Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

9 minut temu, audiowit napisał:

Tak się zastanawiam. Jak wyrownujesz głośność w tym bt na 2 kanałach?

Po pierwsze ta końcówka to Bc Acoustique Ex-502 :) Najbardziej liniowa z liniowych jakie dane było mi słuchać. Kupiłem kiedyś do KD na fronty , bo się naczytałem na forach , że jak podłączę na fronty, to będę miał HI END w stereo z tego kina. Podłączyłem i .... nauczyłem się , że na forach kłamią i trzeba uruchomić myślenie zamiast bezrefleksyjnie wierzyć  :) A co do głośności to mam dwie opcje. Albo ustawiam oddzielnie lewy i prawy tymi dużymi gałkami , albo wciskam te małe przyciski obok gałek i mam , czyli ile fabryka dała , steruje pre. . Mogę ją jednym przełącznikiem z tyłu przerobić na mono podwajając moc , jest tigger lub wyłączanie automatyczne po 10 min. , wejścia głośnikowe wysokonapięciowe i podwójne terminale głośnikowe normalne . Ogólnie ma wszystko i jeszcze trochę :) 

@elektron6 dzięki , właśnie odebrałem z serwisu , wymieniona została rolka i wyregulowany potencjometr biasu. Sprawdzam i jak na razie jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dzięki za wyjaśnienie. Nie widzę panela tylnego, teraz wszystko jasne.

Elektron6 nie będę się cały czas powtarzał, że masz coś pięknego, bo sam to wiesz. Nachodziło mnie ostatnio na tuner lampowy w sypialni. Tylko, że w sumie mam już tam amplituner więc, jak w moich zbiorach już nie można doszukiwać się logiki i nawet sam siebie nie oszukuję, to dodatkowy tuner byłby już przesadą ;).

Ale nachodzi mnie teraz na naprawdę słabą triodę w układzie SE. Do głównego systemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy, triody małej mocy mają coś w sobie. Dodatkowo ta zagadkowość, iż te kilka wat robi potężna robotę. Jakby nie patrzeć ten pierwszy wat jest naważniejszym. Kto wie może tez wrócę jeszcze do tego tematu. Minus - kolumny. Tych dobrze grających, wysokoskutecznych zbyt dużo nie ma a jak już są to ceny są wysokie. Warto posłuchać konstrukcji diy na dobrej klasy przetwornikach z epoki. Takie konstrukcje potrafią zaskoczyć. Mi po głowie chodzi projekt na najstarszych pentodach typu; REN, AL4 itp. Lampy prawie 100 letnie:) kto wie jak znajdę czas to coś może z tego będzie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 piękny ten HK i kurna stan igła , zazdroszczę.

Mnie już kompletnie odbiło i trzeci dzień katuję muzykę z magnetofonu , ba nawet zacząłem nagrywać. , nie ma wodotrysków , jakiś skrzypnięć w krzesła w 30 rzędzie ale można słuchać godzinami , coś niesamowitego. Nie wiem czy to zasługa kolumn czy magnetofonu ale wysokie są na naprawdę ...wysokim poziomie. Żadnych sybilantów , kłucia w bębenki itp.  Dzisiaj zrobiłem rewolucję i wstawiłem Decka na stałe do głównego systemu. Zobaczymy , może go przytargam na zlot zamiast gramofonu , drapaka trochę mi szkoda taszczyć.

20220103_211055.jpg

20220103_211156.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z taśmy zawsze wpada w ucho o ile jest odtwarzana na w miarę dobrej/ średniej klasy magnetofonie. Tez lubię ten dźwięk - jakby skompresowany ale miły. Można słuchać godzinami i tak naprawdę niema potrzeby analizowania poszczególnych pasm. Na pewno trzeba trochę wyjść z strefy komfortu; pobawić się kasetami, ponagrywał ulubione kawałki ale finalnie warto - to daje dużo frajdy z obcowania z takim nośnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood dp-x9010 transport cd z przełomu lat 80/90. Jeden z najlepszych transportów; mechanizm szuflady, zawieszenia lasera chodzi jak w szwajcarskim zegarku - coś pięknego, laser w polu magnetycznym, świetna elektronika, stopki antywibracyjne, piękny Design no i waga ciężka. Dźwięk wybitny a zamontowaniu lepszego zegara można uznać sprzęt za referencyjny.  Co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ze Kenwood robił niesamowity sprzęt.

A680A90F-7D11-45B9-BD16-EB01B2AA6C08.jpeg

99372216-147D-4B00-818D-AAC990AFA968.jpeg

BFBD83C4-65A7-40A6-9DE7-38B1259ACFBB.jpeg

310A594C-8628-490D-8FBB-5DF2705153C6.jpeg

8579537C-6231-46BC-ACD4-D5A2712A043D.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQ5B Luxman, biały kruk - pierwszy lampowy wzmacniacz Luxman. Konstrukcja PP na EL84z prostownikiem lampowym 5AR4 jak przystało na konstrukcje z lat 60 tych. Ciekawe pionowe wskaźniki wychyłowe.
Dźwięk? Niestety mało który wzmacniacz lampowy z obecnej konstrukcji zbliża się do poziomu tego wzmacniacza. Dźwięk mocny, dynamiczny z piękna średnicą. Konkurenci ? Fisher x100, Pioneer SM83 tez musza uznać wyższość tej konstrukcji. Takie wzmacniacze stawiają duży znak zapytania w kwestii progresu reprodukcji dźwięku przez ostatnie 60 lat… czy faktycznie obecne konstrukcje coś zmieniły na plus?

 

 

D0248A47-F94C-47E0-8F83-95D2A746D843.jpeg

A1E1BBF9-7535-49B7-A70A-D3AFA8529248.jpeg

6DA7D88B-837E-4EAA-95B1-B7E1C6C303A7.jpeg

C66A7BEF-10AE-4873-B7BC-999FA86C71AE.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze zdjęcia w albumie kultowego systemu z przed ponad 20-lat. Kto nie miał i nie słuchał, niech żałuje (żart). Na zdjęciu brakuje jeszcze drugiego odtwarzacza Technics SL-PG3, który był mi potrzebny do organizowania imprez typu: 18-tki, Andrzejki, Sylwestry, Ostatki. 

Technics SA-EX120 + Technics SL-PG390 + ALTUS 300

 

IMG20220109131741.jpg

IMG20220109132029.jpg

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...