Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

15 minut temu, seba3002 napisał:

A możesz rozwinąć myśl

Przez te wszystkie lata stworzyłeś swoistą legendę z ATC , a taki Aloll ......

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Poza tym Atoll lepiej gra jako końcówka mocy. 

no sam widzisz :) 

Byłeś w Łodzi , słuchałeś B&W 805 , no nie mów , ze byś się zamienił ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Przez te wszystkie lata stworzyłeś swoistą legendę z ATC , a taki Aloll ......

no sam widzisz :) 

Byłeś w Łodzi , słuchałeś B&W 805 , no nie mów , ze byś się zamienił ?

Nie byłem na zlocie w Łodzi, nie słuchałem 805, ale niższe modele Bowersow brzmią ciekawie, są bardzo wow :)

Nie mam warunków w moim skromnym domku na 805, niestety.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Amarok napisał:

Dla zainteresowanych dzisiaj na hifi.pl pojawiły B&W 805D plus standy na sprzedaż za połowę ceny. 

Przyznam się, że wywołało to u mnie przyspieszone bicie serca. Moja kochana babcia Stefania, miała powiedzenie "zarzekała się żaba błota" :). Aby odpędzić niezdrowe myśli, wsiadam na rower i jadę do Ustki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2022 o 10:42, elektron6 napisał:

Dobrze jest mieć ten moment gdzie złapało się króliczka - można się skupić na słuchaniu muzyki, delektowaniu tego co się stworzyło, stan idealny. Tutaj mam na myśli złapanie króliczka w odniesieniu do systemu bazowego. A potem? można dokładać kolejne ciekawe sprzęty - niekoniecznie jako baza do referencyjnego słuchania ale bardziej jako ciekawostka czy też spełnienie dawnych marzeń w stylu zawsze chciałem to mieć...

U mnie coś takiego nastąpiło. Na lepiej to już raczej nie ma szans. Teraz szukam inaczej.

 

Dnia 9.08.2022 o 22:23, tomek4446 napisał:

Oczywiście. Nie wiem ,czy to już ten wiek , ale coraz mniej emocjonalnie podchodzę do nowych nabytków. Więcej analizuje. Na razie Meridian gra z tranzystorem , jutro uruchomię lampy i zobaczymy co wtedy pokaże. Jest jeszcze wypróbowanie go jako transportu z RME . Dlatego póki co odkrywam nieznane :) 

Tomek gratulacje. Oczywiście wiesz o ukrytym menu w meridianie? ;)

Nie słuchaj ich. Meridian wcale nie gra tak jak marsz Wermachtu. R2r a dokladniej 1704 gra troszkę "lepiej" niż Meridian ale to też troszkę inne pieniądze.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, audiowit napisał:

Oczywiście wiesz o ukrytym menu w meridianie?

Tak wiem , ale jeszcze się nie bawiłem. Na razie wczuwam się w dźwięk w różnych konfiguracjach. Czyli jako transport , z DACiem , z kompletnym  tranzystorem , pre lampowym i końcówką tranzystorową i full lampy. 

@J4Z dzięki za wskazówki.

A i taka ciekawostka mam oryginalne instrukcje do Meridiana. Są jak nówki , kurna nikt tego nie czyta :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już kiedyś o nich pisałem. Wigo wb70. Doskonale kolumny.

20211217_204609.jpg

Gdyby z nich usunąć te potencjometry to precyzja powinna się poprawić. Ale nie chce ingerować w kolumny zachowane całkowicie w stanie oryg.

Kuźwa, są niesamowite. Slucham teraz współczesnej elektroniki i rozwalają system. W każdym gatunku dobrze się odnajdują. Mam jeszcze wb50. Ale one są klasa niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2kzl to była bardzo dobra cena. Ja kupiłem drożej. Tyle, że z podstawkami. Ciężko też je dostać w stanie oryg. Pojawiały się czasem ale zawsze coś....

Mam je już z pół roku lub dłużej i za każdym razem jak do nich wracam to japa mi się cieszy.

30cm basowiec w oz z 400W wzmacniaczem kruszy mury i serce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Witek , kurna te kolumny to mój styl , uwielbiam ten design. 

Właśnie ustawiłem Meridiana na włączoną korekcję błędów i oraz regulacją soczewki na A / było na E/ i .....rozwalił system :) 

Słucham płyty Raz Dwa Trzy " Skądokąd " i nie mogę uwierzyć , że to ta sama którą słuchałem dziesiątki razy :) Tu nie chodzi o jakieś fajerwerki , wręcz przeciwnie , mam wrażenie , że siedzę w reżyserce i zespół przede mną nagrywa płytę grając na żywo. Każdy dźwięk jest dokładny i umiejscowiony precyzyjnie w przestrzeni. W sobotę przejdę na lampy zobaczymy jak wówczas będzie. 

A i pytanko , czy to możliwe żeby Meridian podbijał bas ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...