Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
To i jak sie pochwalęicon_smile.gif Oto mój zestawik.

Hegel H100 z wbudowanym dac narazie robi rowniez za zrodlo dane pobieram z kompa FLAC poprzez usb do wzmaka.
Wczoraj bylem na odsluchach daca Hegel HD10 i porownywalem go z wbudowanym dacie oraz z cd Hegel kosztujacego ok 7000zl, fakt, ze ten cd ma juz pare lat. Jednak zarowno ten cd jak i dac w moim wzmaku polegly w konfrontacji z wyzej wymienionym Dac okrutnie, zwlaszcza cd. Oczywiscie wszystko bylo pdlaczone do takiego wzmacniacza jak mam i na takich samych kablach, ale tez pozniej zmienilismy na glosnikowe Heimdall no i bylo oczywiscie lepiej:) ehhh.

Ale ok. jade dalej
Audio Physic Yara II Superior
Nordost Baldur
Grado SR60
Sennheiser HD555
no i niedlugo rowniez dolaczy jakis wzmaczniacz sluchawkowy. Akustyki pokoju jakos szczegolnie nie przygotowywalem, narazie powiesilem zaslony, za krotkie zreszta ale tylko takie znalazlem w szafie i polozylem pianke (ach ten kolor hehe) przy stoliku od telewizora zeby nie bylo zbyt duzych odbic. Za ok miesiaca sie przeprowadzam i tam juz przygotuje wszystko profesjonalnie, chyba nawet stolik zmienia na audio stolik a tv powiesze na scianie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Witam!

Otóż dokładnie 7 miesięcy temu napisałem pierwszego posta na tym forum w celu pomocy przy wyborze sprzętu.
O to ten temat:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...90&hl=snajk

Po tych 7 miesiącach jednak udało mi się zebrać sprzęcik icon_biggrin.gif . Może jeszcze nie calusieńki ale już zbliżamy się ku końcówce. Przy pomocy forumowiczów (szczególnie dwóch i tu wielkie podziękowania za pomoc koledze Kaczorowi i koledze Zukzukzukowi) Którzy pomogli mi i radzili co do wyboru sprzętu i w jego kompletowaniu.

No ale by nie przedłużać, oto skład zestawu.

Wzmak - Yamaha AX-900u
CD - Yamaha CDX - 930
Deck - Yamaha K-950
Tuner - Yamaha T-560
Kolumny - Bang&Olufsen S60
Kable - sznurówki icon_mrgreen.gif (ten element idzie do wymiany w najbliższym czasie icon_mrgreen.gif )
Kable głośnikowe - Van Den Hul M.C.D 352

Poza kablami jeszcze muszę dociążyć standy gdyż dotarły w dniu dzisiejszym i jeszcze tego nie zrobiłem icon_razz.gif

A oto fotki. Jeszcze kombinuję z ustawieniem kolumn. (Te małe kolumienki SONY nie są podłączone ale może je podłącze by były na biurku kiedy będę pracował)

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Zestaw może nie powala ale jak na pierwszy zestaw biednego studenta to chyba nie tak źle icon_biggrin.gif .
No i pojawia się mały offtop-prośba. Czy ma ktoś może jakiś ciekawy kabelek IC na sprzedaż (w możliwościach finansowych biednego studenta) lub do wypożyczenia bym mógł go przetestować? Oczywiście też zapraszam na odsłuch i być może doradzenia mi co zmienić w systemie lub co poprawić.

Pozdrawiam!
Snajk

PS: To jeszcze tylko płyty, płyty i płyty icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ooo:) Gratulacje!!! Ślicznie:)
Jak jest za co dziękować? Jak gra?
Napisz co nieco...

Jakbyś troszkę mógł wypchnąć kolumny do przodu i lewą od ściany - to uzyskałbyś lepszą przestrzeń. Wiem, wiem... Pokój studenta:(
Na szczęście kolumny są zamknięte:)

Chciałbym mieć taki sprzęt 25 lat temu - hehe...

Niech Ci GRA!!!

Pozdrawiam serdecznie!

P.S.
A jak nie masz konektu - pisz na gg lub pw. Zawsze leży coś taniego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk: Niestety, lewej kolumny pomimo szczerych chęci nie umiem przystawić dalej od ściany. Dosłownie mam tam luzy na około 1-2mm icon_neutral.gif ...

