Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Co do tego plinth to jest to chyba cokół najdokładniej tłumacząc.

Odnośnie podstawek/cokołów to często najbardziej opłacalnym jest zaprojektowanie takowych samemu i wykonanie ich u jakiegoś kamieniarza czy stolarza. Między dwie płyty wkładasz płat gumy do tego kolce też dodatkowo izolowane i hi-end'owa podstawka za ułamek ceny icon_razz.gif

Kończmy ten OT, bo niepotrzebnie zaśmiecamy temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No to ja się pochwalę najnowszym nabytkiem dzięki któremu w "sumie mam cały sprzęt"* potrzebny do szczęścia icon_razz.gif .

Czyli gramofon Pioneer PL-12D icon_biggrin.gif . Stan trafił się dobry jeśli nie powiedzieć bardzo dobry. Wygląd jak na zdjęciu (przepraszam za jakość ale komórka przy takim oświetleniu nie wyrabia).

Pozdrawiam!
Snajk

* - taa.... jeszcze tylko nowa wkładka, przedwzmacniacz, płyty icon_neutral.gif ....

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam
U mnie nastapiły dosyc duże zmiany w systemie.Przede wszystkim nastąpił rozdział Stereo od kina.I tak:

Stereo
Kolumny-Avance K-3
wzmak -Arcam FMJ A38
odtw. -Arcam FMJ CD 37

Kino
Ampli.Denon AVR 4306
DVD. Denon 2930
Gł.efektowe-2xJbl L-810
-2xJbl L-820
centralny -Jbl LC 1
Kabelki narazie pozostały te same.Stereo jest w trakcie wygrzewania.Po wygrzaniu zobaczymy czy nie bedzie konieczna jakas zmiana okablowania.
Kilka słów o kolumnach.Długo zastanawiałem czym zastąpić moje Jbe-e L-890.Przeczytanych mnóstwo testów i opinii a jak wiadomo ilu forumowiczów tyle opini.Ogólnie mętlik w głowie.Przypadkowo wstapiłem do sklepu no i stało się.Kupiłem Avance K-3.Oczywiście porównywałem je z innymi kolumnami bo wybór był duzy.
Porównywałem je z Dali Ikon7oraz Monitor Audio chyba Rx8.Grały one równiez bardzo dobrze ale K-3 były jednak pietro wyzej.Grają one przepięknie.Scena jest niesamowicie rozbudowana,wokale czyściutkie bas kontrolowany.Jak narazie miodzio.Wspomniec równiez należy o wykonaniu tych kolumn.Jest perfekcyjne.
Pewnie niektórzy sie będa zastanawiać co robia te smieszne barany za kolumnami.Otóż narazie musza one tak stać (sa za blisko sciany)BR maja z tyłu więc trzeba było Jakos zapobiec dudnieniu.Może wyglada to troche śmiesznie ale wierzcie mi że jest bardzo skuteczne.Gra to pięknie bez zbędnych sensacji.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęt wygląda nastepująco:

Wzmacniacz - był Harman Kardon AVR-247 - będzie (czekam na dostawę) Denon 4306
Odtwarzacz CD - Harman Kardon HD 970
Odtwarzacz BD - BD Samsung 1580
Kolumny - fronty Monitor Audio RS6
- centralny Monitor Audio BX Center
- tyły Eltax Discovery
Kable - głośnikowe - Ultralink Matrix 2

Muzyka głównie rock i pochodne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Morcheeneck, mniej więcej widać, fajny system, ale co to konkretnie jest, opisz. Wzmacniacz daje radę dobrze napędzić kolumny ? Jakie masz brzmienie, zadowolony jesteś, czy chcesz coś zmienić?


Wzmacniacz to Pathos Classic One MKIII, CD to Linn Ikemi, Kolumny to Audio Physic Tempo VI, Bluray to Pioneer BDPLX71, CDik ze wzmakiem spiety jest zbalansowanym XLO Ultra2. kable glosnikowe to naimowska NACA5, jeszcze widac na zdjeciach preamp Linn Kolektor ale on jest uzywany tylko do kina jako sterownik subwoodera firmy Snell. poszukiwania i zakup zajely mi ok roku. jest to system ktory brzmi niesamowicie melodyjnie(ale nie slodko), prawdziwie i szczerze, dynamicznie(choc nie do rocka), soczyscie i nie nachalnie z ciut wysunietym wokalem i przeolbrzymia i dokladna scena! i ten miekki ale konturowy zarazem i gleboki bas o dobrej kontroli i latwo czytelnej texturze i roznobarwnosci. musze tez wspomniec o bardzo duzej szczegolowosci dzwieku. slowem udalo mi sie osignac kompromis miedzy cieplem lampy a dynamika toroidow bo Pathos to hybryda ktora z latwoscia steruje zywiolowymi kolumnami Tempo6 dajac 130W na kanal! System brzmi tak ze nie da sie posluchac tylko jednego utworu, zawsze wciska mnie w fotel na dluzej juz od pierwszych sekund i nie meczy na dluzsza mete! wiec zmieniac nie zamierzam absolutnie NIC! jedynie co planuje dokupic to porzadny kondycjoner sieciowy ale jak zrobi sie za grzecznie to go oddam. dzieki za odp i pozdrawiam...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jestem początkującym audiofilem Advance Acoustic MAP 105 + CD Harman HD970 + Samsung BD-D6900 + Heco Victa 501 + okablowanie Klotz 4mm + IC Profigold - brzmienie ma dosyć ciepłe muzykalne, szczegółowe ... basu wystarczająco ..... dla początkującego niezły zestaw

