Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Mija kilka lat prób uzyskania dźwięku, który miałby być tym docelowym 😉 matko całe wiadro błędów, pytań, testów..... ciągle zastanawialem się ile trzeba wydać żeby poczuć satysfakcję ha ha. Dziś mam już wrażenie, że ta przygoda nie kończy się nigdy.... ale jest pasjonująca i mega uczy.... nie tylko tematu czyt. merytoryki ale głównie pokory 🙂

Mimo tego, że to raczej budżetowy secik to trafił wreszcie między uszy. Pierwotnie źródło top - stream z volumio w Nuc. Po zakupie gramofonu Dual 714q i wlożeniu w niego odrobiny zaangażowania stał się głównym źródłem. No ale.... zawsze chciałem sluchać i oglądać..... szkoda było nie obejrzeć kultowych koncertów Genesis... Claptona.... Pinków .... Sade etc. Upolowałem Oppo 83se z wyodrębnioną sekcją audio. Chciałem zrobić moda u Dana Wrighta no i po krótkiej z nim korespondencji - rozczarowanie. Nie podejmie się, mimo że wykonał bardzo udanego moda tego modelu. Wpadło w międzyczasie kilka płyt SACD - cieszą, to prawda... ale po wrzuceniu dobrego flaczka aż czasem przykro słuchać cdeka. Choć przyznam, od czasu do czasu poplumka Knopflerem czy innym Oldfieldem 😉

Po zmianie klumn,  sprzedaży Magnata Mr780 wpadł do kompletu z Kappami 8.2i Vincenty Sv-226 beż zadnych MK na 4 lampiszonkach. Mimo, że fabrycznie pozbawiony zdalnego sterowania  wraz kolumnami uwydatnił wiele niedoskonałości Oppo. Ale... po wyposażeniu się w pre klona z sansui g9000 gramofon wrócił na podium i zajął miejsce nr 1.

Na koniec powiem tak..... każde ze źródeł potrafi dać nieco innych odczuć odsłuchowych... zmiany są dobre. IMO nie warto koncentrować się tylko na jednym. 

Poniżej kilka fotek. Może nie za miliony ale za to daje satysfakcję i wrażenia jakich poszukiwałem zarażony dźwiękiem starego dobrego Nordmende.

Pzdr kolegów z forum, bo niejednokrotnie rady od Was pozwalały unikać większych wtop 😉

 

20220505_213234.jpg

20220505_204218.jpg

20220505_210255.jpg

20220505_204050.jpg

20220505_204111.jpg

20220505_204026.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Matt Daemon napisał:

Mija kilka lat prób uzyskania dźwięku, który miałby być tym docelowym 😉 matko całe wiadro błędów, pytań, testów..... ciągle zastanawialem się ile trzeba wydać żeby poczuć satysfakcję ha ha. Dziś mam już wrażenie, że ta przygoda nie kończy się nigdy.... ale jest pasjonująca i mega uczy.... nie tylko tematu czyt. merytoryki ale głównie pokory 🙂

Mimo tego, że to raczej budżetowy secik to trafił wreszcie między uszy. Pierwotnie źródło top - stream z volumio w Nuc. Po zakupie gramofonu Dual 714q i wlożeniu w niego odrobiny zaangażowania stał się głównym źródłem. No ale.... zawsze chciałem sluchać i oglądać..... szkoda było nie obejrzeć kultowych koncertów Genesis... Claptona.... Pinków .... Sade etc. Upolowałem Oppo 83se z wyodrębnioną sekcją audio. Chciałem zrobić moda u Dana Wrighta no i po krótkiej z nim korespondencji - rozczarowanie. Nie podejmie się, mimo że wykonał bardzo udanego moda tego modelu. Wpadło w międzyczasie kilka płyt SACD - cieszą, to prawda... ale po wrzuceniu dobrego flaczka aż czasem przykro słuchać cdeka. Choć przyznam, od czasu do czasu poplumka Knopflerem czy innym Oldfieldem 😉

Po zmianie klumn,  sprzedaży Magnata Mr780 wpadł do kompletu z Kappami 8.2i Vincenty Sv-226 beż zadnych MK na 4 lampiszonkach. Mimo, że fabrycznie pozbawiony zdalnego sterowania  wraz kolumnami uwydatnił wiele niedoskonałości Oppo. Ale... po wyposażeniu się w pre klona z sansui g9000 gramofon wrócił na podium i zajął miejsce nr 1.

Na koniec powiem tak..... każde ze źródeł potrafi dać nieco innych odczuć odsłuchowych... zmiany są dobre. IMO nie warto koncentrować się tylko na jednym. 

Poniżej kilka fotek. Może nie za miliony ale za to daje satysfakcję i wrażenia jakich poszukiwałem zarażony dźwiękiem starego dobrego Nordmende. 

