Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

8 minut temu, muzofan napisał:

Po pierwsze to tv jest pochylony. Po drugie i tak go nie oglądam, jest na wszelki wypadek

To czy pochylony to nieistotne. Jak pisałem, jak muza priorytet to nie ma tematu. Dla oglądania na co dzień takie mocowanie TV jest bardzo niekomfortowe.

9 minut temu, muzofan napisał:

Nie musisz martwić się o moją elektronikę.

Absolutnie się o nią nie martwię. Nie każdy jednak przyjmuje te aspekty do wiadomości i moją uwagę bardziej potraktuj ją jako pro-formę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Hejterów zapraszam do komentowania ;) 

Gratuluję. System marzenie. Uwagę moją zwrócił fakt, że monitory w studiach tej firmy częściej montowane są "tweeterami" na zewnątrz. 

Przypuszczam, że jest to w instrukcji opisane. Ma to jakieś znaczenie? Są różnice w odbiorze muzyki? 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Gratuluję. System marzenie. Uwagę moją zwrócił fakt, że monitory w studiach tej firmy częściej montowane są "tweeterami" na zewnątrz. 

Przypuszczam, że jest to w instrukcji opisane. Ma to jakieś znaczenie? Są różnice w odbiorze muzyki? 

Pozdrawiam. 

Nie mogę się tu zgodzić 😉. Ustawione jak zalecił producent i na wystawach też są średniaki bliżej środka. Z racji faktu że 60 kg waży sztuka to nie próbowałem ustawić odwrotnie 😁

18 minut temu, audiowit napisał:

W każdym razie w końcu sprzęt i jego rozstawienie takie jak powinno być: ). Gratulacje!!!

Dzięki za miłe słowo😊. Właściwe ustawienie zg i ingerencja akustyczna warta każdych pieniędzy i zaangażowania.

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Gratuluję. System marzenie. Uwagę moją zwrócił fakt, że monitory w studiach tej firmy częściej montowane są "tweeterami" na zewnątrz. 

Przypuszczam, że jest to w instrukcji opisane. Ma to jakieś znaczenie? Są różnice w odbiorze muzyki? 

Pozdrawiam. 

Dziękuję 😊. Starałem się 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muzofan napisał:

Ustawione jak zalecił producent i na wystawach też są średniaki bliżej środka

Tak. Czytałem i faktycznie w instrukcji jest "tweeter inboard" czyli do środka. Zobaczyłem wcześniej kilka fotek na ich stronie (źródło) i na kilku było odwrotnie. Może w studiach ustawiają odwrotnie ze względu na małą odległość między paczkami. Oczywiście tam rządzą potrzeby i słuch mimo, że instrukcja zaleca inaczej. Taka ciekawostka dla tych co mają niesymetryczne kolumny ;) 

 

1 (Medium).jpeg

3 (Medium).jpeg

4 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Tak. Czytałem i faktycznie w instrukcji jest "tweeter inboard" czyli do środka. Zobaczyłem wcześniej kilka fotek na ich stronie (źródło) i na kilku było odwrotnie. Może w studiach ustawiają odwrotnie ze względu na małą odległość między paczkami. Oczywiście tam rządzą potrzeby i słuch mimo, że instrukcja zaleca inaczej. Taka ciekawostka dla tych co mają niesymetryczne kolumny ;) 

 

1 (Medium).jpeg

3 (Medium).jpeg

4 (Medium).jpg

MariuszZ, i reszta forum. Naprawdę nie przeceniajcie środowiska i rynku pro... . Niewiele jest osób, które to ogarniają :).

W rezyserkach są niewielkie odleglosci i raczej slucha sie w bliskim lub średnim polu. Może dlatego tweetery są tak ustawione. A może ktoś je tak postawił i stoją...

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, audiowit napisał:

MariuszZ, i reszta forum. Naprawdę nie przeceniajcie środowiska i rynku pro... . Niewiele jest osób, które to ogarniają :).

W rezyserkach są niewielkie odleglosci i raczej slucha sie w bliskim lub średnim polu. Może dlatego tweetery są tak ustawione. A może ktoś je tak postawił i stoją...

U mnie ustawienie kolumny to przełom bliskie/srednie pole

W zależności jak mocno wysune kolumny

Miejsce "spoczynku" tez moge wysunąć ;)

Dlatego "dociazenie" subami by było przydatne bo podczas znacznych wysuniec "zubożeje" bas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkumiesięcznym dochodzeniu do decyzji o zmianie kolum, decyzja ta w końcu zapadła i nowe kolumny zagościły w moim salonie.

Chciałem spróbować kolumn trójdrożnych, a finalnie stanęło na 2,5 + 0,5 drożnych Opticonach 6 MK2.

Zamawiałem w ciemno, bez odsłuchów, pomimo że koledzy z branży proponowali próbną wysyłkę (dziękuję za propozycje panowie).

Zamieniłem Zensory 7 na wspomniane Opticony 6 MK2. Podłączyłem pod  Yamahę 1200. Miałem obawy o bas, bo wg specyfikacji Zensory schodzą do 40 HZ, podczas gdy Opticony tylko do 49 HZ. Jakie  było moje zdziwienie, gdy okazało się,że Opticony grają zdecydowanie lepszym, mocniejszym , bardziej precyzyjneym, punktowym basem.....Bas jest rewelacyjny. Nawet przy cichym słuchanie fajnie sobie postukuje.

To jak to jest koledzy z tymi HZ-tami w kolumnach ?

Poza basem wszytko inne też się poprawiło. Jest większa klarowność, czystość, separacja......rewelacja. Miałem też obawy o wysokie tony wydowbywające się ze wstęgi. Niepotrzebnie. Nic nie szeleści, nie kłuje, jest świetnie.

Jakośc wykonania świetna, wygląd jest sprawą indywidualną, ale dla mnie są piekne :) Zensorki już mi się opatrzyły, te są bardziej stonowane, gustowne, dostojne.  Jestem mega zadowolony :) 

 

 

opticno.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje :)  

Nie wysuwam kolumn, ustawione są na stałe 30 cm od ściany. A rozstaw, no cóż , nie jest za duży - 1,5 m.  Ale punkt odsłuchowy - czyli sofę, mam oddaloną od kolumn o 1,70 m, więc mam prawie trójkąt równoboczny. Szerzej nie dam rady, bo po lewej mam okno tarasowe zamontowane po ukosie, a po prawej kominek  narożny do którego bardziej nie mogę się zbliżyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

@terracan1929 a jak ze sceną w głąb , z drugim planem? 

Dobry od słabego tweetera właśnie różni się tym że gra kiedy trzeba i nie sieje po uszach 😉 .

Słyszałem w zensor5 , grał  prawie non stop 😋

 

Wydaje mi się że jest ok ......dźwięk jakby wydobywał się z za telewizora....nie jestem  jakimś znawcą materii, ale chyba jest dobrze. Fajnie to brzmi.

Ja grałem na Zensorkach 7 (nie wiem czy o tej 5 pisaliście w związku z moimi kolumnami) i góra nie szeleściła.

W przypadku Opticonów i ich wstęgi miałem takie, jak się okazało nieuzasadnione, obawy.

Koledzy, a co z tymi Herzami i schodzeniem basu ? Jak to jest,że 49 Hz w Opticonach gra dużo niżej i potężniej niż 40 Hz w Zensorach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...