zestaw sprawdza się niesamowicie dobrze w muzyce instrumentalnej Satriani,Vai , Reggae(rewelka), Dance Hall, Fortepianowa muzyka, Jazz(nieźle),Funky (rewelacja)
gorzej trochę w ostrej muzyce typu Helloween, metal ciężki ale Tiamat brzmi super



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Już kiedyś był wątek na forum o takiej tematyce - link poniżej


http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...l=moje%20stereo


Niestety temat umarł śmiercią naturalną ( ostatni wpis w 2010 roku) i nie został wskrzeszony. Myślę, że taki temat mógłby zostać umieszczony na pierwszym miejscu działu STEREO tak jak to jest zrobione z POŻYTECZNĄ AKCJĄ w dziale Audiofil też człowiek. I kolega RoRo jako moderator chyba może to zrobić. Podobnie ja z kilkoma innymi wątkami informacyjnymi które powstały przez lata na forum ale gdzieś uciekły z braku dalszych wpisów a mimo wszystko zawierają ciekawe informacje.

I tu też pytanie do kolegi RoRo bądź innego z kolegów moderatorów czy nie można utworzyć działu tematów stałych w których jest tylko kilka stałych wątków do których można dodawać posty ale nie można tworzyć nowych wątków chyba że pojawiłby się jakiś nowy temat wart poprowadzenia w nowym wątku??
Można by tam umieścić kilka wątków z innych działów jak np.
- pożyteczne adresy internetowe
- stoliki pod systemy
- sprzęt Vintage lub Classic
lub kopalnie wiedzy która ostatnio była reaktywowana czyli "Co z Jolidą 102b"

Można poszperać i wyszukać kilka takich tematów będących kopalną wiedzy i dobrych rad. Tylko co na inni forumowicze i oczywiście moderatorzy ?? icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Już kiedyś był wątek na forum o takiej tematyce ....

Niestety temat umarł śmiercią naturalną ( ostatni wpis w 2010 roku) i nie został wskrzeszony. Myślę, że taki temat mógłby zostać umieszczony na pierwszym miejscu działu STEREO tak jak to jest zrobione z POŻYTECZNĄ AKCJĄ w dziale Audiofil też człowiek. I kolega RoRo jako moderator chyba może to zrobić.

A proszę bardzo - jak prośba sensowna i da się ją załatwić od ręki to i czekać nie trzeba było długo icon_wink.gif

Cytat

I tu też pytanie do kolegi RoRo bądź innego z kolegów moderatorów czy nie można utworzyć działu tematów stałych w których jest tylko kilka stałych wątków do których można dodawać posty ale nie można tworzyć nowych wątków ...

Można poszperać i wyszukać kilka takich tematów będących kopalną wiedzy i dobrych rad. Tylko co na inni forumowicze i oczywiście moderatorzy ?? icon_mrgreen.gif

Moderatorzy się zastanowią i skonsultują z Redakcją i adminem icon_razz.gif
i pewnie w ramach najbliższych modyfikacji coś zrobimy, bo przymiarki byly - tylko ktoś nam czas podwędził icon_cry.gif
Podobnie jak czeka na zbawienie większy (czyli dłuższy) tekst na temat pierwszych kroków na Forum... powód ten sam jak wyżej icon_eek.gif icon_arrow.gif icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Cool - dzięki za sugestie
Madas - jak widzisz Twój wątek zostal wchłonięty icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odświeżony niczym mięsko w sklepiku - sorry, ale nie mogę się powstrzymać sarkazmu.
Ten watek ma z samego założenia być wątkiem prezentującym chwalipięctwo i próżność.

W ciągu mojej kariery "melomana-audiofila", miałem okazję posiadać i/lub słuchać wielu systemów audio z różnych półek cenowych.
Wnioski? Proszę bardzo.
Otóż, na każdym etapie mojego eksperymentowania i "rozwoju", potrafiłem z przyjemnością słuchać muzyki.
Oczywiście, w miarę możliwości (zwłaszcza finansowych) ciągle poszukuję coraz lepszego sprzętu i brzmienia, i zamierzone cele osiągam.

