Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Przyszedł czas na odsłuchanie mikołajkowego prezentu - DAC Audio Note DAC3. Konstrukcja dosyć nietypowa- sercem są (jak dla mnie) najlepsze przetworniki wielobitowe - PCM63 w gradacji K. I to w zasadzie koniec krzemu… potem mamy w pełni lampowy  stopień wyjściowy na ECC88. Jak to Audio Note - zrobili to perfekcyjnie stosując indukcyjne filtry sprzęgające pcm z ecc88. Dodatkowo mamy rozbudowane sekcje zasilania, stabilizacji napięć, kondensatory olejowe, elektrolity Sprague, papierowo olejowo kondy Jensen. System idealnie wpisuje się w przyjęta prze ze mnie filozofię maksymalnej eliminacji krzemu oraz maksimum analogowosci systemu. Zatem obecnie system rozpoczyna się z źródła cd 16 bit, potem mamy pcm63 z ecc88, preamp lampowy oraz system KH OX (monobloki lampowe V30, przetworniki 16ohm Electro Voice gdzie sercem jest 15 calowy SP15b). Teraz to gra pięknie. Co ważne Dac Audio note gra inaczej i lepiej niż inne źródło na PCM 63 - upgradowany Parasound 1000 z układami w gradacji K, lepszym zegarem, wymienionymi elkami na Oscon,…z Audio Note jest więcej przestrzeni, sceny, mikrodetali, dźwięk jest spokojniejszy, jest lepszy wokal. Parasound z stopniem wyjściowym na opampach dostaje ocenę 4. Audio note ocena 5. Ocena 6 pewnie kiedyś będzie z wersja DAC 3.1 choć to Dac z inną kością AD1865.

 

A7796A99-7C28-4D11-B628-5E77577D0CD7.jpeg

A329E029-ADC1-4FB6-8A24-1B965406F97E.jpeg

688A6B91-8BA2-425F-873B-1CEF14DC3817.jpeg

E628064E-FBE3-412C-962A-EC144A3A10CC.jpeg

49C3D950-2234-4A23-AFC1-79906B759824.jpeg

0501C32A-7CA6-461F-8780-934A4870B9F2.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Asia napisał:

wymiana kondensatorów na Mundorf mcap evo, Jentzen superior-cap, Polnik Audio, Rubycon). Lampy sterujące: 6SN7 General Electric, RCA 6f8G (z przejściówkami) oraz Electro Harmonix 2A3.

 

11 godzin temu, elektron6 napisał:

najlepsze przetworniki wielobitowe - PCM63 w gradacji K. I to w zasadzie koniec krzemu… potem mamy w pełni lampowy  stopień wyjściowy na ECC88. Jak to Audio Note - zrobili to perfekcyjnie stosując indukcyjne filtry sprzęgające pcm z ecc88. Dodatkowo mamy rozbudowane sekcje zasilania, stabilizacji napięć, kondensatory olejowe, elektrolity Sprague, papierowo olejowo kondy Jensen.

A ja się głupi pochwaliłem , ze żarówki zmieniłem na zielone ! :( 

A tu takie cudeńka. Nic innego nie pozostaje jak zacząć ścigać tego w czerwonej czapce i z białą brodą :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili DAC3 będzie upgradowany do wersji DAC4 w myśl eleminacji krzemu- prostownik krzemowy zostanie zastąpiony prostownikiem lampowym. Jest schemacik zrobi się temat nie gorzej niż Audio Note:)

5 minut temu, audiowit napisał:

Kena Ci zazdroszczę.

To jest przykład top odtwarzaczy cd. Zrobili to perfekto choć czas robi swoje-pęknięta zębatka od mechanizmu otwierania pokrywy. Trzeba dorabiać na drukarce laserowej , no ale to taka pierdoła.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

kończyłem akustykę

Te kwadraty, prostokąty - nie dla cierpiących na trypofobię (nie wpisujcie tego w wyszukiwarce).

Tak wysokie liczby na przetworniku - w takim razie co byś nie puścił to musi grać! ;)

A na serio - fajnie, podoba mi się, lekko mroczne klimaty. Jestem na tak :)

Sam jakoś zbytnio fanem pomiarów nie jestem, ale mógłbyś dać się przekonać i coś tam jednak pomierzyć w takiej zrobionej akustyce. Ot tak, bez żadnej spiny i presji, bardziej z ciekawości :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, kolor nie jest przypadkowy. Przy przyciemnionym świetle, kiedy slucham muzyki wszystko się przedemna zlewa w czerń, nie ma tych odbić, które widać na zdjęciu i nic nie rozprasza. Reszta pokoju jest jasna. 

