Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

31 minut temu, Khedron napisał:

Jesli starsze to lepsze, moze warto zastanowic sie dlaczego nowsze jest gorsze? Sa tu osoby przy byle kotlecie wzywajace do reflekcji, maja okazje same to zrobic :)

Kiedyś sprzęty grały środkiem tak od 80-100Hz gdzieś do 8-10kHz i wszyscy się jarali pomimo. Teraz wszystko nowe gra w wiekszym zakresie ale najczęściej mocna V-ką. Środka brak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo kto co woli nie będę porównywał starego z nowym. Konstrukcyjnie 5:0 dla starego głównie jeśli chodzi o takie detale jak;

- obudowa; metal, drewno, szkło

- metalowe gałki wykonane tak solidnie że gała może służyć za odważnik. A teraz nawet nie wiadomo co to jest - jakiś plastik wymieszany z metalem,...

- potencjometry, przełączniki; stary Alps jest nie do zajechania

- przekaźniki, trafa 

- elektrolity wielkości puszek od piwa i wieczne

- wieczne lasery

- mechanizmy, przekładnie matalowe na rzecz obecnych plastikowych

- lampy o żywotnośći tyś h

Długo by wymieniać. Teraz tego nie uświadczysz no chyba że w klockach tak od 30 tys???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, elektron6 napisał:

Dźwiękowo kto co woli nie będę porównywał starego z nowym. Konstrukcyjnie 5:0 dla starego głównie jeśli chodzi o takie detale jak;

- obudowa; metal, drewno, szkło

- metalowe gałki wykonane tak solidnie że gała może służyć za odważnik. A teraz nawet nie wiadomo co to jest - jakiś plastik wymieszany z metalem,...

- potencjometry, przełączniki; stary Alps jest nie do zajechania

- przekaźniki, trafa 

- elektrolity wielkości puszek od piwa i wieczne

- wieczne lasery

- mechanizmy, przekładnie matalowe na rzecz obecnych plastikowych

- lampy o żywotnośći tyś h

Długo by wymieniać. Teraz tego nie uświadczysz no chyba że w klockach tak od 30 tys???

Tomek, no właśnie od 30tyś zł.

Ale w tych latach 70,80 początek 90tych dobry sprzęt był tak drogi, że przeciętnego Polaka nie było na niego stać.

Trzeba być uczciwym. Kiedyś i teraz jest dobry sprzęt za który trzeba zapłacić. Obecne popularne audio tak wychwalane na tym forum posłuży max10 lat bo albo padnie scalak albo coś nie dostanie wsparcia...

Wszystko co dobre kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko że należy korzystać z chwili i okazji. Skoro żyjemy w takich czasach że mamy na rynku nowe i stare i te stare możemy kupić za relatywnie niewielkie pieniądze to jest to ciekawy wybór. Nigdy nie rozumiałem ludzi wydających 5-7 tyś na nowy, plastikowy sprzęt z powietrzem w środku versus Pioneer, Kenwood z lat 70 tych, 80tych...

Ostatnio oglądałem w markecie amplitunery w cenach 3-7 tyś zł - wykonanie, konstrukcja  tragedia przez duże T. Płacisz 7 koła i dostajesz kondensatory Samwha 2x 4700 uf to jest nie do pomyślenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, elektron6 napisał:

Zgadza się tylko że należy korzystać z chwili i okazji. Skoro żyjemy w takich czasach że mamy na rynku nowe i stare i te stare możemy kupić za relatywnie niewielkie pieniądze to jest to ciekawy wybór. Nigdy nie rozumiałem ludzi wydających 5-7 tyś na nowy, plastikowy sprzęt z powietrzem w środku versus Pioneer, Kenwood z lat 70 tych, 80tych...

Ostatnio oglądałem w markecie amplitunery w cenach 3-7 tyś zł - wykonanie, konstrukcja  tragedia przez duże T. Płacisz 7 koła i dostajesz kondensatory Samwha 2x 4700 uf to jest nie do pomyślenia...

Na sprzęt nowy 3-7 kzl nawet nie patrzę :).

A niech sobie kupują.

Za swoją wiedzę zapłaciłeś ( niekoniecznie kasą ) czasem, musiałeś pojeździć posłuchać, poczytać, naprawić. Teraz to procentuje. A inni niech kupują i żyją w nieświadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audiowit napisał:

No to akustyka vol2 made in audiowit skończona.

Ale żeś se chłopie narobił ! :) Wygląda na zaplanowany chaos , czyli to co lubi akustyka. Kupa dobrej wizualnie roboty , a efekt mam nadzieje niedługo sam usłyszę. Ale mam pewne zastrzeżenia. Po pierwsze książki. Witek co Wy tam czytacie ? Zamiast udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej .... wiesz jakie tam białe kruki można nabyć ? :) A po drugie nie wiem czy to ważne ale coś Ci się odkleiło , na zdjęciu w lewym dolnym rogu :)

Jak byłem niedawno w operze to przyjrzałem się sufitowi i ścianom. Powiem Wam , że nawet nieźle to wygląda , może sobie walnę :)

IMG_2779.JPG

IMG_2781.JPG

IMG_2782.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...