Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@elektron6

To może zamiast TV jakaś pułapka, albo chociaż obrazek tam wstawić? Jakieś 4 lata temu wywaliłem telewizor bo mi się korektor nie mieścił i tak już zostało. Korektor sobie korektoruje, equalizer sobie skacze i jest przyjemnie. Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że momentami ciekawiej niż w telewizorni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na pierwsze odpalenie Sansui AU-111. Lampy 6L6 NEC, ecc83 Toshiba z epoki, nowe olejaki, regeneracja przełączników, ustawienie punktów pracy i test- dźwięk cudowny, jak to gra dołem jaka dynamika a przecież sprzęt ma 60 latek.  Coś pięknego

A74BDE34-7493-47A9-B62E-50F9811517F0.jpeg

FF974E4E-FDB9-47E6-9E79-53A39931E991.jpeg

B20F2977-6928-4139-B2D9-EEEA3CDA26D1.jpeg

EB74A0AA-9D7A-4A6B-AF4A-4BA28942B68F.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elektron6 napisał:

Lampy 6L6 NEC, ecc83 Toshiba z epoki, nowe olejaki, regeneracja przełączników, ustawienie punktów pracy i test- dźwięk cudowny, jak to gra dołem jaka dynamika a przecież sprzęt ma 60 latek.  Coś pięknego

Szczególnie że lampy mocy 6L6 :14_relaxed:.

Do tego jak piszesz deck na pewno jest to niepowtarzalne.

Używam też decka do słuchania jako podkład,  lub na zakrapianych imprezkach :D.

To jest Twoje hobby, czy praca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2021 o 22:05, elektron6 napisał:

Przyszedł czas na pierwsze odpalenie Sansui AU-111. Lampy 6L6 NEC, ecc83 Toshiba z epoki, nowe olejaki, regeneracja przełączników, ustawienie punktów pracy i test- dźwięk cudowny, jak to gra dołem jaka dynamika a przecież sprzęt ma 60 latek.  Coś pięknego

Świetny sprzęt! :) I do tej pięknie wyglądający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektron, 111 zazdroszczę, i jeszcze kilku innych gratów.

U mnie rewolucyjne zmiany. Electaglide Ephiphany X i w końcu finalny dobór wtyczek do kabla zasilającego pre ( furu 862) a wtyczki to oyaide schuko 046 i iec 004.

20210905_183056.jpg

20210929_205903.jpg

Epiphany obciachowy ale to jeden z najlepszych kabli do źródeł ever.

Teraz biorę się za akustykę. Next level ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J W napisał:

Bardzo ładny. Sylwestrowy taki 😁 Duży WAF pewnie 😉

U mnie WAF jest bez znaczenia. Też polecam takie podejście. Partnerka lubi gramofon więc jej powiedziałem, że jak chce to może mi kupić.

Electa jest rewelacyjna. Pomimo obciachowego wyglądu i Waszego nabijania się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Electa jest rewelacyjna. Pomimo obciachowego wyglądu i Waszego nabijania się

To takie koleżeńskie żarty podszyte odrobiną zazdrości 😉

Fajnie zobaczyć tu coś nowego, o czym wcześniej się nie wiedziało. Zaglądam w google i rzeczywiście, same poemy na temat tego kabla. No i muszę przyznać, że gdybym go tu nie widział i nie poczytał, to chyba mijając go w sklepie bym przy nim nie przystanął :). Teraz to co innego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J W napisał:

To takie koleżeńskie żarty podszyte odrobiną zazdrości 😉

Fajnie zobaczyć tu coś nowego, o czym wcześniej się nie wiedziało. Zaglądam w google i rzeczywiście, same poemy na temat tego kabla. No i muszę przyznać, że gdybym go tu nie widział i nie poczytał, to chyba mijając go w sklepie bym przy nim nie przystanął :). Teraz to co innego.

 

Dla mnie był objawieniem. Co prawda są lepsze kable do źródeł ale to już nie te kwoty. No i pełna specjalizacja. Do wzmocnienia kompletnie się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, cześć i czołem…….

Zaglądam tutaj czasami generalnie pooglądać obrazki i muszę przyznać, że super wątek. Właściwie zero awantur oraz ciśnień. Sporo ciekawych sprzętów. Jednym słowem kulturka.

Szczególnie bardzo lubię oglądać i podziwiać te stare sprzęty, oczywiście  nowoczesne  rownież.

Widzę, że nawet lampowy Sansui AU-111 z lat 60 się tutaj  pojawił. Nigdy nie miałem okazji go posłuchać jak i większości występujących tutaj sprzętów.(słuchałem tylko wersji tego wzmacniacza z 1999 roku).

Zatem gratuluję wszystkim ciekawych systemów i tak trzymać. Warto ten wątek pielęgnować. Wiele fotek zamieszczanych tutaj jest można by rzec, bezcennych. To takie archiwum audio się w sumie tworzy.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...