Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

6 minut temu, elektron6 napisał:

Trafa fakt nawijane były maszynowo ale zapewne obliczenia były jeszcze "odręczne":) Teraz to liczy program komputerowy i wiemy często jak to jest:)

Ano właśnie, ja też liczę tylko "pod kreskę", a w bardziej złożonych obliczeniach zdaję się na suwak logarytmiczny. Te wszechobecne, nagminnie mylące się komputery są zmorą naszych czasów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zawsze podobała mi się ta seria Akai. Magnetofon jest niesamowicie szybki i precyzyjny. Jest przyjemy w prowadzeniu, intuicyjny. Jeden z lepszych decków. Można by wymienić kilka innych nad którymi się wahałem. Ale tu raczej chodziło o spełnienie zachcianki niż tylko patrzenie na jakość. Od razu uprzedzam, jak lubię Nakamichi tak na Dragona nie mogę patrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Od razu uprzedzam, jak lubię Nakamichi tak na Dragona nie mogę patrzeć.

Raz w życiu Nakamichi decka widziałem. 

W filmie. Niestety wzrokiem w tamtych czasach wodziłem za Kim więc nie utrwalił się na tyle by później o nim marzyć 😂

W "Nine 1/2 weeks" lokowali RX505 wtedy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Na takim sprzęcie to nie do końca musi być szum:) Dobra chromóweczka i mamy wszsytko.

Super sprzęt, gratuluję!

Oczywiście, trochę chromoweczek mam. Metalowe też się znajdą. Parametry dalekie od nowych formatów. ALE narazie od południa slucham sobie muzyczki i wogole nie czuję zmęczenia. Nawet kiepsko nagranych kaset słucha się bardzo przyjemnie.

Akai GX75 gra dość ciemno. Co znaczy ciemno. W tym wypadku pomimo dużej ilości wysokich tonów  granie jest gęste, ciepłe, pełne, urozmaicone, organiczne. Wysokie tony mają zupełnie inny charakter niż że źródeł cyfrowych. Jest aksamitnie, ale nie ma przytępienia tego pasma.

Na uwagę zasługuje scena.

Jakie minusy. Mnie najbardziej przeszkadza niski s/n. Zapomniałem już jak się słucha taśm.

Oczywiście jest też niższa dynamika, ale to po krótkiej adaptacji nie przeszkadza. Jest mniejszy rozmach. Tylko, że na taśmie tyle się dzieje, że spektakl muzyczny jest równie ciekawy, odbywa się troszkę w mniejszym świecie. Kwestia przyzwyczajenia.

No i ten wspaniały, jedwabisty szum :)

Różnice względem 93

Brak boczków, nie są złocone rca, klapa kieszeni kasety nie jest tłumiona ( wibroizolowana), nie ma kwarcowej regulacji obrotów.

Względem mk2

Mk2 ma szklane głowice, inne trafo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, audiowit napisał:

Różnice względem 93

...

Względem mk2

Mk2 ma szklane głowice, inne trafo.

 

A dokładniej - względem GX-95, a nie 93

To Twoja siedemdziesiątka piątka nie ma szklanej głowicy???

Pozdrawiam i gratuluję nowej zabawki!
PS. No to jeszcze "leniucha" trzeba skombinować - np. uniwersalnego.
M.in. dlatego proponowałem coś młodszego niż z lat 70tych... i z uwagi na Cetkę też 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na poszukiwania preampu lampowego do systemu OX. Pierwsza poszukiwania były w kierunku systemu zbalansowanego ale biorąc za i przeciw wybrałem preamp niezbalansowany. Rozważałem coś z nowych konstrukcji ale nadal wygrało vintage-ceniony Audio Research SP8 mkii w ostatniej rewizji z 1985r. Coś pięknego, poprzedni preamp Lamm 2.1 musiał uznać wyższość SP8. Świetna przestrzeń, słodki wokal, piękna górka. Bas krótki ale ciepły. Zgrywa się świetnie z OX. Tego zestawu można słuchać godzinami…Lamm może tylko ma małą przewagę w zakresie potęgi basu - jest naprawdę potężny. Sp8 w pięknym stanie technicznym i wizualnym no i porządnie wykonana sekcja phono. Preamp kupiony od kolekcjonera z Berlina, odbiór osobisty:) Będzie dzisiaj granie do rana, jutro trzeba wziąć urlop:)

A potem pewnie poszukiwania SP11…

148B2EBE-E0A1-4082-81B6-FBE11EA1FBFD.jpeg

15E4D5C5-97E8-46F4-BDD3-949A9D92F334.jpeg

AAD50FA1-2270-4864-A94B-F84DB6F26028.jpeg

1BD09E83-0136-4197-88AA-4021A9CC37A5.jpeg

23C995CA-1B13-4BF3-9A9E-63A9C3CD566D.jpeg

BB6C5947-9144-4BB9-B13C-E93AFBA1E40A.jpeg

B1746BF3-9C85-4889-959E-5D320B34C2D1.jpeg

653FC0E7-F64C-4D13-873B-E45BEEECE6CD.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego wątku o KEF107 (chociaż pewnie zasługują).   Kupiłem 107 ale jeszcze ich nie mam w domu.

Chciałbym się tutaj dowiedzieć co do wzmacniacza / czym je nakarmić / czy potrzebna mi elektrownia?

Na obecną chwilę mam jedynie bidną integrę Accu E-212 - czy to może być problem?  Nie bardzo chcę teraz wydawać walizki pieniędzy na coś drogiego więc rozglądam się za jakąś mocną końcówką w D klasie.  - Czy to byłby dobry pomysł dla 107?

Znalazłem taką manufakturę w UK, ale jeszcze nie wiem co tam ewentualnie wybrać >>> https://www.nordacoustics.co.uk/

Będę się dopytywać w wątku Marcina @Fafniak o icepower (jeśli to dobry trop).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Witek , nie wiem jak kable , ale te lampy / a właśnie patrzę na identyczne :) / zawsze robią wrażenie. Świetne zdjęcie. A ja , no cóż od trzech godzin gram na nowych lampach w pre. 

I kurna wygrzane , nie wygrzane , ale jest zajebiście. Pierwsza różnica między Harmonixami to bas i powietrze. Bas dużo bardziej zaznaczony i świetne budowanie atmosfery utworu.

No , dobra , pochwaliłem się , słucham dalej :) 

A , i wywaliłem to białe silikonowe ustrojstwo co było na podstawach lamp. Dobrze zrobiłem ? 

IMG_2683.JPG

20211106_172850.jpg

20211106_172824.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...