Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

O dziwo bez problemu .To tylko 9 wat. A nawet czasem posłucham sobie Rammsteina i nie czuję dyskomfortu .No w klasyce mogłoby być lepiej.Przy normalnym słuchaniu potencjometr na 9-tą ,bardzo głośno na 12 dalej nie sprawdzałem bo nie było potrzeby.Zmieniła Luxmana 2x105 wat.i nie mam ochoty do niego wracać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O dziwo bez problemu .To tylko 9 wat. A nawet czasem posłucham sobie Rammsteina i nie czuję dyskomfortu .No w klasyce mogłoby być lepiej.Przy normalnym słuchaniu potencjometr na 9-tą ,bardzo głośno na 12 dalej nie sprawdzałem bo nie było potrzeby.Zmieniła Luxmana 2x105 wat.i nie mam ochoty do niego wracać.



Lampowa góra z wstęgowym tweeterem... Podobnież doskonałe połączenie...
A to, że dziewięciowatowa Jolka rozruszała głośniki basowe Twych kolumn to powód do zadowolenia i ... mojego zdziwienia...
Pamiętam, iż gdzieś czytałem, że Quadrale do napędzenia najłatwiejsze nie są. Ty zadajesz kłam temu twierdzeniu! A napiszesz, w jak dużym pomieszczeniu ich słuchasz???
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No metrów to ja za dużo nie mam pokój ma 16 m2 ale jest połączony z drugim o podobnej powierzchni przez podwójne drzwi.Tam jest rodzinna jadalnia i zawsze kiedy chcę posłuchać muzyki to ktoś tam hałasuje lub siedzi w kuchni.Co pewien czas się odgrażam że zabiję te drzwi deskami.Podłączyłem też swoją Jolkę do monitorków Sonus Fabera i było ok.Niestety kolegi Audionet Sam okazał się lepszy i bardziej lampowy od Jolki,ale i tu moc Jolki starczała z nawiązką .Więc natychmiast po powrocie zacząłem dumać nad wymianą lamp .Teraz jest lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten piękny, sobotni poranek... A więc:

Przedmiot:
- amplituner Yamahy RX-V659
- odtwarzacz CD/SACD/DVD Yamahy DVD-S657
- głośniki: B&W DM603 S3 (fronty), B&W LCR 600 S3 (centralny), B&W DM600 S3 (efektowe)
- kable RCA: Audioquest Sidewinder (fronty), Audioquest G-snake (centralny i efektowe)
- kabel coaxialny: Audioquest VDM-XR
- kable głośnikowe: Audioquest Type-8 (fronty i centralny), Audioquest Type-4 (efektowe)

Podmiot:
- muzyka, która wywołuje u mnie ciarki na plecach. ...a w szufladce trzymam skarpetki icon_wink.gif

Otoczenie:
- pokój "dzienny" icon_wink.gif 16m2 (szczegóły na zdjęciu)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratbum,

O chlopie, jak Ty zes te fronty ustawil ?! Przeciez to nie ma prawa poprawnie grac icon_smile.gif W kacie i to jeszcze w tak duzej doleglosci ? To prawda na kinie sie nie znam, ale z tego co wiem zasady ustawiania frontow w KD sa takie same jak w stereo.

Moja rada wyciagnij te kolumny z tych rogow i ustaw pomiedzy telewizorem. w odleglosci od siebie jakies 2,5 -3 m (w zaleznosci od wielkosci pokoju) od tylnej sciany powinien byc co najmniej metr, a od szafek chociaz 0,5 metra. Najpierw ustaw kolumny na wprost, pozniej mozna sie bawic w doginanie. NIe znam zupelnie B&W, mozna popdpatrzec w manualu jakie producent zaleca ustawienie.

Rozumie, ze podane powyzej ustawienie moze byc nieakceptowalne na codzien. Widze jakies komody, szafki. Jednak sprobuj cos z tym zrobic, znalezc kompromis, bo w tym ustawieniu nie wierze ze to poprawnie gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję krytykę. Wiem, jak powinny stać kolumny. Czytałem instrukcję obsługi icon_wink.gif Niestety, wymogi blokowego mieszkania są takie, jakie są.... Nie wyobrażam sobie dopasowywać do mojego widzimisię praktyczności mieszkania mojej rodziny. Podczas "samotnych" chwil odsłuchowych przywracam ustawieniom kolumn właściwe proporcje, chociaż najprawdopodobniej odstąpię od tej praktyki. Kolumny - nawet w takim ustawieniu jak na zdjęciach - grają o dziwo bardzo poprawnie. O kinie nie wspominając...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety, wymogi blokowego mieszkania są takie, jakie są.... Nie wyobrażam sobie dopasowywać do mojego widzimisię praktyczności mieszkania mojej rodziny. Podczas "samotnych" chwil odsłuchowych przywracam ustawieniom kolumn właściwe proporcje, chociaż najprawdopodobniej odstąpię od tej praktyki.