Odcinam się od "audiofilstwa" jak od zarazy. Oczywiście każde hobby ma swoją specyfikę i audio-hobby nie jest inne.
To hobby jest bardzo osobiste/ indywidualne i bardzo subiektywne.
Ja sam muszę się od czasu do czasu ratować się od paranoi, gdy zaczynam się doszukiwać kolejnych ulepszeń tam gdzie ich nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT :
"Temat odświeżony niczym mięsko w sklepiku - sorry, ale nie mogę się powstrzymać sarkazmu.
Ten watek ma z samego założenia być wątkiem prezentującym chwalipięctwo i próżność."



Wybacz Oktagon ale nie do końca masz rację. Jeśli ktoś się chce przechwalać i pokazywać jaki jest próżny to powinien się zalogować na FACEBOOK`u albo innym podobnym wynalazku. Ten wątek ma troszkę inne zadanie. Może przede wszystkim pomóc niezorientowanym w tematyce audio jakie konfiguracje "klocków audio" dają dobry i zadowalający efekt ich posiadaczowi. Może na tej podstawie przemyśleć czy chce coś podobnego czy może poprzez zmianę jakiegoś elementu uzyska lepszy efekt lub system który brzmieniem będzie odpowiadał jego gustowi muzycznemu.

Poza tym trzeba rozróżnić pojęcia "cwalipięctwa" od chęci pochwalenia się kolegom z forum tym, że udało się komuś osiągnąć jakiś zamierzony cel w kompletowaniu swojego zestawu bądź wymieniając jakiś "klocek" uzyskało lepszy efekt w odsłuchu. Moim zdaniem są to dwie różne sprawy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system (bo liczy się to na czym aktualnie słucham) to (kupiony dla kumpla) zestaw CD Kenwood DP-1510 (60zł. wraz z wysyłką), wzmacniacz FineArts by Grundig V2 (110,50 z wysyłką) i kolumny BNS 232 (270zł. z wysyłką). Kable cinch Acrolink 6N-A2400II Pro i głośnikowe Straight Wire Rhapsody S bi-wire.
CD Kenwooda brzmi dość ciemno, ale gładko, analogowo, płynnie. Ma niezłą przestrzenność. Wzmacniacz gra nieco ocieplonym dźwiękiem, z wyrazistymi wysokimi tonami i mocnymi niskimi, choć nie są one rozwleczone. Średnica w dobrym stopniu wypełniona. Potrafi wysterować dość wymagające kolumny. A kolumny, które kupiłem mają bardzo precyzyjny dźwięk, są nieco rozjaśnione, ale nie wyostrzone. Średnica neutralna, nie ocieplona, bardzo dobra przestrzenność. Niskie tony z racji obudowy zamkniętej raczej delikatne, krótkie, ale za to dobrej jakości, zróżnicowane (coś za coś). System dość dobrze się uzupełnia. Planuję dać interkonekt dużo tańszy, mniej wyrafinowany, ale z bardziej utemperowanymi (choć nieco zgranulowanymi) wysokimi tonami i dość uwypuklonymi niskimi tonami (jak to na ogół Monster) czyli Monster Interlink 400. Nie wiem jak to będzie przy zamianie kabli głośnikowych na jakiś podstawowy model. Ale w sumie za takie pieniądze, to brzmienie mnie powaliło. Best Buy!!!
O moim sprzęcie nie warto wspominać, ponieważ jest to wykonany w archaicznej technologii lampowej wzmacniacz, którego lampy sterujące, to wiekowe (z lat '70) triody, odtwarzacz CD jest zaledwie 20 bitowy a kolumny nie dość, że mają obudowy z drewna (zamiast powszechnie u żywanego z MDFu), to jeszcze są z lat '90 (podobnie jak odtwarzacz CD) i mają tylko po dwa głośniki (w 20m2) Niskich tonów mi nie brakuje, nawet momentami jest ich za dużo, ale szyby w oknach nie drżą a kryształy w kredensie nie dzwonią. Słowem lipa. Sieciówki jakieś Furutechy a filtr mało znanej firmy Shuniata. Czyli nie warto pisać. I tak nikt z tego nie skorzysta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. icon_wink.gif

Słucham wszystkiego co mi się podoba z przewagą roka we wszystkich postaciach.

Gram na CD NAD 542(pożyczone) + ROTEL RC 970BX MK II + ROTEL RB 970 BX MK II + MISSION M 35i + IC AUDIOQUEST G-SNAKE (między CD a RC) + IC PROFIGOLD SKY (między rc a rb) kable do kolumn to CORDIAL
Gram w dużym salonie ok. 45m2 wyłożonym płytkami, otwartym na jadalnie i kuchnie.

Co do wrażeń to zaczne od tego, że nie jest źle ale chyba chciałbym wyostrzyć, uwypuklić lekko średnie i wysokie tony. Z niskimi nie ma większego problemu.

Ogolnie ujmując jak na moje pierwsze prawdziwe stereo i budżet jaki miałem to narazie jestem w zadowolony.




Pozdrawiam! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...