Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Witam!
Dzięki uprzejmości kolegi od dziś gości w moim systemie przedwzmacniacz AVM Evolution V1, który zastąpił (zobaczymy jak długo) sekcję pre w moim Rotelu RA - 980 BX!
Po przywiezieniu go do domu nie czekałem zbyt długo, by wreszcie podłączyć go do Omaka Jewel One.
Zbyt krótko na razie oba elementy grają ze sobą, bym mógł napisć w miarę obiektywną recenzję, niemniej już teraz mogę napisać, że oba elementy grają bardzo obiecująco...
Jeszcze parę fotek przewzmacniacza i...
Wesołych Świąt dla wszystkich audiolubnych!
Miłości, radości, spokoju oraz dźwięku z najwyższej półki i czasu, by go słuchać!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie wyglądają te kolumienki.Kiedy ja posłucham wreszcie muzyki,W domu przygotowania do świąt i związany z tym hałas.Od żony dostanę kurtkę .Dlaczego nie nowe lampy do Jolidy??

Bert AVM jest piękny.śledziłem powstawanie tej firmy w Stereoplay.O ich kompakcie ,który wiele lat temu gościł w systemie kolegi, mam jak najlepsze zdanie.Na Audio Show widziałem ich kompakt który mi się strasznie podobał .Niestety nie znalazłem go na stronie firmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer53!
Dzięki za zdjęcia!
Jakbyś jeszcze napisał, cóż to za czarne "ustrojstwo" stoi sobie pomiędzy tunerem, a kaseciakiem Yamahy???
Kondycjoner???
A gramofon, który, jak wiemy jest do wymiany?
No i napiszę z całą odpowiedzialnością - piękne te Duevel...
W sumie - śliczne audio!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Dzięki za miłe słowa. Taka trochę zbieranina. Zgadza się to czarne to kondycjoner, wykonywany na zamówienie. Nadal miotam się z tym co dalej z tym "robić". Siostra mojej żony twierdzi, zresztą złośliwie, że czuje sie jak w sklepie ze sprzętem audio-wideo. W kuchni stoi jeszcze wzmacniacz Sony TA-F6600R, CD Kenwood 7050 i tuner Arcam Alpha 5. Zresztą to nie koniec. Tak sie tego jakoś nazbierało przez te kilka lat. Ciekawe kiedy żona straci cierpliwość. Chyba powoli zacznę wyprzedaż icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
z n-ką w zasadzie "0" problemów. Nie licząc tego, że na HDMI mam czasami, bardzo rzadko zaniki wizji na parę sekund. Podobno ten dekoder tak ma. Przynajmniej tak piszą/pisali na forum SAT. Generalnie jestem zadowolony. Dekoder ten tańszy, bez możliwości nagrywania, zresztą i tak mam nagrywarkę Sony. Wydaje mi się, że o tym wieszaniu tunera/dekodera pisali coś na forum http://skforum.nazwa.pl/. Może być kilka powodów, że tak się dzieje. Ostatnio kombinowali coś z oprogramowaniem, ale nie miałem czasu aby się temu przyjrzeć. Szczerze mówiąc TV jest u mnie na ostatnim planie. A w jakim trybie oglądasz TV, 1080i czy 576i i jak radzi sobie dekoder z upskalowaniem z PAL do 1081i?

A, który CD Ci się podoba ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Belfer54
Tak sie tego jakoś nazbierało przez te kilka lat. Ciekawe kiedy żona straci cierpliwość. Chyba powoli zacznę wyprzedaż icon_smile.gif

U mnie jest podobnie - mogę spokojnie nagłośnić każde pomieszczenie w mieszkaniu z WC i balkonem włącznie icon_lol.gif
i żona już dawno straciła cierpliwość, ale jeszcze zyje/żyję

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mogę spokojnie nagłośnić każde pomieszczenie w mieszkaniu z WC i balkonem włącznie icon_lol.gif
i żona już dawno straciła cierpliwość, ale jeszcze zyje/żyję


Ja już nagłośniłem starym sprzętem pokój syna oraz kuchnię i dwa pokoje w domu rodziców.
Trochę tego zalega też na strychu. icon_wink.gif
Żony nie wolno drażnić!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Belfer za odpowiedź .TV oglądam a raczej nie oglądam, bo moje dziewczyny mnie nie dopuszczają ,na 1080i. Dekoder też wziołem bez nagrywarki.Właściwie nie sprawdzałem jak to działa n756i. Wzmacniacze u mnie są cztery Jolida ,Luxman Onkyo ,i Denon.Dopiero teraz do mnie dotarło że i ja obrastam w sprzęt.Zaciekawił mnie ten chiński CD czy jest lepszy jak Denon by Piotrek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
Obecnie Denon gra z Baltlabem a Shanling z Jolida. Nie porównywałem ich bezpośrednio zbyt długo a i było to dawno. Jak zwykle chroniczny brak czasu.
Gdybym miał jednak podjąć próbę porównania obu to ustawiłbym je na tym samym poziomie, chociaż różnice na pewno występują. W mojej ocenie Denon gra ostrzejszą górą. Wysokie są chyba bardziej szczegółowe i nawet wydaje się, że agresywne. Shanling generalnie gra dźwiękiem bardziej delikatnym, chociaż brzmienie jest precyzyjne, zrównoważone, dźwięk szybki, energiczny, góra jest jakby mniej wyrazista niż w Denonie.
Moim zdaniem Shanling bardziej pasuje do ciepła lampy. Mam wrażenie również, że Denon gra dynamiczniej a dół pasma jest bardziej uwypuklony niż u Shanlinga.
A tak z ciekawości, jakiego Luxmana posiadasz. Miałem kiedyś Luxmana LV-101 i gdyby nie to, że był w kiepskim stanie a nie bardzo miałem ochotę pakowac kasę w jego remont zostałby u mnie. Teraz znowu za mna "chodzi" Luxman.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli Shangling jest dla mnie.Nie lubię brzmienia wyostrzonego.Dlatego tyle lat w moim systemie gościł Luxman jest on bardziej lampowy jak Jolida.Mój Luxman to L-510 do tego mam tuner pasujący do kompletu ,był też kaseciak ale kiedyś skusiłem się na kasę i poszedł do ludzi.Szkoda nie musiałby nawet grać ,ale jak wyglądał.Wkleję zdjęcia wybacz lenistwo z internetu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę tego zalega też na strychu. icon_wink.gif
Żony nie wolno drażnić!

