Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Cytat

Witam muszę wreszcie porównać Audioneta z moim Sonym 555 ES. Mam taką możliwość tylko ten wieczny brak czasu.No i jeszcze ten kac jak klocek kolegi okaże się lepszy.Porównywałem swoją Jolidę ze wzmacniaczem Audionet SAM i niestety ten ostatni grał lepiej a nawet powiem bardziej lampowo.Od tego czasu wymieniłem niektóre lampki i myślę że jest dużo lepiej.



Jeśli chcesz porównywać Sony X555ES lub Sony 555ESD / miałem oba/ z Audionetem ART G2 to niestety oba odtwarzacze Sony skazane są na porażkę. Nowy odtwarzacz Audioneta to HiEndowy klocek pełną gebą i potrzebuje dobrego towarzystwa aby pokazać na co go stać.

Tu jest porównanie ART G2 i znacznie droższego DCS P8i, które miałem okazję gościć w moim systemie jednocześnie.
http://www.highfidelity.pl/hydepark.html
Tekst " Obsesja doskonałości"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy58y!!!
Tak przypatruję się z wielką uwagą zdjęciu, które zamieściłeś powyżej i... oczom nie wierzę.... icon_eek.gif
Wydaje mi się, iż Twoja wieża jest umieszczona na specjalnych, dedykowanych podkładkach (cegłach???)...
Czyżbyś był wynalazcą i prekursorem wszelkiego rodzaju "vibrapodów" (nie mylić w wibratorami) tudzież innych hi-endowych ustrojstw mających zadanie odseparować/tłumić wibracje sprzętu???
No, no!
Respect!!!
A jak wkleisz jeszcze zdjęcie tylnej ścianki wieży, na którym będzie można zobaczyć przewody sieciowe o grubości dorosłego pytona lub anakondy, to osobiście zamówię Ci pizzę z dowozem do domu... I coca-colę na dokładkę też... icon_lol.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audionet,

Tu nie ma co porownywac. NIe sluchalem Audionet artg2, czy DCSa, ale mialem juz nie raz okazje posluchac w systemie marekzawa - transport Mark Levinsosn no37 + DAC theta GenVa. Na pewno najslabysz z wymienionych to audionet artg2, mimo to na pewno jest to wysoka polka.

