Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

10 minut temu, Rega napisał:

Przepraszam Wszystkich, którzy poczuli się urażeni moim postem i uważają, że nie był kulturalny. Jednocześnie informuję zainteresowanych że był on moim ostatnim postem napisanym na tym forum i nikt juz nie będzie przez mnie obrażany niekulturalnym zachowaniem. Pozdrawiam - nadwrażliwiec Rega. 

Roman , daj spokój. od lat jesteś członkiem forumowej społeczności i to nie byle jakim. Pomogłeś wielu z nas , wielokrotnie wychodziłeś po za ramy własnego podwórka dzieląc się z innymi wiedzą i sprzętem. Całkowicie bezinteresownie , jak choćby teraz wysyłając mi C2A. Z Twojego zaproszenia do własnego domu skorzystało już kilka osób , w sumie zainicjowałeś takie spotkania. Jeszcze raz mówię , daj spokój i zostań na Forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

@audiowit zainspirowany Twoim wpisem o powrocie do oryginalnego oświetlenia zamówiłem z ebaya żarówki do Soniaka. Obejrzałem sobie filmik na YOU TUBE 

https://www.youtube.com/watch?v=y9MgcMjLRfg

i mówię sobie proste jak budowa cepa , przylutuje się kilka kabelków i będzie git. i ta idylla trwała dopóki nie rozkręciłem bydlaka. Tam jest wszystko zabudowane !!! Konstruktor chyba nie był fanem upgradu :) 

Odkręciłem tą plastikową osłonę pod miejscem gdzie są żarówki i nic mi to nie dało. Próbowałem dostać się odkręcając panel przedni ale kurde po odkręceniu 10 śrub siedzi mocno i ani drgnie. Z tego co zauważyłem tamtędy też się nie dostanę , bo żarówki zasłaniają panele z tworzywa z nadrukowaną skalą . Nie wiem , czy to nie przekracza jednak moje umiejętności.

@elektron6 Tomek , rozkręcałeś już takie coś ? Manual w załączniku , jakiś pomysł ?

IMG_2746.JPG

IMG_2747.JPG

hfe_sony_str-v5_service.pdf 8 MB · 1 download

W tym modelu masz 5 żarówek osiowych 8V. 3 sztuki od wskaźników wychyłowych wymieniasz odkręcając płytkę PCB (odkręć 3 wkręty). Żarówki od skali są 2 sztuki po bokach skali. Wymiana jest od strony panela przedniego - zdejmujesz gałki i jesteś przy skali - następnie odkręcasz po bokach zatrzaski skali - zdejmujesz skale i metalową osłonę i jesteś przy żarówkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Czy wiadomi koledzy mogą załagodzić nieporozumienie na PW? Bardzo proszę. Przecież się lubimy. 

Jarek, czy naprawdę zauważyłeś tu jakieś nieporozumienie, które trzeba łagodzić? Wyraziłem jedynie swoje zdanie na temat pewnego zachowania i odnoszę wrażenie, że chyba nie jest odosobnione. Żadnych ataków w konkretnym kierunku. Faktem jest, że czasem można sobie odpuścić. Zresztą zwykle bardziej ważę słowa, starając się najpierw przewidzieć konsekwencję tego co napiszę. Tym razem jednak ręce były szybsze, w odpowiedzi na reakcję kolegów, na skądinąd grzeczne pytanie innego kolegi, zaraz po tym, gdy otworzyłem wątek. 

Odnośnie takiego publicznego obrażania się o cokolwiek...., pozwolę sobie zachować milczenie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Rega rozumiem, że jestem jednym z tych, którzy przelali czarę goryczy to pozwolę sobie na komentarzto. To chyba był chyba jakiś słabszy moment, że tak gwałtownie zareagowałeś. Oczywiście jest to Twoja decyzja, którą szanuję, ale przyznam kompletnie nie rozumiem. Jesteś zapewne prywatnie taką osobą, jak opisują Ci którzy mieli okazję Cię poznać osobiście. Nie mam żadnych powodów, aby myśleć, że się mylą.

Jednak rzeczywistość forumowa to także interakcje z osobami, które prywatnie się nie znają i co za tym idzie komunikacja między uczestnikami powinna to uwzględniać, aby inni nie czuli się wykluczeni, pobłażliwie traktowani, zbywani, "niegodni", itp. Myślę, że Ty również nie lubisz tego uczucia. A tak właśnie miałem prawo się poczuć. Jestem absolutnie pewien, że nie było to w żaden sposób intencjonalne, ale jednak. I choć sprawa błaha to moją intencją było zwrócenie tylko uwagi, na fakt, że tak też to można odebrać, jako swego rodzaju wykluczenie i żeby tego unikać.

Nie było w tym nic ad personam.