A jak gra. Po ustawieniu kolumn na standach bas stał się głębszy, bardziej wyrazisty i już go mi nie brakuje icon_wink.gif ... Wysokie i średnica bardzo fajne icon_smile.gif . Stereofonia też bardzo dobra... Jednak problemem jest jeszcze scena (ustawienie kolumn) i tu no jeszcze nie wiem jak przemeblować cały pokój by to zmienić icon_rolleyes.gif ... Może jeszcze spróbuje je wypchnąć do przodu jak radzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się zaprezentuję:

Stereo:

CD - Denon 1500 AE
IC - Profigold PGA3000
Wzmak - Denon 1500 AE
Kable głośn. - Audioquest Type 8
Fronty - Dali Concept 6
Zasilanie - Audionova
Słuchawki - Grado 80

Kino:

Bluray - Samsung 1400
Ampli - Denon AVR 1708
Dalej tor audio jw (pre out-direct in)
+ Sub - Dali Concept (używany również w stereo)
+ Center - Dali Concept
+ tyły - DYI

Video - LCD LG 32''
- Projektor Benq 512ST + ekran Kraftman 16:9 80"

Niżej fotka. Proszę o komentarze.

DSC01446.jpg



Aha, ostatnio zmieniłem szafkę na sprzęt - jest sporo mniejsza i ułożenie sprzętu bardziej kompaktowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
U mnie też małe zmiany na lepsze icon_smile.gif

1- kabelek -> IC Reson DNM solid core. Porównanie do poprzedniej sznurówki (chociaż ten też wygląda jak sznurówka). Nie spodziewałem się AŻ takiej różnicy dźwięku, Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego że kable mają wpływ na jakość dźwięku. Poprawiła się dynamika, głębia i trochę scena. Mówiąc o AŻ takiej różnicy dźwięku nie mam tu na myśli że jeden kabelek wywrócił system do góry nogami ale postawił kropkę nad "i" icon_biggrin.gif . Poprzednio jak patrzę na różnicę to system grał jakby chciał a nie mógł wykorzystać pełnego potencjału. Teraz może nadal nie wykorzystuje 100% ale jest lepiej icon_biggrin.gif .

2- Szafka - sama się nie zmieniła ale okazało się że na szerokość na dolną półkę mogą wejść 2 człony systemu obok siebie. Dzięki temu cały system zmieścił się na dolnej półce i całą górną półeczkę mam wolną. Co się przydaje bo o wiele łatwiej postawić laptopa i obejrzeć jakiś film icon_cool.gif

Pozdrawiam!
Snajk

PS: Podziękowania dla kolegi Zukzukzuk'a który odpowiedział na mój apel w sprawie kabelków icon_wink.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mój system to cały czas plac budowy, po mału zaczynam dochodzić do odpowiednich wniosków i wykańczać go jak potrzeba, ale jak zwykle sprawy finansowe trochę mnie blokują. Tak czy inaczej na chwilę obecną grają amplituner, Blu Ray i gramofon Denona odpowiednio AVR-2809, DVD-1800BD i Dp-300F oraz kolumny JBL ES100. W szafce stoi jeszcze deck AKAI model GX-65 mk. II. Spięte to jest kablami głosnikowymi HAMA 2x2,5mm (sekcja wysokotonowa) i QED Silver Anniversary XT (niskotonowa), do tego jakies dwa interkonekty (nic specjalnego tyle, że solidne) i coaxial Oehlbacha.
Poza tym na zdjęciach widać wzmacniacz słuchawkowy Pro-Ject Head Box II, który napędza słuchawki CREATIVE Aurvana LIVE!.

W najlbiższym czasie szykują się duże zmiany, ale o nich napiszę jak już się zrealizują icon_twisted.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No i jest zapowiadana zmiana... trochę się na nią naczekałem, trochę się bałem czy wogóle dotrze, ale udało się i już od południa gra, wygrzewa się i zadziwia icon_wink.gif

Mianowicie wielkie JBLe ustąpiły miejsca połowe mniejszym podłogówkom... duńskim DALI Suite 2.8. Cóż mogę powiedzieć na gorąco, po prostu inna liga. Basu nie ubyło za bardzo, ale stał się dużo bardziej zdyscyplinowany, pojawiło się tyle detali, że teraz w każdym nagraniu odkrywam dodatkowe uderzenia perkusji i różne inne efekty. Zdając sobie sprawę z niedoskonałosci mojego pomieszczenia jestem pełen podziwu dla mojego nabytku.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje i witam w klubie miłośników marki DALI!!! Powiem szczerze jak kupiłem słynne ,,450", myślałem że nigdy ich nie zmienie. Być może by i tak było, gdyby nie mój ,,kryzys finansowy" wtedy to powędrowały do komisu. Później nie mogłem długo pozwolić sobie na głośniki podobnej klasy, ale ciągle marzyłem o powrocie do Dali... Aż do zeszłego roku, kiedy to pojawiły się Dali IKON 7 oraz IKON VOKAL 2 icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Niedługo czas na resztę....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dzień odsłuchów, jako, że mam wakacje to czasu jest aż nadto. Kolumny są swietne, a dziękować za nie mogę chyba przypadkowi icon_wink.gif Znalazłem je w dziale CLEARENCE angielskiej sieci sklepów Seven Oaks, kiedy przeglądałem propozycje do jednego tematu na forum icon_biggrin.gif Aż mnie zmroziło jak zobaczyłem, że przecenili je z £1000 na £400, szczególnie, że nie były to powystawowe egzemplarze tylko nówki sztuki w kartonach. Pomyslałem, dlaczegoby nie i są... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Dzisiaj kolejny dzień odsłuchów, jako, że mam wakacje to czasu jest aż nadto. Kolumny są swietne, a dziękować za nie mogę chyba przypadkowi icon_wink.gif Znalazłem je w dziale CLEARENCE angielskiej sieci sklepów Seven Oaks, kiedy przeglądałem propozycje do jednego tematu na forum icon_biggrin.gif Aż mnie zmroziło jak zobaczyłem, że przecenili je z £1000 na £400, szczególnie, że nie były to powystawowe egzemplarze tylko nówki sztuki w kartonach. Pomyslałem, dlaczegoby nie i są... icon_mrgreen.gif