Ani trochę się z Toba nie zgodzę – źródło powinno być jedno, tak jak cały tor, dopasowane do naszego gustu. To pozwala skupić się na muzyce zamiast zabawy w wybieranie... Ale... Całkowicie szanuje Twoja filozofie i podziwiam to co wrzuciłeś na zdjęciach (nie za duszno tam kolumnom?) . Ilu nas, tyle opinii i trochę szkoda, ze cześć próbuje wmusić pozostałym swoje gusta i wyśmiewać wszystko co od nich odbiega. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromBorg napisał:

Ani trochę się z Toba nie zgodzę – źródło powinno być jedno, tak jak cały tor, dopasowane do naszego gustu. To pozwala skupić się na muzyce zamiast zabawy w wybieranie... Ale... Całkowicie szanuje Twoja filozofie i podziwiam to co wrzuciłeś na zdjęciach (nie za duszno tam kolumnom?) . Ilu nas, tyle opinii i trochę szkoda, ze cześć próbuje wmusić pozostałym swoje gusta i wyśmiewać wszystko co od nich odbiega. 

A z tym wybieraniem to jest u mnie tak, że czasem trafiam na wydanie, które lepiej brzmi na czarnym placuszku szczególnie te epokowe, inne na flaczku a jeszcze inne na cdeku... choć to rzadziej.

Co do kolumn....mają zapas z tyłu ok. 1m po bokach to już niestety ograniczenie miejsca odsłuchu 😞 zapewne lepiej by im było dalej od aiebie niż te 2.2 m ale z drugiej strony skoro już tak muszą stać to miejsce do słuchania jest mniej więcej tam gdzie być w takiej konfiguracji powinno 😉

Tak zgadzam się... to hobby pasja, które powinny zbliżać pasjonatów a nie dzielić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matt Daemon napisał:

 

Tak zgadzam się... to hobby pasja, które powinny zbliżać pasjonatów a nie dzielić. 

 

Tak i dlatego naprawdę nie rozumiem potrzeby niektórych wmuszania innym swojej opinii i punktu widzenia.
Co do miejsca – jeśli nie ma więcej to ścian nie rozepchniesz. Na pewno gra to wszystko fajnie
 

18 minut temu, J4Z napisał:

Ty to chłopie jesteś prowokator xD

 

Taki przyczajony 😏

A niech Ci będzie, ale, tak dla przykładu, ja nie mam potrzeby włażenia na watki osób odmawiających kablom wpływu na brzmienie systemu, ale te osoby będą się wpieprzac i fajdac wszędzie gdzie chce się o kablach porozmawiać. Ba, nawet nie zakładają swoich w rodzaju „kabli nie słychać”  a wyłącznie obszczywaja wszystko co im nie pasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

Nowy zawodnik..

AFF67952-4FCF-49F7-9087-9975A73AC330.jpeg

Kiedyś w kręgu mojego zainteresowania.

Dnia 5.05.2022 o 17:48, Rega napisał:

Nowe źródełko u mnie ,,wybiło,, Już jest, ale posłucham go dopiero za dwa-trzy miesiące, kiedy córcia przywiezie z Danii. 

 

inline (20).jpg

Dobrze się zastanów, czy nie chcesz z nim zostać na dłużej. Tylko dużo droższe cd grają lepiej.

Laery o których mówicie są podrobkami. Od dawna brak oryg.

 

Bez przesady. W PL można kupić ładne egzemplarze w niezłej cenie. Ja zapłaciłem grosze więcej, a stan jest bliski perfekt.

P.S. Widzę, że wątek wrócił w końcu na właściwe tory. Już przestałem zaglądać na to forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę egzotyki z końca lat 80tych. Najwyższy model wzmacniacza NEC model A10X. O ile NEC to potentat w produkcji półprzewodników - nie jeden z nas ma tranzystory końcowe właśnie tej firmy o tyle sprzęt audio tej firmy to rarytas oferowany głównie na rynek Japan. Ten model to klasa solidności; wykonanie top, porządne  kondensatory Elna, świetne ekranowanie i moc ok 150w na kanał. Dźwięk tez wysokiej klasy - nie ma do czego się przyczepić. Jest moc, przestrzeń, wypełnienie pasma to może się podobać. Konstrukcja dual mono.

F1240FF0-9A34-41A8-A4E6-E476C7C36253.jpeg

F9F498F8-E38E-4C3C-BE01-6001B55DE169.jpeg

AE49F6ED-B7FE-4C50-8B5D-06B3532A094D.jpeg

A64B3222-5A12-42CB-9B94-427831715F7F.jpeg

03535616-6403-4B99-B4BA-4E9620443128.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...