Tyle moich wyjaśnień.

Jeszcze tylko w temacie Twojej deklaracji. Myślę, że zupełnie niepotrzebna a zapewne dotykając tych, którzy, Bogu ducha winni, w tej dyskusji nie brali udziału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek x napisał:

W najbliższą sobotę jestem zaproszony do naszego forumowego kolegi adamnl na odsłuchy jego systemu . Pierwszy raz będę miał przyjemność posłuchać firm WBA i YBA . Doświadczenia nigdy za dużo , lepiej tak niz miałbym poczytac i zobaczyc wykresy tych sprzętów w necie i wyrobić sobie zdanie (o nich) w ten sposób. 😉. Oczywiście jezeli chcecie to skrobnę coś niecoś .

Adam do soboty.💪

Chcemy, tym bardziej że też mieliśmy przyjemność ich słuchać 🙂. Może w mniej komfortowych warunkach ale jednak słuchaliśmy 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zobaczmy jak produkowano topowe modele odtwarzaczy cd na początku lat 90 tych. Bardzo rzadki model Kenwood L-D1 i jednocześnie unikatowa konstrukcja. Waga ciężka bo 20kg. Obudowa aluminiowa, rozbudowane sekcje zasilania, porządne elektrolity, płyta cd ładowana od góry, silnikowy mechanizm wysuwania głowicy, docisk płyty, pokrywa napędzana silnikiem, spindle motor jak w gramofonie. Na pokładzie 2x tda1547 i jeszcze dostępny laser kss331. Przykład top mechaniki precyzyjnej - mechanika działa jak szwajcarski zegarek. Coś pięknego. Nie ma szans aby teraz coś takiego wyprodukować a to jest konstrukcja 30 letnia. 

DD5CB462-3B3E-474D-8AD0-9BEA78AF125C.jpeg

9A499204-455A-42F4-8F38-9D3BD04BCAEE.jpeg

1CB1F82C-9363-4DD1-A4FD-BF575D168FCF.jpeg

8FBD4ABF-CA58-44F2-A93E-48A36496B8B9.jpeg

BBCF2B16-0459-41D8-820E-4871AF2A21CD.jpeg

2784DFB7-75AD-49B6-9183-428D5845A741.jpeg

C91DBF96-EFCF-4580-842C-CB4756EAD44A.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2021 o 18:37, audiowit napisał:

Pierwszy etap nowej adaptacji. 

Ta jasna sklejka to miejsce w którym wylądują skyline. Też czarne. Jeszcze ich nie skończyłem.

20211129_183303.jpg

Nie za dużo tej czerni? Katafalk? 🤔

Mimo wszystko gratuluję i podziwiam zapał. Sam robisz wszystko?

Dnia 30.11.2021 o 19:24, Rega napisał:

Przepraszam Wszystkich, którzy poczuli się urażeni moim postem i uważają, że nie był kulturalny. Jednocześnie informuję zainteresowanych że był on moim ostatnim postem napisanym na tym forum i nikt juz nie będzie przez mnie obrażany niekulturalnym zachowaniem. Pozdrawiam - nadwrażliwiec Rega. 

Roman, a gdzie będziesz pisać?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Nie za dużo tej czerni? Katafalk? 🤔

Mimo wszystko gratuluję i podziwiam zapał. Sam robisz wszystko?

Roman, a gdzie będziesz pisać?

Nie jest za czarno. Tak ma być. Słuchając muzyki nie musisz się rozpraszać pierdolami. 

Panele 7n i 11n są kupione jako surowe. Malowanie i lakierowanie sam. Zwiększa się w ten sposób skuteczność. Skyline zrobię sam. No i pomiary " nauszne " sam i montaz sam :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, ja też dopiero raczkuję. Dużo roboty nie było. Wywaliłem 5 kondensatorów i wstawiłem lepsze oraz zmieniłem 2 rezy, bo były nie właściwe. No i kilka kabelków do połączenia. Podstawa to dobra stacja lutownicza. Kupiłem na grotogrzałki T12. Zupełnie inny komfort pracy. Do żądanej temperatury nagrzewa się w kilkanaście sekund! Temperatura grota jest stała. Polecam.

Co mogę napisać o kosztach za złożony preamp gotowy w ładnej obudowie licz co najmniej około 3,5 k. Mnie w obecnym stanie bez obudowy wyszło coś około 900 zł ( Lampy, trafo, płytka, kondy, selektor). Najdroższa będzie obudowa. Liczę około 1000 zł z nadrukiem i otworami montażowymi. Wyjdzie taniej to tylko się cieszyć. W sumie mógłbym zamknąć projekt na tym etapie, tylko dokupić obudowę. Ale chcę zrobić jeszcze zdalne sterowanie głośności i selektorem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...