Moj Sony CDP 555 esd (nawet tuningowany), gral nie raz w tym systemie (marekzawa) i wierz mi tu nie ma co porownywac icon_smile.gif Sony to dobry CD, ale to nie ten budzet, nie ta klasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
No cóż nie miałem zbyt wiele okazji do porównań. Co prawda mam w domu Rotela Ra-02, stoi u syna w pokoju, ale nigdy jakoś nie dokonałem takich powiedzmy bezpośrednich porównań. Przed Baltlabem miałem mnóstwo wzmacniaczy, m.in. Sony, Cambridge Azur540, ale szczerze mówiąc trudno byłoby w tej chwili próbować silić sie na jakieś porównania, tym bardziej, że w międzyczasie zmieniłem już parę kompletów kolumn. Co by nie powiedzieć o Baltlabie jest to wzmacniacz z klasą. Nie każde kolumny zagrają z nim dobrze. Jest piekielnie wymagający. I może powtórzę już wielokrotnie wypowiadane na jego temat opinie zarówno w prasie fachowej jak na forum audiostereo, że Baltlab pokaże klasę dopiero z klockami o wiele drozszymi od niego. Może to brzmi niewiarygodnie, ale coś w tym jest, czego skutki odczuwam na własnej skórze. Swego czasu byłem w posiadaniu kolumn AA Phoebe w wersji 4 ohmowej. Do tego podłączone było źródło NAD 521 i powiem, że grało to całkiem nieźle.Trzeba też dodać, że nie ma on rewelacyjnej wydajności prądowej co jest jego, moim zdaniem niewielkim mankamentem. Niektórzy do Baltlaba polecają Eposy M15.2, ew.M22. Nigdy takiego zestawienia nie słyszałem. Tak, czy inaczej jest to wzmacniacz o tzw. dużej kulturze dźwięku, świetnie nadający sie do jazzu, muzyki klasycznej a i z rockiem przy odpowiednim zestawieniu klocków świetnie zagra. Niestety jego wada, a może zaleta jest to, że obnaża wady pozostałej części toru audio (kable, CD, kolumny). Po sprzedaniu moich AA Phoebe stałem przed wielkim dylematem jakie kupić kolumny. Przesłuchałem kilka m.in. tak chwalone w wielu miejscach Kef iQ7, Cabasse Tobago, AA Phoebe w wersji II. Wybór padł na maluchy Totem Mite. To co one zaczęły wyprawiać z Baltalbem to było coś niesamowitego. Tam gdzie w Kefach brakowało średnicy i przestrzeni tu nagle było wszystko poukładane tak jak trzeba. Piękna średnica i wysokie. Chociaż są to wręcz malutkie kolumienki nie zabrakło też basu. Nie jest to bas powalający taki jak np. w Cabasse, ale zwarty i z pełną kulturą. W czasie odsłuchów jako źródło służył na zmianę CD Resolution Audio Opus21 i Atoll CD-80. Szkoda, że np. Atolla nie mogłem zabrać do domu. Co do porównań ze sprzętem, który obecnie posiadam to jak pisałem nie dokonywałem tego, ale nie zamieniłbym Baltlaba w chwili obecnej na inny wzmacniacz. A swoją droga może najwyższy czas aby zacząć porównywać, chociażby z ciekawości. Tyle naczytałem sie na temat porównań Baltlaba z innymi wzmacniaczami, że może warto sprawdzić to osobiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54!
Na początku absolutny off-topic!
Piękny post popełniłeś w temacie "Jak ilość zastępuje jakość..." W pełni rozumiem Twój pogląd i czynię go swym... icon_wink.gif
Rozumiem zachwyt nad Totemami!
Co prawda nigdy nie byłem ich posiadaczem, ale do ich fanklubu mogę spokojnie należeć...
To jeszcze przy okazji napisz nieco o modyfikacjach Denona! Co w nim zostało "grzebnięte"? No i koniecznie przynajmniej kilka fotek...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Powiem szczerze. Denona kupiłem od gościa, któremu tuninig robił specjalista w tej dziedzinie, znany na audiostereo Piotrek608. Zęby zjadł na Denonach, tzn. na tuningu. Byłem z nim w kontakcie w czasie zakupu tego sprzętu, ale powiem szczerze wszystko odbywało sie w takim pospiechu, że nie zdołałem dowiedzieć się o szczegóły tuningu. Tak, czy inaczej mam obiecaną pomoc gdyby działo sie coś nie tak. Piotrek na tuningowanym przez siebie sprzęcie umieszcza pozłacaną tabliczkę w wyrytym, czarnym napisem "Piotrek608". Postaram sie, ale może już po Świetach dowiedzieć czegoś więcej. Sam nie otwierałem i nic nie grzebałem w sprzęcie, bo póki co gra wspaniale, ciepłym i detalicznym dźwiękiem. Podłączałem go nawet do lampy Jolida1o2 i na prawdę stworzyli świetny duet.
Jeśli chodzi o zdjęcia wnętrza, bo rozumiem ze o takie chodzi to nie obiecuję, że uda się przed Świętami, niestety mam od cholery roboty, ale po Świętach pstryknę.
Cieszę się, że podzielasz moją opinię dot. Totemów. W czasie odsłuchu w salonie AudioForte po prostu zmiotły konkurentów. Kolega, który ze mną uczestniczył w odsłuchach nie mógł uwierzyć, że kolumny podstawkowe tej wielkości, śmiesznej wręcz tak zagrały.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54!
Denon by Piotrek608!
Było, nie było marka uznana wśród wtajemniczonych!!!
Niestety nie było mi dane mieć kontaktu z twórczością kolegi Piotra608, a jedynie z odtwarzaczem Sony na Stelmachu i nie powiem... Wrażenia wielce zacne...
A fotki...
Oczywiście chodziło z zdjęcia Twojego systemu w Twoim pokoju odsłuchowym!
Rozumiem zachwyt nad skalą dźwięku chocby po tym, jak Totemy Model 1 zapełniły dźwiękiem do granic ponad 30 metrowy pokój... Oj, co, jak co, ale pan Vincent to potrafi robić kolumny! Wrażenia rzeczywiście zdumiewające!!!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
fotki będą. Jak tylko złapię trochę wolnego czasu. W domu zazwyczaj jestem późnym wieczorem. Denon na prawdę gra niesamowicie. Z tego "misiowatego", ospałego cedeka Piotrek zrobił wspaniałą maszynkę o czym już wcześniej napisałem.
Nie wspominałem o tym wcześniej, ale gra u mnie jeszcze drugi system, w składzie:
Jolida102,
Duevel Planets,
głośnikowe DNM Reson,
CD Shanling.
i właśnie tutaj dojdzie gramofon

