Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Te Luny są systemami lifestylowymi. Mogą stać przy komputerze lub np. towarzyszyć telewizorowi. Mają ładnie wyglądać i grać przyzwoicie w swojej cenie. Edki Adiego777 to zupełnie poważne monitory aktywne, które mogą zapewnić nagłośnienie jego pokoju po postawieniu na podstawkach. Ten producent ma w swojej ofercie sporo różnych modeli. Ma jednak swoje nisze w rynku i nie są nimi bardzo drogie zestawy kolumn. Pod tą marka sprzedaje się również sporo słuchawek i wielu ludzi je chwali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi o tym nie wiadomo :) . Myślę że ich najdroższe słuchawki to jakieś przyzwoite bezprzewodowe z ANC i obsługą lepszych kodeków bt :) . Z przewodowych dość ambitne były H880 w regularnej cenie za 550 zł i chyba nic lepszego nie mieli do zaoferowania, bo i tych nie ma już w sprzedaży. Mogę się mylić, bo nie znam oferty tej firmy :) . Od słuchawek planarnych są inni producenci :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick Wychodzi na to że wcale nie jest ciezko stworzyc poprawnie grające kolumny skoro udało sie to Edifierowi?

w takim wypadku o złożeniu poprawnie grającego zestawu z "nówek" z kolumn i osobno wzmacniacza graniczy z cudem, chyba że ktoś by szukał mega budżetowo klasy D i jakichś kolumn jak Usher S520

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arko55 napisał:

@MobyDick Wychodzi na to że wcale nie jest ciezko stworzyc poprawnie grające kolumny skoro udało sie to Edifierowi?

w takim wypadku o złożeniu poprawnie grającego zestawu z "nówek" z kolumn i osobno wzmacniacza graniczy z cudem, chyba że ktoś by szukał mega budżetowo klasy D i jakichś kolumn jak Usher S520

Zapewne w takim budżecie jest to dobry zestaw aktywnych kolumn. W podobnym budżecie można było kupić wzmacniacz SMSL Q5 pro z kolumnami takimi jak KEF Q350. Przy wyższym budżecie zawsze można mieć coś lepszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Pytaj Krafta on specjalizuje się w słuchaniu wykresu kolumn. Z tego wykresu powie Ci czy to Chopin czy Liszt i w jakim wykonaniu.

Tomek ( z Łodzi)

Zobacz co znalazłem w kolejnym studio :)

 

20220623_170917.jpg

Pomimo tej małej 'szyderki' forumowej, chętnie posłucham co mi powie @Kraft Obiektywnie, zawsze dobrze rozumieć temat

Wszyscy zawsze mówią, że to kolumny ciemne. Nie wiem do końca dlaczego. Mnie się wydaje, że grają całkiem wyrównanym dźwiękiem. Sorry za offtop btw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, renoxd napisał:

Pomimo tej małej 'szyderki' forumowej, chętnie posłucham co mi powie @Kraft Obiektywnie, zawsze dobrze rozumieć temat

Dawno temu testowałem te kolumny. Zajrzałem do opisu, który przy tej okazji przygotowałem. Nie ma w nim mowy o "ciemności". Jest za to: "... kolumny grają, jak należy. Naturalnie, bez eksponowania skrajów pasma... poprawnie...".

Tak je odebrałem bez patrzenia na wykres.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2022 o 21:23, audiowit napisał:

Zobacz co znalazłem w kolejnym studio

Kurde dopiero teraz zauważyłem. A dało by radę to wyrwać tak by nikt nie zauważył ? :) Ewentualnie nabyć drogą kupna ? Daj znać ?

A ja właśnie przeszedłem na opcję letnią , czyli wyłączyłem z toru lampy. Wyciągnąłem niezawodną BC Acoustique EX-502 podpiąłem RME i jak na razie oswajam się z tym co słyszę :) 

 

20201108_074130.jpg

20201108_074514.jpg

20201108_074353.jpg

Witek , to bydle co znalazłeś ma 2x600W , troooochę dużo .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to dodam już raczej… ostatni preamp lampowy. Tym razem Denon z lat 70 tych- ogólnie jeśli to ma być Denon z tego okresu to music to być coś ciekawego. Pra-1000b, pełna lampa z świetnym stopniem phono na EF94. W stopniu liniowym mamy ecc83 i ecc88. Fajne modułowe wykonanie, dobrej klasy podzespoły idealne ofbrumienie. Gra naprawdę fajnie, dynamicznie z lampowym ociepleniem. Dedykowanej końcówki nie posiadam (prawdziwy kolos) ale to da się zrobić. 

13F33BFE-AB0E-4C31-862A-526E7FAB28FC.jpeg

19590CAD-552D-4F38-8E34-4ACFA4FF55EA.jpeg

4E02C463-C6C0-4CB8-A51E-8CBB190838D3.jpeg

2F3EE37F-C045-497B-AEDA-F19943EC0C92.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cały mix przypadków i zdarzeń:) Sporo jest mojego sprzętu lub było - brak miejsca na trzymanie wszystkich zestawów a i słucham nie za dużo-brak czasu. Serwis również ale to tak po znajomych i dla siebie, wiadomo fajna sprawa ale trzeba mieć na to czas. Sporo sprzętu kupiłem kiedyś, kiedyś czy tez wymieniłem i tak od czasu do czasu coś tam się przypomina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, elektron6 napisał:

Ok to dodam już raczej… ostatni preamp lampowy. Tym razem Denon z lat 70 tych- ogólnie jeśli to ma być Denon z tego okresu to music to być coś ciekawego. Pra-1000b, pełna lampa z świetnym stopniem phono na EF94. W stopniu liniowym mamy ecc83 i ecc88. Fajne modułowe wykonanie, dobrej klasy podzespoły idealne ofbrumienie. Gra naprawdę fajnie, dynamicznie z lampowym ociepleniem.

Próbowałeś może kiedyś parować takie konkret sprzety z obecnymi monitorami aktywnymi np. Studyjnymi? 

Coś mi sie wydaje, że bedzie "przekozacka" synergia🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...