Problem znany dobrze nie tylko Tobie icon_sad.gif
Dla nie-singla słuchanie to sztuka kompromisu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał735r
Daleki jestem od krytyki kogokolwiek lub czegokolwiek...
Mam nadzieję, że Twoje zdjęcie to żart...
Jeśli nie - to zażartuję ja - dołóż jeszcze subwoofer, basu będzie więcej...
A jak ma być serio - mały pokój... małe kolumny...
A bas będzie, zaręczam, znaaaacznie lepszy...
Zamiast przeciągłego buuuuuuuuuuum usłyszysz rytm, pracę perkusisty, gitarowca basowego, kontrabasistów...
No i poczujesz, że oprócz "buuuuuuuuuuuuuuuuuuum i cyk" jest jeszcze mnóstwo informacji ze środka pasma - są wokalistki, wokaliści, etc., etc...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd83!
Tomaszu!
Ha...
Przecież w postach wielokrotnie sugerowałem... icon_biggrin.gif
Na jednym ze zdjęć zauważyłem, iż do Dynaudio zostały podłączone Twoje przecudne, miodne molibdeny...
Mejson!
Co do akustyki - sprawa nie jest taka prosta...
Całe moje wnętrze niedawno przeszło spory remont - do dziś w pomieszczeniu nie są zawieszone zasłony, które w poprzednim wystroju tłumiły co nieco ...
Teraz w ustawieniu codziennym za Thielami jest wielka połać gołej szyby...
Na całe szczęście Thiele nie posiadają jako takiego portu basreflex i nie wchodzą mocno w interakcję z pomieszczeniem... (mają membranę bierną, jako element stratny umieszczoną na przedniej ściance)
Dlatego jest moim zdaniem całkiem nieźle... Choć goście narzekają nieco na "żywą" akustykę... Jest zatem spore pole do popisu w temacie "adaptacja akustyczna"!
W ustawieniu odsłuchowym jest jeszcze lepiej, ale... istenieje spora wnęka (widoczna na zdjęciach). Rodzi to pewien problem ze stereofonią...
Z Thieli jestem zadowolony? Powiem wprost - jestem niezmiernie zachwycony! Tak, jak kiedyś rozmawialiśmy, są lepsze kolumny... Bardziej przezroczyste, jeszcze nieco bardziej kolorowe, etc. Niemniej sygnatura dźwiękowa Thieli naprawdę przypadła mi do gustu... Są świetne...
Przed zbudowaniem kompletnego systemu jeszcze wieki świetlne... Ale radości z odtwarzania muzyki mam ilość olbrzymią... Chyba nie było płyty z mej kolekcji, która nie wylądowała w odtwarzaczu od czasu zakupu Thieli...
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja siedze tylko pomiedzy nimi jak siedze przy kompie i muzyka gra tylko cichutko w tle. Zazwyczaj siedze na wyrku. Co do basu to nie przesadzajcie. Nie ma go tak duzo, a perkusje, gitare itp slychac bardzo dobrze. Sredn ie rowniez sa poprawne jak i wysokie. Wczesniej przestawialem kolumny do pokoju ok 15m2 i tam mi brakowalo mocy. Byla niby wieksza przestrzen itp ale definitywny brak basu, slyszalem tylko srednie i wysokie a tu chociaz slysze ten niski basik.
Zebym procowal bym mial wiele lepszy sprzet bo to co mam kupilem za odlozona kase. Jestem biednym studentem niestety, no i mam jeszcze inne hobby i wydatki.
Zdjecie segmentu i CD wkleje kiedy indziej bo aktualnie nie mam czym zrobic fotki.
Teraz jak te Magnaty stoja to i tak jest w miare odsluch.
Wczesniej mialem w tym pokoju cos takiego:

6 x 20cm woofers icon_mrgreen.gif
Tak, wiem wiem co zaraz napiszecie, wiec mozecie se odpuscic bo mnie to nie ruszy nawet. icon_cool.gif
A jeszcze do Berta:
Kontrabasow itp rzczeczy raczej nie slucham, bo ogolnie preferuje tylko elektronike np. Dark drum'n'bass. Jak nie kojarzysz za bardzo jak to brzmi zapraszam na stacje radiowa dostepna ogolnie na winampie: Bassdrive - music beyond.

