Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Audionet
No to rewelacja. Nieźle to wykombinowałeś.
Mój pierwszy "poważny" sprzęt to ten na obrazku
[attachment=212:polonez.jpg][attachment=213:polonez2.jpg]
Produkowany przez Diorę w latach 1956-1958 pierwszy polski odbiornik z gramofonem. Pamiętam, że podłączałem do niego dodatkowe głośniki, które wymontowałem z jakiegoś starego radioodbiornika. To na nim słuchałem płyt szelakowych na 78 obrotów oraz pierwsze pocztówki dźwiękowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja!
Moja przygoda z audio zaczęła się znacznie, znacznie później...
Nie licząc obcowania z oldschoolowym radiomagnetofonem Grundig, na którym nagrywałem audycje z PR3, zaczęło się naprawdę od zakupu od mojego przyjaciela zestawu, składającego się ze wzmacniacza, gramofonu oraz 3. drożnych kolumn podstawkowych w obudowie zamkniętej.
Wszystko to było produkcji bratniej firmy Tesla. Po latach dowiedziałem się, iż gramofon (NC 470) był bliźniakiem gramofonu marki NAD, bowiem firma Tesla właśnie dla NAD'a tworzyła tenże gramofonik, sprzedając go również pod własną marką. I do dziś koncepcja budowy gramofonu tam zaprezentowana ma kontynuację w gramofonach firmy Pro-Ject.
Co więcej wzmacniacz z zewnątrz również dziwnie przypominał stareńskie NAD'y... Co było w środku? Nie wiem...
A kolumny... Wielce zacne... Spore skrzynie z trzema głośnikami, obudowa zamknięta... Fajny, równy dźwięk, bez przebarwień i podkolorowań. Niestety niezbyt detaliczny i niezbyt rozciągnięty. Ale obcowanie z nimi nauczyło mnie czerpać radość z twardego, punktowego basu... Do dziś mam alergię na buczenie i przeciąganie dźwięków w zakresie basu...
Po pewnym czasie do zestawu doszlusował odtwarzacz CD marki Fonika.
I eksperymenty z ustawianiem kolumn na chwiejących się taboretach, pod nimi własnoręcznie zrobione ostro zakończone podkładki, wymiana badziewnego okablowania z miedzi po 50 groszy na "audiofilskie" okablowanie ze srebrzonej miedzi...
Potem Fonicę zastąpił Marantz 63 SE...
Potem...
Choroba trwa...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
to niezły sprzęcik wówczas miałeś. Ja przerobiłem tyle tego, że już nie wiem co było po kolei. Jednego czego żałuję to, że nie robiłem dokumentacji fotograficznej. Teraz muszę grzebać po internecie i wyszukiwać na stronach ze sprzętem vintage modeli, które przewinęły sie przez moje ręce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, Belfer, że ja też od czasu do czasu mam podobne myśli, jak TY...
Co z zakupem gramofonu? Masz już coś nowego?
Zauważyłem, że chyba jednak Thorens?
Gdyby Ci się nic nie udało nabyć, to daj znać. U jednego z moich forumowych kolegów "wala" się do sprzedaży przecudnej urody akrylowy Roksan. Wygląda prześlicznie, a ja żadnych innych szczegółów nie znam (no, zauważyłem jedynie, że jest pozbawiony wkładki).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert jestem na tropie Thorensa 2001, ale jak możesz i będziesz miał chwilę wolną walnij mi na priva coś na temat tego Roksana.
A to moje gramofony, oczywiście nie wszystkie, z którymi walczyłem
[attachment=214:Bambino2B.jpg][attachment=215:MisterHit.jpg][attachment=216:Bern
ard.jpg][attachment=217:Daniel.jpg]
[attachment=218:fonicaWG580.jpg][attachment=219:fonomaster.jpg][attachment=220:f
ryderyk.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O przepraszam jeszcze w Baltonie kupiłem telewizor Otake. Czy ktoś pamięta taką firmę. Ten telewizor miał wbudowany wzmacniacz stereo.

Belfer
A czy ktoś jeszcze pamięta hasło "O take Polske walczyłem"? icon_lol.gif
Swoją drogą firma była mało znana, a sprzęt chodzi i chodzi ...
Pozdawiam Staro/Noworocznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys prezentowalem swoj pokoj. Teraz troche sie zmienilo, moze kogos zainteresuja zdjecia.

Skromny pokoj studencki (stancja). Prosty "audiofilski" stolik firmy ikea - tymczasowo, czekam na wiekszy pokoj.
Nadal zbieram kase na nowe CD, ktore godnie wkomponuje sie w reszte systemu. Chociaz CDP 555 esd (modyf.) to wspaniale CD, moglby zawstydzic nie jedna nowa, duzo drozsza konstrukcje.
Reszta systemu:

--> wzmacniacz lampowy Delta Studio KT 88
.....Wlasciwie to juz nie Delta, wzmacniacz zostal od podstaw
.....przebudowany (najwyzszej jakosci selekcjonowane elementy)
.....zupelnie nowy wzmacniacz - znacznie wyzszy poziom brzmienia.

