Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

35 minut temu, terracan1929 napisał:

Koledzy, a co z tymi Herzami i schodzeniem basu ? Jak to jest,że 49 Hz w Opticonach gra dużo niżej i potężniej niż 40 Hz w Zensorach ?

Jak dla mnie po prostu kolumny wpasowały się w akustykę pokoju. Moje doświadczenie mówi mi , że nisko schodzący bas wymaga adaptacji pomieszczenia by był akceptowalny. To doświadczenie to Dali Grand - 27,5 Hz kontra Altec - 35 Hz. Grandy dudniły i musiałem się wspomóc DSP , Alteci mają potężny bas i zero dudnienia. 

Grandy nie nadawały się do mojego pokoju , słuchałem ich potem u kolegi w 50 m2 i było po prostu idealnie z basem. Dlatego zawsze twierdzę , że cyferki w specyfikacji to jeszcze nie wszystko , do parametrów paczek dokłada się jeszcze pomieszczenie i dopiero to stanowi o jakości dźwięku.

Gratuluję zakupu , wygląda super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka i kawałek ładnej historii audio. Trio W-45A z przełomu lat 50/60 tych. Konstrukcja pp na EL84, ecc83 plus prostownik lampowy na 5AR4. Ciekawe rozwiązanie wskaźnika sygnału balance. Dobrej klasy trafa głośnikowe co przekłada się na fajne granie na skrajach pasma. Tutaj dołu na pewno nie brakuje. Design - jak dla mnie fajny, typowe lat 60 te. Chassis, blachy jak na konstrukcje Japan, świetnie zachowane. Potencjometry mimo wieku działają jak nowe - jednak kiedyś przykładano się w tej kwestii. Do miłego, klimatycznego grania ten model jest poszukiwany na rynku vintage.

47B6745D-A7E9-4A56-999B-91F1BCB46623.jpeg

08DE44C4-3281-4A8D-877F-723493CBCCDD.jpeg

AD2F0283-B68B-47F2-ABF3-D93446440D35.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Rega mój system znowu mnie zadziwia i po  upgrejdzie o nowe lampy od razu usłyszałem różnicę, żeby było ciekawiej zamiast spodziewanej ostrości pojawiło się więcej miękkości i łagodności - ja to nazywam analogowym dźwiękiem i bardzo mi się to spodobało...

kolejny raz myśląc, że będzie mocniej i ostrzej w natarciu okazuje się ,że jest oaza łagodności, najpierw jak wybierałem streamer, teraz przy lampach, a najlepsze że taki dźwięk jest dla mnie ok!

i niech mi ktoś powie, że wzmacniacze odpowiednio skonstruowane mają to samo brzmienie, jeszcze chwila, a zacznę kable słyszeć….

7B64B367-FD00-4A98-8DDC-8167BC067C65.jpeg

CA043E04-2232-400E-B7E4-D6884E20C7FD.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elektron6 napisał:

Taka ciekawostka i kawałek ładnej historii audio. Trio W-45A z przełomu lat 50/60 tych. Konstrukcja pp na EL84, ecc83 plus prostownik lampowy na 5AR4. Ciekawe rozwiązanie wskaźnika sygnału balance. Dobrej klasy trafa głośnikowe co przekłada się na fajne granie na skrajach pasma. Tutaj dołu na pewno nie brakuje. Design - jak dla mnie fajny, typowe lat 60 te. Chassis, blachy jak na konstrukcje Japan, świetnie zachowane. Potencjometry mimo wieku działają jak nowe - jednak kiedyś przykładano się w tej kwestii. Do miłego, klimatycznego grania ten model jest poszukiwany na rynku vintage.

47B6745D-A7E9-4A56-999B-91F1BCB46623.jpeg

08DE44C4-3281-4A8D-877F-723493CBCCDD.jpeg

AD2F0283-B68B-47F2-ABF3-D93446440D35.jpeg

Zazdroszczę możliwości słuchania tak fajnych konstrukcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2022 o 21:06, Arko55 napisał:

Lampy aż tak bardzo nie zmieniają brzmienia

Pozwoli szanowny Kolega, że się z nimi całkowicie nie zgodzę. W mojej hybrydzie zmiana lamp ECC83 powoduje duże zmiany - od tonalności, wypełnienia, poprzez szczegółowość czy nawet przestrzenność (choć tutaj najmniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Wstawiam też zdjęcie jak powinna wyglądać referencyjna minimalistyczna zwrotnica :) 

Heh. Kiedyś czytałem o moich monitorach na forum "zagranicznym" że słabe bo w zwrotnicy raptem jeden! Kondensator na wysokich. Tylko że moim zdaniem graja fajnie, a to że minimalistyczna zwrotnica, to tylko świadczy o tym iż przetworniki sa dobrze dobrane i nienajgorsze w ogólnym rozrachunku. 

Nie mówiąc już o tym ze moim zdaniem im mniej elementów w zwrotnicy tym lepiej dla dzwieku.

 

Jaki przekrój tych kabelków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

 to że minimalistyczna zwrotnica, to tylko świadczy o tym iż przetworniki sa dobrze dobrane i nienajgorsze w ogólnym rozrachunku. 

Niekoniecznie. Może świadczyć o tym, że są "wybaczające", że nie mają bezkompromisowych osiągów. Takie łatwiej filtrować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Heh. Kiedyś czytałem o moich monitorach na forum "zagranicznym" że słabe bo w zwrotnicy raptem jeden! Kondensator na wysokich. Tylko że moim zdaniem graja fajnie, a to że minimalistyczna zwrotnica, to tylko świadczy o tym iż przetworniki sa dobrze dobrane i nienajgorsze w ogólnym rozrachunku. 

Nie mówiąc już o tym ze moim zdaniem im mniej elementów w zwrotnicy tym lepiej dla dzwieku.

 

Jaki przekrój tych kabelków?

Tzn, że przetworniki w moich kolumnach są zupełnie niedobrane bo zwrotnice  o rozmiarach 30x40 cm i 4 kg każda. I to zaledwie w części basowej bo w części średniowysokotonowej są następne. Jak zyć???😉

 

c-IMG_6670 (2).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...