Mejson
Poległem - ja nie mam strychu icon_mrgreen.gif
Mogę jedynie służyć ponad 100 kilogramami przechowywanymi w szafach icon_cool.gif
A co do drażnienia żony - a Ona może męża denerwować wyciągami z karty kredytowej?

Belfer54
Ja zbieram (właściwie to zbierałem...) z psami, z samolotami, militarne i z samochodami - a Ty? icon_cool.gif

Jaki jest Twój ulubiony "zabytek" w zbiorach?
Ja mam dwa: mój pierwszy zachodni piecyk - był to amplituner JVC RX-450 ze zdalnym sterowaniem, przywieziony po robotach w Szwecji (model ma już 20 lat, po roku grania musiałem go sprzedać z powodu dziury budżetowej, 2 lata temu trafiłem dokładnie to samo - choć niestety już bez pilota...), a drugi to moja pierwsza trzygłowicówka JVC KD-V6 (reszta jak w nawiasie powyżej, chociaż nigdy nie miał pilota) po paru Technicsach 3Head. Fajnie to grało, sterowane z pilota i podpięte kabelkiem CompuLink Component razem z CD JVC pod Altusy 140 icon_lol.gif
To były (w)czasy!

Audionet
Piękne te Twoje Luxy!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Co do znaczków to zbierałem jak leci, ale kiedy to było icon_smile.gif
Mój rodzynek to w chwili obecnej tuner Technics ST-9030. Niestety Radmora 5102 - srebrny, musiałem jakiś czas temu sprzedać. Gdzieś w piwnicy stoi jeszcze Elizabhetka. Zresztą powiem szczerze, że sam już gubię się w tym wszystkim, tyle tego przeszło przez moje ręce. Przez jakiś czas był spokój teraz od paru lat znowu mnie bierze i ciągle, gdybym mógł coś bym kupował.
Tak kiedyś były piękne czasy icon_smile.gif te Altusy ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54
Moja żona parę lat temu dała majstrowi wykańczającemu nasze mieszkanie swojego "panieńskiego" Radmora - ale nawet przestałem jej to wypominać icon_rolleyes.gif
Chciałbym jeszcze kiedyś posłuchać takiego zestawu: Amator 3 + Altusy 75 (jako źródło był niezły deck Technicsa). Pięknie poruszał się w tym połączeniu basowy głośnik Altusów - ciekawe, jak teraz odebrałbym ten dźwięk?

Choć może lepiej nie słuchać/szukać, pewnie coś się jednak zmieniło przez te 20 z górką lat w moich wymaganiach odnośnie sprzętu audio icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym jeszcze kiedyś posłuchać takiego zestawu: Amator 3 + Altusy 75 (jako źródło był niezły deck Technicsa). Pięknie poruszał się w tym połączeniu basowy głośnik Altusów - ciekawe, jak teraz odebrałbym ten dźwięk?


Obawiam się, że mógłbyś sie zawieść.
Już lepiej kolekcjonuj (w pamięci) emocje związane z dawnym brzmieniem.

Ja od czasu do czasu wracam w domu rodziców do starego Merkurego, Bernarda i kaseciaka Unitry.
Budzi wspomnienia, ale próżno czekałem na dawne dreszcze. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejson
Też tak myślę, że doznania akustyczne ze starego sprzętu mogłyby mnie dobić icon_rolleyes.gif
To chyba tak samo jak z obecnie pooglądać telewizję na starym czarno-białym odbiorniku, wrócić do jazdy Maluszkiem czy zjeżdżać na starych nartach.
Wspomnienia są piękne, ale nie zawsze należy je ożywiać - a my się przynajmniej w pewnym stopniu audiofilsko wyedukowaliśmy:lol:
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentymenty!W piwnicy stoi jeszcze mój pierwszy amplituner Chopin.To tranzystorowo lampowe cudo dostarczało mi pierwszych audiofilskich przeżyć.Siadało się przed głośnikami i najpierw kanał prawy ,lewy itd.A potem audycja stereo odtworzona z taśmy przywiezionej z Warszawy.Nie było wtedy łączy stereo do Szczecina.Niestety zawieszenie głośników całkowicie się rozpadło.Ale szkoda go oddać na śmietnik jak chce żona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stare radio Pioneer, chyba lata 40. które robi za dekoracje. Fajnie to nawet wygląda.
Ale widzę Koledzy, że trochę skupiliśmy się na eksponatach muzealnych. icon_smile.gif Chociaż jeśli tuner Technicsa ST - 9030 z 78 roku gra lepiej niż niejedna konstrukcja współcześnie sprzedawana to coś w tym musi być. A może powinniśmy założyć nowy temat np. mój sprzęt vintage lub mój pierwszy sprzęt audio, czy coś w tym stylu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...