Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

20 godzin temu, Rega napisał:

@Audio Autonomy- interesuje mnie taka gałka. Do mojej Yamahy. Wiesz której😋. Na czarno już sobie sam pomaluję.

Nie próbowałeś dorobić? Dobry tokarz i kawałek amelinium = zrobione. Gałkę Ci @Audio Autonomy pomierzy i wsio :)  .

 W zamierzchłych czasach miałem wzmacniacz Unitra WSH 205 i na imprezie ktoś zdjął mi pokrętła ( te od źródła ) i musiałem dorabiać bo kupić nie szło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mogę polecić Curious usb. Do wybitnych cech można zaliczyć stereofonię i wszystko, co związane z przestrzenią w audio. Na minus, ale malutki, wrażenie mniejszego wypełnienia w porównaniu do Tellurium Qblack usb. 

1617395518078182350148512328259.jpg

Przyszedł czas na szybkie porównanie Amperexów made in Yugoslavia z Ameperexami BB

20210402_224656.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Test robiłem na lapku. Wypada najlepiej. Narazie daje spokój luminom, auralikom, aurenderom. Za dużo mnie to nerwów kosztowało.

Trochę musi jeszcze czasu minąć zanim technologia odtwarzania plików dorówna klasie dobrym cdkom.

Widzę iskierkę nadziei w wyprowadzeniu i2s poza obudowę ( lvds). 

Oj Kamil nie. Transporty mają równie duże znaczenie co dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ale drążysz:). Odesłałem koledze bez słuchania go. Szkoda mi czasu na takie popierdolki. Miałem go posłuchać ale jak przyszło do podłączania, to dałem spokój. Może kiedyś go sobie kupię jak będę miał ochotę na zmiany lub porównania elektroniki.

Kolega mam nadzieję nigdy nie dotrze do tego forum :)

Ja już mam taki dźwięk, że niczego nie muszę ;) a każda ingerencja, to cofanie się. Stoję przed ścianą. Lepiej to już mnóstwo $. A prawdę powiedziawszy to wolę sobie posłuchać muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na wszystko przyjdzie czas. To już któryś system z którego jestem zadowolony. Zawsze okazuje się, że da się lepiej. Za jakiś czas znów on wystartuje, a ja go dorwę.

Niestety praktycznie nic oprócz matrix spdif2 nie jest seryjne. Wszystko jest grzebniete.

A wiem z czym mogę jeszcze powalczyć. Lampy mocy w Ironbirdach. Ale jak pomyślę o wymianie, to żebym o tym zapomniał, przełączam sobie na Pliniusa i zapominam ;).

I dalej sobie slucham muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, w końcu zrobiłem porządek z kablami! 💪😏
Trochę się nad tym napracowałem (w sumie prawie 3 dni wieczorami), więc postanowiłem się pochwalić.
Przepraszam za marną jakość zdjęć, ale robiłem je smartfonem "przy okazji", w dodatku przy sztucznym świetle.
Finalne zdjęcia postaram się zrobić dobrym prawilnym aparatem z dobra optyką.

1) Szafka mojej konstrukcji z przesuniętymi do wewnątrz plecami, za którymi ukrywa się większość kabli. Tu stoi jeszcze w pionie - było mi wygodniej przyklejać różne rzeczy.

20210402_021204.thumb.jpg.f76e05f739bc644e863df769f709e9bd.jpg

 

2) Korzystając z niebywałej okazji dostępu do spodu tej szafki, zamontowałem oświetlenie LED RGBW 😎 Zdjęcie jeszcze bez osłon mlecznych.

20210402_021113.thumb.jpg.0f4862bd09effc66a1de03c187d5f085.jpg

 

3) Tu szafka już połączona z okablowaniem wychodzącym ze ściany, ale jeszcze przed finalnym dosunięciem do ściany. Pozycja kolumn frontowych jest już jednak docelowa.

20210402_194710.thumb.jpg.9b5375aee0455b9b8481fcbfba926145.jpg

20210402_194734.thumb.jpg.08f4ecf60bccc283d5493a76e1af1f2d.jpg

 

4) Kable poprzyklejałem na listwę za pomocą taśmy dwustronnej, żeby się nie walały po ziemi i aby było łatwiej odkurzać.

20210402_194748.thumb.jpg.bc62eb86933999bf57eb687513f3f665.jpg

20210402_194813.thumb.jpg.bcf3674c042efb58dc10fb8babce8b2f.jpg

 

5) Wygląd od tyłu szafki. Po dosunięciu szafki do ściany w ogóle tego nie widać.

20210402_194842.thumb.jpg.e58a558462cfb71bafe45acd7c9ba895.jpg

 

6) Wygląd od przodu - okablowanie przed wstawieniem sprzętu. Trochę tych kabli jest.... 😅

20210402_195126.thumb.jpg.6037c08c94752fd8d9bb099364e53251.jpg

 

7) Podłączanie klocków. Po lewej na dole monoblock Purifi (dla centrala), Hypex Ncore NC252MP (dla surroundów) oraz 6-kanałowa końcówka Hypex Ncore (dla tyłów i 4-ch atmosów). Wyżej x3700 używany jako pre/pro i NAD C298 (wzmacniacz dla frontów R3)

20210402_205425.thumb.jpg.ea2027a4030c0ec7343dd243a6fceee8.jpg

20210402_205534.thumb.jpg.9e5fa4b0efb9dbf2423bebe494513786.jpg

 

8.) Tak to wygląda na razie. Wiem że trzymanie Purifi i Hypexów na podłodze to trochę świętokradztwo 🙈🤭 ale work in progres. Prawdopodobnie zamówię pod nie jakąś płytę.