Witam szanownych forumowiczow,

pacio94
widze, ze trafilismy na ten sam deal icon_wink.gif
ja zaplacilem #50 depozytu przez tel w sevenoaks sound and vision i specjalnie jechalem do brighton zeby je odebrac. pogadalem z jednym ze sprzedawcow okolo godzinki jeszcze.

Ja zakupilem zestaw 5.1
Ponizej moj sysem:
Dali Suite 2.8 Front
Dali Suite c 0.7 centralny
B&W 602 s3 Boczne surround'y
Dali Suite r 0.8 Tylne surround'y

Harman/Kardon AVR 355

Cambridge Audio 740A (zrezygnowalem z CA azur 840A v2 na rzecz tanszego 740A dla ponizszych gadzetow. Mam za duzo muzyki zakupionej na iTunes icon_sad.gif wiec zmuszony bylem zdegradowac amplituner. Ale w planach zakupienie CA 740C do pary)
Cambridge Audio DACmagic
Onkyo ND-s1 iPod dockstation (podlaczony przez DACmagic do CA 740A)
Van Damme kabel glosnikowy: Black series tour grade classic pro speaker 2x4.0mm twin axial na wszystkie 7 glosnikow.(zmienione z QED silver aniversary XT)
CAMBRIDGE AUDIO AUD700 1M interkonekt
2x CAMBRIDGE AUDIO DIG300 0.75M Optical Digital Interkonect
TC-7220 2 Way Amplifier - Speaker Selector (do przlaczania pomiedzy HK355 i CA 740A)
Sony BDP-S370 Jako CD player (podlaczony przez DACmagic do CA 740A)
Beresford TC-7220 Audio Crossover Network ( do przelaczania pary glosnikow miedzy 2 amplitunerami)

Dali suite 2.8 i CA 740A w mojej skromnej amatorkiej opinii graja swietnie. Poczawszy od jazz, rock, muzyki klasycznej po electro, hyperdub, niemal kazdej.
Bioraca glosnosc na 70% dalej graja czysto (Norah Jones na CD). Jej glos wypelnia pokoj totalnie a glosniki zaczynaja zyc.

Nie bede opisywac ze scena jest ogromna, slychac detale, kazdy dzwiek instrument slyszalny z latwoscia. Niskie tony czasami schodza tak nisko ze mozna zwymiotowac ( dziwek nie jest rekompensowany w zaden sposob. ustiony jest na DIRECT MODE) a wysokie tony i slernie ( w tym wypadku wokal kobiecy) jest czysty i klarowny. Nie wiem dlaczego te glosniki nie przypadly do gustu polskim sluchaczom.
...taka subiektywna ocena...
czasmi zastanawiam sie czy moze leprzy wzmiacniacz wplynalby na jakosc dzwieku. hmmm... (po zakupie dedykowanego cd playera oczywiscie)...
ale to kolejny wydatek, ktorego raczej wolalbym uniknac icon_wink.gif

Pozdrawiam
51st8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zestaw opisany niżej, a jakość dźwięku............... gdzieś na forum icon_smile.gif
Aranżacja wnętrza bardzo udana akustycznie, jestem zadowolony i żona też!!!
Zdjęcie nr.2 mój tron icon_smile.gif


Witam,

Zona wiadomo dlaczego zadowolona icon_wink.gif
Dostala strasznie drogie i ladne podstawki na kwiatuszki icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pacio94

Zakup sobie ladne granitowe Pliths pod glosniki. czasami w tesco maja (jako krajalnica) lub jest jeszcze sklep INSTORE. tam tez sa tanie.

pozdrawiam.


Na wszystko pewnie przyjdzie czas, ale mój zestaw jest póki co na tyle niedoskonały, że nawet nie myślę o akcesoriach antywibracyjnych czy zasilających. Zresztą to jest temat rzeka jak wszyscy wiedzą.
Odnosząc się już tylko do samych podstawek ("plinths" - angielsko pojechałeś icon_mrgreen.gif ) to raczej drewniane powinny być lepsze, w końcu tutaj chodzi o tłumienie drgań, a kamień to raczej je przewodzi, a nie redukuje... do sprawdzenia u siebie icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...