Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 minuty temu, RLC napisał:

ma to urok szczególnie jak leci Metallica

Zanotowałem ,  "jak Metallica to zmienić banany na Nakamichi " :) Dzięki. :) 

@Kamill00 , czy świat audio nie jest piękny ? Liznąłeś dźwięku dobrych lamp i wróciłeś do tranzystora . Ja po kilkunastu tranzystorach, poszedłem w lampy. Wg. mnie tak jak rozmawialiśmy jak mnie odwiedziłeś , masz rację , decyzja słuszna. A jak będziesz chciał czasem posłuchać starego brzmienia, to zapraszam ponownie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RLC napisał:

Pomyślę nad tym jak będę zmieniał wzmacniacz

O masz, ja żartowałem. Nic Ci nie doradzałem! 😆

Czasem coś mnie bierze i czuję się na chwilę jak audiofil. Takie zdania o bananach wtedy ze mnie wychodzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, JohnDoe napisał:

O masz, ja żartowałem. Nic Ci nie doradzałem! 😆

Czasem coś mnie bierze i czuję się na chwilę jak audiofil. Takie zdania o bananach wtedy ze mnie wychodzą 

Luzik wiem że żartowałeś czekałem tylko kiedy się wysypiesz 🤣🤣 

Dzisiaj na nocne odsłuchy włożę Q5 do skarpety będzie ciut mniej twardo 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

Jak wam Panowie nie szkoda czasu i klawiatury? X nie udowodni nigdy Y że "kable grają", a tłumaczenie Y do X, że z techniczno-fizycznego punktu widzenia jest tak i tak - nigdy do X nie przemówi.

Kamil, masz całkowitą rację i już zdałem sobie z tego sprawę. Dlatego od pewnego czasu staram się nie zwracać do X, a tylko do Z - osób poczatkujących, które proszą o porady czy opinie. Nie wiem czy chodzi o to, że moje opinie mogą podważać czyjś "autorytet", czy psuć komuś biznes (kable?), ale X potrafią wpaść w niemal babską histerię (idź stąd, nic o audio nie wiesz, nie widziałeś, nie słyszałeś!). Ja to przyjmuję na chłodno i się tym zupełnie nie przejmuję. Nie zależy mi na czyjejś akceptacji i sympatii, nie szukam tu kolegów z którymi mógłbym się wymieniać resorakami, nie chcę być członkiem żadnego "zespołu" ludzi z pasją. Jeśli ktoś się związał emocjonalnie z kolegami to ok, ale dla mnie to tylko internetowe forum dyskusyjne - miejsce wymiany informacji i poglądów. Nie przyszedłem tu do pracy i nie odczuwam potrzeby podlizywania się starszym kolegom. Nie śmiałbym nawet pomyśleć, aby wprowadzać tu jakiekolwiek "zmiany", ale jestem za stary aby robić za "kota". Owszem, jestem tu w gościach, ale nie w gościach u X. Tak naprawdę wszyscy: X, Y i Z jesteśmy tu w gościach u właściciela tej strony. Rozumiem, że koledzy siedzą tu od dawna i lubią tylko tych, co piją tylko wódkę, no ale ja wolę wino. Dlatego dopóki właściciel nie wskaże jedynego obowiązującego trunku, pozostaje opcja c) musimy się nawzajem akceptować 🙂

PS. Tak naprawdę, to wolę whisky 😏

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN szanowany jest tu każdy , bez względu na to jak długo pisze na forum i jaki ma sprzęt w domu .Jakie kable, podstawki pod kable , zatyczki na gniazda RCA , listwy zasilające ze żwirkiem i bez , gniazdka elektryczne w ścianie , bezpieczniki , pastę do płytek PCB i także ten co to wszystko posiada, a chce zmienić na jeszcze droższe. Zrozum , w swoich wpisach atakujesz nie zjawiska , gdzie możesz mieć odrębne zdanie tylko ludzi , jak to pojmiesz to będzie ok.

18 minut temu, TomekN napisał:

miejsce wymiany informacji i poglądów.

Tylko przejrzyj swoje wpisy , po za tym , że kable nie grają , a DAC-i grają identycznie jest praktycznie pustka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Tylko przejrzyj swoje wpisy , po za tym , że kable nie grają , a DAC-i grają identycznie jest praktycznie pustka. 