Też nie jestem fanem pomiarów w domu, bo reżyserka czy studio musi być pomierzone. Kiedyś pomierzę. Na wiosnę, jak Tomek przyjedzie. Ja nie jestem ciekawy, dźwięk jest dla mnie, a nie jakiegoś umika :)

taki układ nie jest przypadkowy, jest wynikiem wielu prób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lpomis napisał:

Te kwadraty, prostokąty - nie dla cierpiących na trypofobię

Spieszę wyjaśnić, jako cierpiąca na tą przypadłość, że kwadraty, prostokąty są ok. Problemem są okrągłe otwory (pisząc to mam gęsią skórę) o mniej lub bardziej regularnym kształcie.

Taki dyfuzor mnie nie wzrusza, ba, nawet całkiem całkiem.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lpomis napisał:

Tak wysokie liczby na przetworniku - w takim razie co byś nie puścił to musi grać!

Wojtek wyjaśniam , to cena :) 

@audiowit Witek jest super , jest klimat i co często trudno pogodzić ze względami funkcjonalnymi estetyka. 

A fotelik ten sam został ? I jeszcze Ci tylko powiem co zrobiło na mnie największe wrażenie w Twoim pokoju odsłuchowym jak byłem u Ciebie. Sprzęt też , ale gównie rośliny w pokoju na podłodze , kurde niby nic a świetnie dopełniały wystrój :) Kończę bo zazdrość mnie zżera ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adamnl napisał:

@audiowit Witku, podoba mi się, lubię, gdy zdjęcia są poprawnie wykonane. Używasz statyw. To rzadkie w „dzisiejszych” czasach.

Mam wiele pytań, ale za 7 mcy z okładem zadam je osobiście. 
Z Tyńca będę miał blisko. 

Gdy Piotr był u mnie, powiedział, u Witka brzmienie jest fenomenalne. A zatem jakie jest obecnie?? Nie odpowiadaj, domyślam się🤫

Mam teraz dużo czasu na książki, spacery, rozmyślania…jedna z 211/lampa padła. Załatwiamy claim i czekam na Acme set. 
Wpadłbym do Ciebie, siadł obok Twojej psiny i posłuchał nawet i metalu.

Gratki i Pozdro.

 

Dziękuję wszystkim.

Piotrek słuchał może z 15 min zaraz po odpaleniu sprzętu i nie były prawidłowo rozstawione kolumny. Nie słyszał pełni możliwości. Słyszał ułamek tego, co stworzył.

Też wymieniałem jedną 211. Niestety te podstawowe lampy to typowa chinszczyzna. Zazdroszczę Wam Acme. U mnie kwadra wychodzi... dość drogo. Slucham przeważnie na Pliniusie, więc narazie nie chcę inwestować w lepsze lampy mocy.

Zaproszenie aktualne cały czas.

50 minut temu, tomek4446 napisał:

Wojtek wyjaśniam , to cena :) 

@audiowit Witek jest super , jest klimat i co często trudno pogodzić ze względami funkcjonalnymi estetyka. 

A fotelik ten sam został ? I jeszcze Ci tylko powiem co zrobiło na mnie największe wrażenie w Twoim pokoju odsłuchowym jak byłem u Ciebie. Sprzęt też , ale gównie rośliny w pokoju na podłodze , kurde niby nic a świetnie dopełniały wystrój :) Kończę bo zazdrość mnie zżera ...

Gdyby to była cena, cieszyłbym się w dniu zakupu

Fotel ten sam, dużo się pozmieniało w elektronice. W tym pokoiku spędzam trochę czasu, więc musi być przyjaźnie. Szkoda tylko, że jest jedno miejsce odsłuchowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. @audiowit pięknie to wszystko wygląda, naprawdę pięknie. Bardzo ciemne ustroje akustyczne dodają uroku, budują klimat.

 

Spodobało mi się jeszcze to:

13 godzin temu, audiowit napisał:

Też nie jestem fanem pomiarów w domu, bo reżyserka czy studio musi być pomierzone. Kiedyś pomierzę. Na wiosnę, jak Tomek przyjedzie. Ja nie jestem ciekawy, dźwięk jest dla mnie, a nie jakiegoś umika

W punkt!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...