Polecam i zapraszam do swiata elektroniki, szczegolnie po godz 22. Mozna sie zanurzyc w elektronicznym perfekcyjnym swiecie. Moze ktos zlabie bakcyla.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r,

Ostatni post chyba wszystko tlumaczy. Muzyka jaka sluchasz tez. Prawdopodobnie jeszcze sporo czasu minie nim zaczniesz sluchac muzyki bez podbarwien, i znieksztalcen tego co jest na plycie nagrane. Moze tez byc tak, ze nigdy nie zmienisz swoich upodoban (czego Ci nie zycze icon_smile.gif ) Jesli brakuje Ci basu, proponuje po prostu wstawic suba.
Rozumiem, ze tak moze Ci sie podobac - to najwazniejsze. Zycze udanych odsluchow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale ja siedze tylko pomiedzy nimi jak siedze przy kompie i muzyka gra tylko cichutko w tle.


Nie ma nic złego w podsłuchiwaniu muzyki w takim ustawieniu.
Podczas pracy na komputerze nie można wsłuchiwać sie w muzykę - to zawsze będzie raczej tło.
Poza tym realia metrażowe zmuszają większość z nas do kompromisów.
W Twoich warunkach niewiele dałoby się poprawić bez demolki mebli.

Pozostaje tylko nadzieja, że pasja słuchania muzyki się rozwinie a nie ustąpi miejsca oglądaniu telewizji, icon_eek.gif nawet HD i z wielokanałowym dźwiękiem.

Bo gdy jest pasja, wszystko jest możliwe - zmiana ustawień, zmiana lokalu, zmiana sprzętu.

Z czasem.
Cierpliwości! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejsonie Drogi!

Trafiłeś w sedno sprawy.

Może nie powinienem o tym mówić, ponieważ marzenia lubią dyskrecję, ale co tam! Marzę o wybudowaniu swojego domu - gdzieś obok las, zaraz za oknami piękny staw, przed gankiem kameralny, lecz uroczy ogród itd. A w domku - obok salonu z kominkiem, przytulnej sypialni, gościnnych pokojów, przestronnej kuchni z barkiem itd. - "pokój-słuchowisko"... Bezkompromisowe - sprzętowo, adaptacyjnie, akustycznie - miejsce do słuchania muzyki z lampką wina w jednej dłoni, a z pilotem w drugiej... Ach, te marzenia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratbum!
Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił, czy nie zamienić pilota na śniadą, długonogą niewiastę, która na skinienie Twej dłoni głośność by w przedwmacniaczu zmieniała, a płytami w odtwarzaczu lub gramofonie żąglowała, podając kieliszki wina pełne, lub w szklanicach cognac bądź whisky, starsze niż jej wiek... icon_lol.gif
Życząc spełnienia marzeń - pozdrawiam ciepło!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podczas pracy na komputerze nie można wsłuchiwać sie w muzykę - to zawsze będzie raczej tło.
Bo gdy jest pasja, wszystko jest możliwe - zmiana ustawień, zmiana lokalu, zmiana sprzętu.

Mejson i Rafal735r
Ale to muzyczne tło powino byc odpowiedniej jakości icon_rolleyes.gif

Czasami jednak można wsłuchać się w muzykę podczas pracy na kompie - sporo w domu siedzę przy laptopie słuchając teoretycznie tła, natomiast potrzebne są momenty zastanowienia, przerwy i chwile odpoczynku a wtedy naprawdę słucham.
A że nie wyobrażam sobie (zazwyczaj, bo są wyjątki że potrzebuję absolutnej ciszy) pracy bez muzycznego tła to już inna sprawa icon_lol.gif

Cytat

Bo gdy jest pasja, wszystko jest możliwe - zmiana ustawień, zmiana lokalu, zmiana sprzętu.

Ładnie powiedziałeś o pasji - i gdyby jeszcze potrafiła rozciągnąć czas... u mnie nie potrafi. Ale to pewnie też kwestia bardzo dobrej organizacji czasu i priorytetów icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...