Przejrzałem i to chyba niesprawiedliwa opinia. Szereg moich wypowiedzi mogło okazać się przydatnych pytającym. Oto kilka przykładów z ostatnich dni:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję sobie ten wątek bo był dla mnie ciekawy. Lubię pooglądać jak inni mają to swoje audio zrobione. Niestety przez Was chyba będzie trzeba zrezygnować, bo nawet spam z o2, wp i innych razem wziętych nie przebije ilości maili-powiadomień z głupotami, które tu wypisujecie nie na temat. Jest to brak poszanowania dla czasu innych użytkowników.

Dodam tylko, że dziś są to 62 maile - system pokazała chyba 1 osoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Kamil wyskakuj z tego co tam masz ;). Starego misia interesują łakome kaski, coś tam ukrywasz? Mnie na sztuczny miód nie złapiesz. 

Z lamp została tylko końcówka Haiku, która jest na sprzedaż (sprzedaż na luzie - nie za darmo i nie na siłę). Jestem z niej bardzo zadowolony, po wymianie lamp sterujących na Ken Rad - jest bajka, ale po prostu chcę spróbować "dobrego" tranzystora 😊

Dosyć mocno wchodząc w muzykę filmową brakowało mi wykopu więc poszedłem w pre tranzystorowe i tak Blazebirda, którego nadal bardzo chwalę zastąpiłem jakimś MBL - takie niemieckie coś, na wystawce leżał pod Monachium to wziąłem 😂 (oczywiście żart). Że gramofon trafił w najlepsze ręce w jakie mógł, czyli do @tomek4446 to szukałem CD i tak trafiłem znów na MBL, do kompletu z pre (ta sama linia). Został mi na tamten czas DAC - Lampizator, który trafił na serwis, a ja w międzyczasie "niechcący" wpadłem na Electrocompanieta ECD2. Miałem dwa DACi jednocześnie, przemyślenia były trudne, ponieważ obydwa urządzenia grały totalnie inaczej - wahałem się przez chwilę, ale górę wziął Electro - zebrał jeden plus więcej w brzmieniu z moim "nowym" gustem muzycznym, a do tego przebił Lampi, wejściami XLR, Optical i pilotem.

W zasadzie cała historia...... 

IMG_20210225_070924.jpg

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

a ja dzisiaj otrzymałem "prezent" - żona uszyła materiałową ochronkę na wzmacniacz co by sie nie kurzył :D

Taka żona to prawdziwy cud, a jak czyjaś nie ma takich zdolności to polecam takie pokrywy, szczególnie na sprzęty lampowe (oczywiście na czas odsłuchu zdejmujemy 😁

IMG_20210310_223337.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ładnie to wygląda. Mocny zwrot akcji.

18 minut temu, J W napisał:

Obserwuję sobie ten wątek bo był dla mnie ciekawy. Lubię pooglądać jak inni mają to swoje audio zrobione. Niestety przez Was chyba będzie trzeba zrezygnować, bo nawet spam z o2, wp i innych razem wziętych nie przebije ilości maili-powiadomień z głupotami, które tu wypisujecie nie na temat. Jest to brak poszanowania dla czasu innych użytkowników.

Dodam tylko, że dziś są to 62 maile - system pokazała chyba 1 osoba.

Właśnie tego chciałem uniknąć. Przykro mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Mocny zwrot akcji.

Jak to u mnie.... 

Ale na tym "chwilowo" poprzestanę - mam to czego chciałem i nawet mi przez myśl nie przeszło, aby już cokolwiek kombinować - teraz jest OK. 

Myślę, że elektronikę jak na swoje potrzeby mam już OK, pozostają detale. 

Ws. akustyki i kolumn mówię chwilowo pass ponieważ "być może" czeka mnie przeprowadzka, więc ładowanie grosza teraz w te dwa kierunki mija się z celem - nie wiem w jakim pokoju ten sprzęt zagra za max. rok czasu. 

IMG_20210310_224205.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze podłączyłem zachwalane w swojej cenie NHT 1.5 zamiast JBL L86 i.... sprzedaję jednak moje małe monitory, kompletnie nie czuje tego dźwięku, nie ta klasa, nie do dociążenie, nie ta namacalność, nie ta gładkość, nie to wypełnienie, nie ta holografia i tak mógł bym wymieniać...

Niestety te JBL mają coś nie tak z głośnikiem średnio tonowym, w jednej kolumnie nie działa, nie znam się, ale może sprawdzę czemu jeden głośnik nie wydaje dźwięku, nawet z taką wadą JBL są mega wciągające przy małych monitorach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...