20210403_001356.thumb.jpg.44522eeb06ad9b70205f8562e17d6ba7.jpg

 

Jak w końcu dojdzie do mnie R2c to dorzucę jeszcze kilka zdjęć "całości" z kolumnami, subami, itd.
Ze szczególnymi pozdrowieniami dla niedowiarka @audiowit 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

No więc mogę polecić Curious usb. Do wybitnych cech można zaliczyć stereofonię i wszystko, co związane z przestrzenią w audio. Na minus, ale malutki, wrażenie mniejszego wypełnienia w porównaniu do Tellurium Qblack usb. 

Czasem się nie dziwię że powstała silna sekcja antykablarzy na forum... Moi koledzy zrobili ślepy test kabelków USB, bo jeden się uparł że słyszy zmianę. Nie rozpoznali drogiego kabla z kablem od drukarki...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin wiesz co jest przypadłością forum? "Kolega miał, kolega słyszał, kolega mówił, oglądałem na YT, gdzieś czytałem...".

Jak dobrze pamiętam zrób tak jak @Chyba Miro 84. W systemie składającym się z: x, y, z itd. wpinam najpierw kabel marki X, później Y po czym nie zauważam żadnej różnicy. Za taki opis oraz szczerą wypowiedź pełny szacunek i każdy wie o co chodzi, bo inaczej teoria goni teorie, każdy wszystko wie, ale jeszcze nikt sam nie próbował.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zatkało z tym systemem Tomku. Jeśli faktycznie transparentność tego systemu jest wzorcowa to ok, ale jeśli każde urządzenie wnosi swoją sygnaturę brzmieniową to matko uchowaj. Nigdy bym nie wpadł żeby taki kombajn zbudować. 

Może błędnie ale wolę prostotę w budowie systemu :). U mnie 3 zasilające, jedne IC, głośnikowe, I2S i kabel USB tyle :), chociaż łatwo czyścić :).

Teraz akustykę warto liznąć bo goło i wesoło. Szafka sztosik.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kamill00 napisał:

marcinmarcin wiesz co jest przypadłością forum? "Kolega miał, kolega słyszał, kolega mówił, oglądałem na YT, gdzieś czytałem...".

Nie powołuje się na YT. Piszę o koledze z którym przewaliłem i przetestowałem kupę sprzętu. Testowali i wiem że zrobili to wiarygodnie. My tak testowaliśmy dace. I tu akurat niewielkie różnice były. Różnice słyszę w interkonektach bardzo wyraźnie, słyszę też różnice między wzmacniaczami, ale kabel cyfrowy po prostu ma działać  i nie być zepsuty

Różnice za to dała zmiana dysku HDD na SSD w laptopie . Zmieniłem żeby przyspieszyć laptopa, a okazało się że poprawił się dzwiek. Przypuszczam że silnik dysku wprowadzał jakieś sianie 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit ja powiem szczerze że obecny streamer zrobiony na bazie taniego PC daje rade lepiej niż laptop u mnie, Jriver bardziej mi pasował od Daphile jeśli chodzi o obsługę, ale dźwięk jest lepszy jak Windowsa nie ma w torze u mnie akurat. Tablecik nawet ułatwia korzystanie z Daphile, ale przyzwyczajenie do JRivera musi minąć ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

@marcinmarcin wiesz co jest przypadłością forum? "Kolega miał, kolega słyszał, kolega mówił, oglądałem na YT, gdzieś czytałem...".

Jak dobrze pamiętam zrób tak jak @Chyba Miro 84. W systemie składającym się z: x, y, z itd. wpinam najpierw kabel marki X, później Y po czym nie zauważam żadnej różnicy. Za taki opis oraz szczerą wypowiedź pełny szacunek i każdy wie o co chodzi, bo inaczej teoria goni teorie, każdy wszystko wie, ale jeszcze nikt sam nie próbował.

 

 

W takim teście jesteś tylko słuchaczem - za zasłoną przepina ( albo i nie ) kable ktoś inny :)  stąd kolega ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

Jak dobrze pamiętam zrób tak jak @Chyba Miro 84. W systemie składającym się z: x, y, z itd. wpinam najpierw kabel marki X, później Y po czym nie zauważam żadnej różnicy. Za taki opis oraz szczerą wypowiedź pełny szacunek i każdy wie o co chodzi, bo inaczej teoria goni teorie, każdy wszystko wie, ale jeszcze nikt sam nie próbował.

 

 

Przykro mi to stwierdzić, ale źle pamiętasz. Sposób który opisałeś to nie moj. Ten typ testu przeprowadza osoba nie majaca pojecia o wpływie percepcji. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...