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer'
Zaciekawił mnie Twój drugi z systemów...
W szczególności kolumny Duevel Planets...
Ha, ha!
Pogrzebałem po internecie...
Znalazłem parę odnośników... icon_biggrin.gif
Na razie, jak rozumiem Duevel Planets...
Ciekawe te głośniki...
Natomiast, o ile pozwolisz, będę drążył tematykę odtwarzaczy!
Pewnie grzebiąc na forum znajdziesz kilka moich postów wyjaśniających moje obecne zainteresowanie...
Wierzę, że mając w systemie dwa źródła, choćby z ciekawości dokonałeś małej konfrontacji pomiędzy nimi. Stąd moja prośba...
Gdybyś mógł i znalazł troszkę czasu i chęci na opis brzmienia odtwarzacza Shanling, byłbym zobowiązany...
No i skoro się ujawniłeś jako posiadacz dwóch systemów będzie Cię czekać naprawdę sporo roboty z aparatem fotograficznym w ręku...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer dzięki za odpowiedź .Co do totemów to słuchałem ich kilkakrotnie na Audio Show i zadziwił mnie ,szczególnie bas, z tak małej skrzynki Nawet rozpatrywałem zakup jakiegoś większego modelu. Ucieszyło mnie że ktoś ma także Jolidę .Nie tą co ja ale zawsze.Szkoda że jak zwykle nie mam kasy ,na Allegro pokazały się 300 B Full Music.Chętnie bym je widział w swojej Jolce .Jak na razie to jedyne lampy których nie wymieniłem, na fabrycznych było nieciekawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
nie ma sprawy o ile tylko czas mi na to pozwoli będę starał sie opisywać jak tylko potrafię najlepiej. Jestem audiofilem z odzysku i raczej bardziej miłośnikiem muzyki niż "brzmienia" sprzętu stąd też moje opisy może nie do końca będą precyzyjne i powiedzmy takie audiofilskie. Jeśli chodzi o wykonanie to w przypadku Shanlinga Chińczycy postarali się bardzo. Solidne wykonanie, gruba płyta czołowa z aluminium, ok. 8 mm grubości do tego metalowy pilot. Co do różnicy w brzmieniu CD Denon i Shanling to tak na początek mogę chyba powiedzieć, że w przypadku tego drugiego dźwięk jest jakby trochę bardziej sprężysty, tony wysokie bardziej krystaliczne.
Dalsze opisy i zdjęcia postaram się zamieszczać w miarę możliwości.
Jeśli chodzi o Duevel Planets to parę słów napisałem już na ich temat na audiostereo. Jeśli chcesz mogę przesłać Ci na priva tekst, który tam zamieściłem oraz dodatkową informację przesłaną na priva do jednego z uczestników wymienionego forum.
Test kolumn był również przeprowadzony przez High Fidelity, podaję link http://www.highfidelity.pl/artykuly/0706/duevel.html

Audionet
no tak moja Jolida to niestety niższa półka, chociaż i ona przynosi mi dużo radości. Nie ukrywam, że brak kasy był powodem, że zakupiłem wówczas ten a nie inny model. Teraz chętnie przesiadłbym się na coś z wyższej półki. Na dzień dzisiejszy Jolida gra z Duevel Planets, ale pewnie po namowach Berta będę eksperymentował i podłącze do niej Totemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...