Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

6 minut temu, Adi777 napisał:

Dlaczego kolumny aktywne są tak mało popularne? Z tego, co piszą ludzie, też audiofile, często mają lepszy bas, są przyszłością w audio, no i chyba nie bez powodu są często na szczytach ofert u producentów.

@DiBatonio Odpowiesz, dlaczego byłeś "zdezorientowany", gdy przedstawiłem swoje typy kolumn do odsłuchu?

Bo kosztują kolego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adi777 napisał:

Dlaczego kolumny aktywne są tak mało popularne? Z tego, co piszą ludzie, też audiofile, często mają lepszy bas, są przyszłością w audio, no i chyba nie bez powodu są często na szczytach ofert u producentów.

@DiBatonio Odpowiesz, dlaczego byłeś "zdezorientowany", gdy przedstawiłem swoje typy kolumn do odsłuchu?

Ludzie z natury lubią ulepszać co wypuściła fabryka a z aktywnymi jest ciężej ;). Sam jestem ciekawy wersji aktywnej posiadanych kolumn choć są zdecydowanie droższe... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zobaczmy na topowy odtwarzacz CD Sansui który dzisiaj trafił do mojej kolekcji jako ożywiony - nówka nie śmigana:)

Sansui alpha 917xr

Co tutaj mamy fajnego?

- 14 kg najlepszej elektroniki to głównie oddzielne stopnie zasilania. Kondy Elna Silmic tych nie pożałowali:). Ekranowanie zasilacza, wytłumienie napędu. Cyfrowa regulacja amplitudy wyjściowej, wyjścia zbalansowane. Laser w polu magnetycznym, nie tak trwały jak stare CDM ale dosyć dostępny bo KSS152A, nie ma tragedii. Przetworniki 18bit Mash - nie moje ulubione ale ten cd gra jednak wybitnie. Być może tę robotę robi dbałość o szczegóły zasilanie etc. Wersja japońska bo na Europę tego raczej nie produkowali:) Przy laserze wprawdzie dłubał jakis magik i narobił bałaganu ale było warto - po odsłuchaniu kilku utworów moje podsumowanie jest jedno - o kur… jak to gra. Przedostatnia fota dla porównania budżetowe cd Onkyo. Jest różnica? 

6F470FE1-F378-461D-9772-1B24A18FE7AB.jpeg

F46E1ABC-28E7-4B21-8980-B2072F563FBF.jpeg

E144AAA9-39D1-4A51-A234-630F5F163BCB.jpeg

FC910B50-CCE0-4A50-A1CF-FF1D04355BFE.jpeg

B59E4EA0-2686-4E28-A47F-8D2BEEF25425.jpeg

06ECE073-EA93-4CF1-ACF2-58B2AEF21F37.jpeg

9BB47562-3E5D-4CB7-BED2-1B41FA62DABE.jpeg

2492ECDE-B6EF-4C9E-A464-81FB1BCD9B29.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PaVson napisał:

Zdecydowanie widać różnicę nie trzeba za bardzo się przyglądać. 

 To za co my teraz płacimy chodzi mi o nowe sprzęty?  

Pewnie nie dotyczy to tego przypadku, ale nie zawsze "kg" przekładaja się na jakość dźwięku. Generalnie mam wrażenie, że Japończycy maja tendencję do komplikowania swoich projektów, co często nie przekłada się proporcjonalnie na ich jakość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PaVson napisał:

Pierwszy z brzegu CD od Cambridge model AXC35

Miałem krótko jego młodszego brata - AXC25. Fatalny mechanizm wysuwania, właściwie wystrzeliwania tacki z płytą. Do tego, przy błędzie odczytu z płyty cały odtwarzacz zachowywał się niczym pralka w ostatniej fazie odwirowywania. Rozumiem, że to sprzęt mocno budżetowy, ale konstrukcja bardzo słaba, nawet jak na te pieniądze. Niektóre mini-wieże w podobnej cenie działają dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2022 o 19:22, Adi777 napisał:

Dlaczego kolumny aktywne są tak mało popularne? Z tego, co piszą ludzie, też audiofile, często mają lepszy bas, są przyszłością w audio, no i chyba nie bez powodu są często na szczytach ofert u producentów.

@DiBatonio Odpowiesz, dlaczego byłeś "zdezorientowany", gdy przedstawiłem swoje typy kolumn do odsłuchu?

Są przyszłością od kilkudziesięciu lat :))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PaVson napisał:

chodzi mi o to czy można budżetowo zbudować dobry CD-ek. 

Sony psx. Dzwiek jaki wydobywa z siebie ten "top loaders" hmmm - nie mówiąc juz o tuningu czyli modyfikacja stopnia wyjsciowego, czy poprawa zasilania a także usuniecie z toru pewnego "chipa". W inyernecie sa całe schematy i fotografie jak to zrobić w domowych warunkach bez "laboratorium" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2022 o 09:06, PaVson napisał:

Pierwszy z brzegu CD od Cambridge model AXC35 

 

 

018-021_Hifi_10_2020-003.jpg

I tu te kilogramy robią robotę. Płyta CD ma liniową prędkość, czyli na początku ma około 500 obrotów, prawie jak szlifierka :)  I mechanizm i laser od drgań tak dostają poa dupie że zachwilę musisz kupić nowy cdplayer :).

 Kiedyś to było ;)  nie to co tera :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się śmiać z narzekania na ciężar odtwarzaczy, ale mój przykład jest dowodem na to ze jednak waga gra rolę.

Parę lat temu zakupiłem MF E61

Wadą jego było to że nawet lekkie puknięcie w obudowę mogło spowodować błędy.

Wyklejenie w środku matą (bitumiczną?) oraz od spodu i od góry spowodowało zwiększenie wagi, może sztywności- problem zniknął

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio - w Polsce prawdopodobnie problem, ale sprawdzałem na e-bay i jest tego trochę. Na razie działa bezproblemowo, ale pewnie za jakiś czas trzeba będzie pomysleć. A może wolałbyś taki. Po przeliczeniu na złotówki to 7900.

https://www.dba.dk/cd-afspiller-accuphase-dp/id-1088377638/ 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...