Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts


No to piknie:)
Kiedyś próbowałem przejść na odtwarzanie muzyki z plików, lecz nic z tego nie wyszło, choć na zmianę próbowałem 2 DAC-e z poziomu 2,5-3 tys. za używki, a źródłem był Popcorn. Kiepsko to grało. Ale minęło lat kilka i może mamy postęp? Choć szczerze mówiąc, od tej chwili jestem sceptycznie nastawiony na podobne konfiguracje.
Czy jest taka możliwość, aby sprawdzić Twój zestaw u mnie? Jak się jego "jakość" do starego, budżetowego Linna Mimika.
Spróbować zawsze warto!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na razie kompletuje swój "audiofilski" zestaw stereo za niewielkie pieniądze.
Na chwilę obecną posiadam:

Gramofon - DUAL CS-435 (wczesniej Denon DP-29f, jeszcze wczesniej Lenco)
Wzmacniacz - Rotel RA-10 (przesiadka z Denon PMA-360)
Odtwarzacz CD - Denon DCD-560
Monitory - Denon SC-M39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mój zestaw budżetowy:

Marantz:
PM 6004
NA 7004
NR 1403

Castle:
Knight 2

Rel:
T5



Brzmi to jak dla mnie wybornie. Świetna stereofofonia, dżwięk odrywa się od głośników i lata po pokoju. Niskie - mięsiste, czyste, szybkie i nie przeciągające. Najmniejsze udeżenie w perkusję nie ucieknie. Średnica - bardzo przyjemna, nie natarczywa ale wyraźna i naturalna. Swietnie oddana akustyka pomieszczenia nagraniowego. Słychać każdy oddech. Wysokie - wyraźne, nie syczące i bez zapiaszczenia.
Czasem wysuwam głośniki z wnęki do dłuższych odsłuchów ale generalnie nie ma takiej potrzeby bo dźwięk nie traci sceny ani jakości, a bas nie jest skumulowany.
Do kina mam oddzielne głośniki 5.0 i podłączone do rela do rela. Na foto widać jeden centralny.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie sprzedane coś tam pytają ale nie są tak znane jak Monitor Audio, Dali czy też jakieś JBL haha i takie tam. Jak ktoś przyjedzie posłuchać to będzie w małym szoku jak to gra. mam umówionego jakiegoś kolesia w następnym tygodniu, zobaczymy. Następne będą może też Castle może Chario, Dali, Dynaudio, Xavian póki co rozglądam się próbuje słuchać.

A Twoje Castle zostają czy pójdziesz wyżej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój zestaw budżetowy:
Marantz:
PM 6004
NA 7004
NR 1403

Castle: Knight 2
Rel: T5

Bardzo fajnie to wygląda:)

Lecz czy chcesz ugotować wzmacniacz?
Nie dość, że nie ma prawie w ogóle wolnej przestrzeni, to stoi na nim inny sprzęt:(
Do tego szklane drzwi szafki. I mamy mały "piekarnik" icon_mad.gif

Radzę wrzucić go choćby na górną półkę (zamień). I usuń "wrota".

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Twoje Castle zostają czy pójdziesz wyżej ?



Powiem że zastanawiałem się nad Twoimi Avonami ale chwilowo brak gotówki. Zły czas trafiło, przed urlopem. Z chęcią bym je porównał do Knightów podstawkowych, Ciekawe jak bym mój wzmacniacz dał rade. Podejrzewam że szybko na Avony następnym razem już nie trafie tym bardziej w kolorze takim jak Twoje który mi pasuje.

Cytat

Lecz czy chcesz ugotować wzmacniacz?



Miałem na początku te same obawy co Ty.
Jednak szybko okazało się że zestaw po kilku godzinach odsłuchów jest ledwie letni.
Zero róznicy względem ustawienia na wolnym powietrzu.
Poza tym szybka od góry jes tak dopasowana że jest centymetr przerwy i ta minimalna ilość ciepła tamtędy uchiodzi.
Poza tym kolumny mają prawdziwe 8 omów i małe obciążenie dla wzmacniacza.

Pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zrobiłem wyszukiwanie obrazem w Google i znalazłem coś takiego:
http://www.witchdoctor.co.nz/index.php/201...speaker-review/

Wygląda na to, że zestaw też "zapożyczony". Ktoś tu pytał o gramofon:
Cytat

I cabled the Knights up to my Audiolab 8200CDQ/8200MB’s and the rest of my cast of thousands (Squeezebox Touch/Pro-Ject RPM12 ‘Studie’ and even my almost forgotten Cambridge Audio Azur 650BD Blu-Ray player for DVD-A/SACD duties)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, tak czułem icon_mrgreen.gif . Nie wiem, może gość ma jakieś kompleksy?
Przyznam, że przygarnąłbym chętnie tego Pro-Jecta. Na razie słucham winyli na swojej leciwej Toshibie SR-F330 (wkładka Ortofon 510mkII), ale podłączonej do wzmacniacza Pro-Ject 7AMP. Pięknie to gra. Zastanawiam się jak to możliwe,że na takiej taniźnie muzyka ma tyle powietrza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Takie tam "drobne" zmiany

Do niedawna w systemie stereo pracował u mnie leciwy już troszkę zestaw Teac`a A-X3000 + CD-P3100 na kolumnach B&W683. Grało to całkiem niczego sobie ale..... No i właśnie to "ale" było przyczyną zmian które nastąpiły bo czegoś zawsze brakowało. Dlatego od jakiegoś czasu mam nowych lokatorów:
- Listwa zasilająca SUPRA MD08-EU/SP + przedłużacz SUPRA DB06-EU

- Odtwarzacz PRIMARE CD32 zasilany przez Acoustic Zen "El Ninio" a do wzmacniacza idzie Acoustic Zen XLR "WOW"

- Wzmacniacz Primare I32 zasilany przez Acoustic Zen "Tsunami"

- Kolumny Focal CHORUS 836 VW "BLACK" zasilane przez Acoustic Zen "Satori"

Analogowo póki co nadal pracuje trszkę stary ale jary Pro-Ject Debut z wkładką Ortofon 2M Red poprzez Pro-Ject Phono BOX USB i kabel QED Performance Audio 1 do wzmacniacza

Jak na razie z braku wystarczającej ilości miejsca Primare przejął rolę napedową frontów w kinie domowym nadal zbudowanym na klockach Yamahy.Zestaw jest jeszcze w okresie wygrzewania ale już jest czego posłuchać icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne mi to drobne zmiany. Niezłą kasę za to wszystko dałeś. Jeśli jeszcze wszystko nowe, to tym bardziej. Choć ja w takich momentach zawsze mam myśli, że można było skoczyć jeszcze wyżej kupując lepszej klasy używki icon_biggrin.gif
Gratuluję zakupu i życzę nieustającej przyjemności ze słuchania muzyki na tym zestawie.
Zastanawiam się tylko, czy Primare z Focalami zadowolą Cię na długo?
Dźwięk na pewno mocny, efektowny, nieco wyeksponowany na skrajach. Oby pierwsze zauroczenie nie zmieniło się w zmęczenie takim dźwiękiem.
Oczywiście dużo zależy do Twoich preferencji brzmieniowych i jakiej muzyki słuchasz. Bo to jest zestaw dla Ciebie a nie dla kogoś innego.
Napisz za jakiś czas jak się słucha tego systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...