Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Dzisiaj system OX otrzymał 3-ci preamp lampowy. Tym razem zaciekawiła mnie firma WBA. Zatem czemu nie. Preamp Blazebird z zdalnym potencjometrem Khozmo już sobie gra. Jest dobrze ale który otrzyma pierwsze miejsce ? to jest temat otwarty. Na razie na szybko wygrywa Audio Research SP8 - muzyka wciągająca i magiczna, WBA super detaliczność i scena, fajny bas, sporo góry może nawet czasami jest jej za dużo. Lamm - ciepełko, bas a w zasadzie basisko ale nie ma tej magi na średnicy. Każdy ma swoje plusy i minusy. Jest zabawa:)

D4633E66-4069-46FC-9347-A062E00E3669.jpeg

6D052E0D-8DA4-4E33-BF3F-F6A59578C37B.jpeg

Elektron, Piotrek w podstawowej wersji 2A3 daje Elektroharmoniksy. W przejzystym systemie te lampy wogole się nie sprawdzą. Polecam na początek psvane mk2 bo z nimi ciekawsza barwa i o niebo lepsza scena. Szkoda, że nie masz na testach balaced. Jest dużo droższy ale to w/g mnie najlepszy produkt WBA. Powstały narazie 3szt.

Wogole filozofia wba polega na tym, żeby konstruować lampy beż ich wad, więc przy pierwszym odsłuchu można się zdziwić.

Wba pozostanie szybki, przejzysty, że spreżem na basie po wymianie tych lamp, a wiele zyska na szeroko pojętej muzykalności. Piotrek w najbliższym czasie będzie konstruował nowe pre. To będzie też Bleiz ale na innych lampach sterujących.

Klein Hummel był kiedyś u mnie na celowniku zarówno zestaw pre- monobloki jak i Twoje kolumny.

Jeśli chodzi o Lamm zarówno w wersji 1 jak i 2 mam podobne odczucia. Ciepło, nie dla mnie.

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Piękne bydle. Załatwiłeś kable ?

Jeszcze nie. Facet jest w trakcie przeprowadzki. Pożyczę mu coś i pomyślimy jak już ochłonie. Niech usłyszy. Będę z nim rozmawiał jak będzie wiedział o czym rozmawiamy. Narazie będzie słuchał na Cardasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroharmonix to nieporozumienie po dwóch kawałkach zrezygnowałem- totalny bałagan w dźwięku, brak sceny, fakt grały ciemniej ale bas rozmyty, średnica zapiaszczona. Teraz gram na 6922 Sylvania i jest super- wszystko poukładane, jest ogromna scena, poprawiła się separacja, bas dynamiczniejszy. Jest ok jeszcze mam ecc88 Philips, Mallard, Valvo zatem będą podmiany.

WBA kupiłem jako ciekawostka aby być może zacząć przygodę z tym producentem.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się w WBA który to Bleiz. Jaki prad na lampach.

Pisząc o ehg nie miałem na myśli e88cc. Chodzi o 2a3, które mają większy wpływ na dźwięk. Jeśli jest Twój, to dobrze, bo będziesz miał czas żeby go dostroić. Blejz ma dość nowoczesne podejście do dźwięku. Jest wszystko co trzeba i czujesz dodatkowo, że jest to lampa. Ma super przestrzeń i oddech. Nie jest duszny jak duża część pre lampowych. Dla mnie pierwsza wersja jest mało dopracowana dźwiękowo, druga jest dużo lepsza, dojżalsza. Balanced jest doskonaly, z tym, że długo musiałem pracować nad najpierw wygrzaniem, później lampy, a jeszcze później Piotrek odseparował jeszcze wycieraczki od sygnału i zamontował inny desymetryzator. Dużo pieprzenia się ale efekt jest zadowalający.

Pomyśl jeszcze o Sonic Frontiers SFL3. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora się pochwalić , miało trwać dwa tygodnie , trwało trzy m-ce, ale było warto czekać. Odebrałem od stolarza dębowe standy do Alteców. Trochę mu wszedłem na ambicję i wykonał je dużo trudniejszą metodą niż oryginał japoński.

https://www.kenricksound.com/gallery_photo.html

Alteci wyglądają o wiele lżej niż na standach wykonanych przeze mnie.

Nowe standy są też niższe o 3 cm od poprzednich , wysokość dobrałem na słuch. Podstawiłem pod kolumny książki i wyjmując , to dokładając kolejne, zoptymalizowałem najlepszą wysokość dla horna.

A tak to wygląda :

 

 

20211126_181929.jpg

20211126_192513.jpg

20211126_192548.jpg

20211126_192647.jpg

20211126_193456.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lpomis napisał:

jak będziesz brał lampy i kolumny na następny zlot to weź jeszcze te nowe podstawki przy okazji bo bardzo ładne.

Tak , Wojtek , tak oczywiście wezmę, i wiesz co , aby nie pełzać po glebie jak ostatnio, pomyślałem , że wezmę też szafkę audio. A idąc za ciosem , jak się zacznie część rozrywkowo - degustacyjna , to byśmy nie byli narażeni na dyskomfort spożywania ciepłych trunków przytargam też lodówkę ....... i na koniec wniosek meldunkowy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...