianki. Już słyszę ten rechot. Pewnie same pianki od tego śmichu by się poodklejały i ze wstydu wczołgały pod kanapę ;) Mimo to i tak za jakiś czas pokażę jak to zrobiłem, żeby było wesoło. Śmiech to zdrowie jak by nie patrzeć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że nikt nie słuchał na takim zestawieniu pre + końcówka jak ja w tym momencie
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co udało się wykrzesać ze starej Yamaszki po podłączeniu Manley'a. Robi to robotę
 
IMG_20210922_173545.thumb.jpg.93a6e40d0e3ceb6680c6f89fe0660b37.jpg
Miałem ten wzmacniacz.
Końcówkę można zapewne łączyć ze wszystkim, podobnie jak Marantz.

A co każdy z nas wybierze? Wszak to jest tak bardzo indywidualne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...