--> SONY CDP 555 ESD (modyfikowany)

--> kolumny głośnikowe Focal JMlab Electra 926
...... zworki w terminalach głośnikowych - VELUM
--> listwa zasilajaca, cale okablowanie --> VELUM BlueS

Taki moj pokoik:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

dziekuje za mile slowa icon_smile.gif

CD stoi na kolcach i dwoch bloczkach granitowych. Dlaczego na dwoch ?, bo takie mi sie zostaly icon_smile.gif

Listwa Velum to naprawde pozadna listwa, nawet znacznie zmodyfikowana audionova nie ma startu. Poprawa wlasciwie w kazdym zakresie i to nie mala ! Listwa Velum w srodku to wlasciwie nic szczegolnego. NIe ma tam zadnych filtrow, zadnych cudownych rozwiazan. Gniazda typu shouko laczy dosyc gruby przewod - chyba tu tkwi tajemnica icon_smile.gif
Juz od dluzszego czasu listwa jest nie produkowana. Pozostaje tylko 2hand, tak tez nabylem (dluugo szukalem).

Sporo poprawy wniosla takze sieciowka Velum z serii BlueS, ktora zasila Cd.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem!
Jak się los odpowiednio ułoży, a mi uda się przebywać przez dłuższy czas w pieknym mieście słynącym z sylwestrowych występów Dody icon_lol.gif , wproszę się do Ciebie na odsłuch...
I napisz mi jeszcze, ku zaspokojeniu mej ciekawości, jak długi i jak wysoki jest Twój pokój odsłuchowy!
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zapraszam !

Obecnie, pokoj to naprawde klitka icon_sad.gif Okolo 13m2, wysokosc standardowa. Pewnie wielu pomysli, ze to nie moze grac poprawnie w tak malym metrazu, a jednak ! Oczywiscie sa ograniczenia. Mysle, ze sprzet gra na jakies 60-70% mozliwosci, mimo to i tak gra zadziwiajaco bardzo dobrze !! Nawet z basem nie mam problemu, mimo iz kolumny spore. Gorzej troche z glebia i rozciagnieciem sceny. Electry potrzebuja troche wolnej przestrzeni wokol siebie. Sporo pomogly ustroje akustyczne i zastosowanie niskiego stolika pomiedzy kolumnami.

Sprzet kompletuje z mysla o przyszlosci. Mam nadzieje, ze juz wkrotce bedzie to pokoj co najmniej 25m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hybyrd83
Ekstra te ustroje za sprzętem, czy możesz coś o nich napisać?

Pozdrawiam




Ustroje sa firmy Hoohacoustic (http://hoohacoustic.com/sklep.html). Jest to specjalnej gramatury gabka, ktora obszyta jest firmowym materialem. Material to przede wszystkim kwestia estetyczna i ochrona przed kurzem. Material mozna sciagnac i wyprac, dodatkowo troche poprawia wlasciwosci akustyczne ustroju.

Ustroje byly dobierane "na sluch". Firma przywiozla mi kilka propozycji, wybralem te najbardziej pasujace/poprawiajace akustyke pomieszczenia.
Z tylu mam polwalce wysokosc 1m (szerokosc 40cm, promien 20cm)
Na bocznych scianach, przy pierwszych odbiciach zastosowalem Panel tłumiąco - rozpraszający o powierzchni 1m2, wysokosc trojkatow 10cm (wierzchołki trójkątów są poprzesuwane w odpowiedni sposób względem siebie).

Co bylo dla mnie najwazniejsze, ustroje sa w miare uniwersalne. Nie sa strojone pod konkretne czestotliwosci, co za tym idzie tansze, a takze latwiej bedzie je zastosowac w innym pomieszczeniu. W przyszlosci, gdy bede mial juz wlasny pokoj odsluchowy, na pewno zastanowie sie nad pieknymi ustrojami drewnianymi/strojonymi pod pomieszczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kilka, które obrazują historię moich systemów audio icon_razz.gif

W salonie kino (nieregularny, ok. 40m2):
1. Onkyo DV-S555
2. Onkyo TS-DX595 (zupełna pomyłka do B&W, wkrótce do wymiany na jakiegoś poważniejszego AVR chyba Marantza)
3. B&W 604 S3 (przyklejone nawet do solidnych granitowych płyt stojących na kolcach :> ), B&W LCR600 S3, B&W CCM65 (in-walle), subwoofer w drodze icon_smile.gif
4. Kable Black Rhodium AST150 (tyły AST75)
5. Interkonekty Reson

W gabinecie (16m2):
1. Komp z Audigy 2 Platinum...
2. Harman/Kardon PM655Vxi
3. Jamo E770
4. Kable Black Rhodium AST75

W bibliotece (23m2, poddasze):
1. G1100 fs "Daniel" z nowaą wkładką (nie pamiętam firmy, za ok. 120pln) i okablowaniem
2. Radmor 5102 Quasi-Quadro icon_smile.gif))
3. 4 x ZG30C HiFi po generalnym remoncie (wymiana na nowe tonsilowskie przetworniki, bass-reflex)
4. Kable z polskiej miedzi OFC

I w... łazience
1. Sony D-777
2. Technics SU-C800U Mark II + SE-A900S Mark II
3. In-Ceiling B&W
4. Kable z polskiej miedzi OFC

Dziecku został też stary wzmacniacz Hitachi z lat 70. i głośniki od starej mini-wieży Philipsa, które mają już z 15 lat, ale są jeszcze made in Holland a nie China i nie dość że wyglądają jak wczoraj kupione, to jak po posłuchaniu ich mówię, że są od mini-wieży (która się dawno rozpadła jako taka), to i tak nikt mi nie wierzy...

A jeszcze ciekawsze jest... jak bosko gra Radmor z B&W (i nie brakuje mu dynamiki pomimo 25W!) !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...