Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

50 minut temu, tomek4446 napisał:

Tomek mógłbyś coś podpowiedzieć , słucham czwartej płyty i nie mogę sprecyzować jaki to dźwięk. Na razie mam taki bas jak by w ogóle nie szło przez DSP.

A mógłbyś przybliżyć myśl ?

Tego modelu Meridian nie miałem okazji słuchać ale swego czasu miałem kilka Dac,cd na kościach Cirus. Ogólnie cała rodzina Dac CS gra dosyć poprawnie; mocny bas, sporo detali w przekazie muzycznym ale mi zawsze brakowało trochę piękna średnicy i emocji w dźwięku jaki dają przetworniki r2r pcm63, pc1704, ad1865. To Timbuktu rodzaj dźwięku ale pamietajmy kto co lubi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Precyzja ale też miałem wrażenie że każde "uderzenie" jest w jakiś sposób zaakcentowane dodatkowo, podkreślone.

W pierwszej chwili chciałem zrobić porównanie z Yamahą , ale odszedłem od tego , bo niby co to by mi miało dać ? Na razie obserwuje 

- większy bas niż miałem

- szerszą scenę / do końca nie jestem przekonany czy mi się to podoba/

- bardziej wyeksponowane tło 

- precyzję pojedynczych dźwięków.

Ale nie ma sterylności i to mnie najbardziej cieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elektron6 napisał:

To Timbuktu rodzaj dźwięku ale pamietajmy kto co lubi:)

Oczywiście. Nie wiem ,czy to już ten wiek , ale coraz mniej emocjonalnie podchodzę do nowych nabytków. Więcej analizuje. Na razie Meridian gra z tranzystorem , jutro uruchomię lampy i zobaczymy co wtedy pokaże. Jest jeszcze wypróbowanie go jako transportu z RME . Dlatego póki co odkrywam nieznane :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zakończyłem poszukiwania. "Umoczyłem" kaskę i teraz gdybym chciał szukać /nie używać tego słowa w Czechach :) / wiele bym stracił przy odsprzedaży. Musiałbym narządy jakieś sprzedać, ale stare są...nikt by ich nie chciał :)

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

No i stało się zakończyłem definitywnie poszukiwania :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest mieć ten moment gdzie złapało się króliczka - można się skupić na słuchaniu muzyki, delektowaniu tego co się stworzyło, stan idealny. Tutaj mam na myśli złapanie króliczka w odniesieniu do systemu bazowego. A potem? można dokładać kolejne ciekawe sprzęty - niekoniecznie jako baza do referencyjnego słuchania ale bardziej jako ciekawostka czy też spełnienie dawnych marzeń w stylu zawsze chciałem to mieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMarek napisał:

Ja także zakończyłem poszukiwania.  "Umoczyłem" kaskę (...)

🎶  ... ale to już było ... 🎶

 

I jeszcze (za Tomaszem Szwedem)

(...)

Tu już wszystko znam

Teraz jeszcze wiedzieć chcę

Co może być tam

Za kolejnym zakrętem drogi

Za następnym wzgórzem

Może trafię w takie miejsce

Gdzie zostanę dłużej

(...)

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafał S napisał:

A obecne Bowersy Marka odkupi @Kraft

Przepraszam bardzo ale obowiązuje kolejka, byłem pierwszy. 

2 godziny temu, MMarek napisał:

Polecę wieszczem:

Spojrzałem przez okno na pole

Potem na cenę, o ja p....le :)

Marku, z super Bowersami ta dziewica materializuje się w pokoju. Cóż wart ten nędzny grosz przy tak zjawiskowym pięknie dla ciała i duszy....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...