Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Pisałem już wcześniej , że zamierzam dopracować to co już mam. Dzisiaj odebrałem gąbki do doszczelnienia horna w kolumnach. Stwierdziłem , że skoro konstruktor 56 lat temu zastosował taki manewr, to czemuś to musiało służyć. Dziękuję przy okazji kolegom z Forum za rysunki techniczne , przynajmniej nie najadłem się wstydu jak wysyłałem je do firmy wycinającej kształtki z pianki. 

A' propos firmy , wklejam link , może się komuś przydać , mają imponujący park maszynowy i niesamowite , przyjazne podejście do klienta. Nawet tak bardzo detalicznego jak ja. Wycinają między innymi pianki akustyczne dla studiów nagrań oraz pod głośniki. Duża wiedza właściciela firmy o właściwościach rozpraszających oraz pochłaniających różnych rodzajów pianek.

http://www.bogmar-lodz.pl/

A wracając do moich paczek. Słucham od dwóch godzin , pięć razy wyjmowałem i wkładałem pianki na tych samych utworach. Jaka różnica ? Bardziej precyzyjne wysokie tony w scenie dźwiękowej i dłuższe wybrzmiewanie np. / @MariuszZ/ talerzy oraz szczoteczek / utwór testowy " A whiter shade of pale " - Procol Harum , Rob Keyloch :) Nie mówię o jakiejś drastycznej różnicy , jesteśmy nadal w skali mikro, Ale podoba mi się , bałem się bardzo wytłumienia, ale nic takiego nie wystąpiło. 

Kolejny krok to dopracowanie filtrów DL i ogólne dopieszczenie dźwięku korekcją , a potem to już tylko kable :)

- gąbeczki 

- przed 

- po

20201219_052357.jpg

20201219_052425.jpg

20201219_053646.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Jaka różnica ? Bardziej precyzyjne wysokie tony w scenie dźwiękowej i dłuższe wybrzmiewanie np. / @MariuszZ/ talerzy oraz szczoteczek / utwór testowy " A whiter shade of pale " - Procol Harum , Rob Keyloch 

Ma to sens. Jakieś efekty dyspersyjne na pewno zachodzą na tych krawędziach i gąbki mogą pomagać. Może nawet mógłbyś uchwycić różnicę wykorzystując "przemiatanie" REWem ale skoro to słychać to po co 😉

Podobne wykończenie robi Lipinsky w monitorach. Przypuszczam, że wie co robi więc kierunek obrałeś dobry. Trzymam kciuki za kolejne udane mody 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2022 o 01:07, AudioTube napisał:

Zechciałbyś te 3 kawałki włączyć i napisać jak je odbierasz/czy się brzmienia podoba?

A ja mogę :) 

utwór 1.

Wokal ze środka czterdzieści cm. za linią kolumn na wysokości ok. 170-180 cm. Perkusja po lewej za wokalistą ok. 40-50 cm. ale w głąb jakieś dobre 60 cm. Bas po prawej bliżej wokalisty ok. 30 cm. za linią kolumn.

Utwór 2.

Szeroki , przestrzenny początek dźwięk przed linią kolumn ok. 70 cm. Wokal przesunięty w lewo od osi kolumn ok. 50 cm. i tyle samo za linią kolumn. Wysokość ok. 160 cm. Klaskanie przed linią kolumn , szeroko po za kolumnami . Instrumenty strunowe środek i pół metra z lewej , bas środek.

Utwór 3.

Wokal , gitara środek za linią kolumn ok. 30 cm. Wysokość wokalu ok. 160 cm. Bardzo skoncentrowana scena , nie przekracza 2 metrów w całym utworze / mój rozstaw kolumn to 3,2 m /

 

 

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Może nawet mógłbyś uchwycić różnicę wykorzystując "przemiatanie" REWem ale skoro to słychać to po co

Jasne , że ogarnę REW-em ! :) 

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Podobne wykończenie robi Lipinsky w monitorach.

A zgadnij dla kogo Bogmar robi gąbki pod głośniki ? :) Widziałem je , cholernie trudny kształt do wycięcia , moje też nie było łatwo. Gość na ebey-u robi ten kształt z dwóch kawałków , bo ciężko jest z jednego zrobić skosy i frezy w górnej części. Tutaj się to udało, ale pianka musiała przejść obróbki na CNC i frezarce. Nie wspomnę już o cenie , która jest na ebay-u 6 krotnie wyższa .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się zakończyłem definitywnie poszukiwania :) 

Dzisiaj dotarł do mnie dzięki koledze Romanowi / Rega/ ostatni element układanki ,czyli Meridian 508.24. 

Trzeba przyznać , że miałem szczęście / jak to nie omieszkała mi już wypomnieć pewna Dama :) / , bo mimo swoich 29 lat stan jest wręcz gabinetowy. Żadnej ryski , wszystko działa perfekcyjnie, oryginalny pilot , instrukcje , pudełko. Pilot przypomina konsolę ze Star Treka i funkcjonuje bez zarzutu , jest przemyślany i czytelny.

Trzeba przyznać draniowi , że jest niezwykle precyzyjny , idealnie różnicuje jakość nagrań. Nie jest to ciepłe brzmienie ,ale też nie sterylne , mam cały czas wrażenie , że coś od siebie dodaje , ale za krótko słucham by to jednoznacznie sprecyzować.

Z pewnością bas jest potężniejszy niż z Yamahy ,a wysokie bardziej stonowane. 

No nic muszę jeszcze posłuchać , na razie nie ma wstydu :) 

 

20201220_051153.jpg

20201220_051509.jpg

20201220_051546.jpg

20201220_060610.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan wizualny jak z fabryki no i ciekawy design - jednak ten dawny sprzęt ma coś w sobie niepowtarzalnego. Wprawdzie ten model jest na kości CS trochę nie mój styl grania :) ale duże gratulacje! Źródło jakby nie patrzeć ma bardzo duży wpływ na to co słyszymy.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, elektron6 napisał:

Wprawdzie ten model jest na kości CS trochę nie mój styl grania

Tomek mógłbyś coś podpowiedzieć , słucham czwartej płyty i nie mogę sprecyzować jaki to dźwięk. Na razie mam taki bas jak by w ogóle nie szło przez DSP.

1 minutę temu, Fafniak napisał:

bo gra tak jak wermaht maszerował na defiladach

A mógłbyś przybliżyć myśl ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fafniak napisał:

To poezja precyzji i precyzji czasowej + podkuty but

Wiem , że byli w tym dobrzy , mundury od Hugo Bossa też robiły wrażenie, ale mógłbyś prościej. Nie chcę się bawić w domysły co autor miał na myśli. Czy Meridian jest precyzyjny ? Być może to ten efekt ale nic na 100 % jeszcze nie mogę stwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...