Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

A próbowaliście ustawic kolumny Nie dogiete ani nawet na wprost, Ale "w układzie rozwartym". Oczywiscie dobrze jesli macie min. 1.5-2metrow od scian bocznych. Mozna nawet dać wężej kolumny by wzmocnić ten effekt.

Ps: Nie probuje forsować takiego ustawienia, tylko chodzi mi raczej o effekt doswiadczalny. Ciekawe wnioski otrzymujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JaZz napisał:

Nie próbowałem. Podejrzewam że będzie więcej dołu ale ucierpi reszta pasma? Ty próbowałeś? 

@marcinmarcin fajnie mieć żonę gracza. Trochę zazdroszczę :P

 

Tak kiedyś "dla jaj" sprawdzilem jaki bedzie efekt i wyszlo ciekawie. Oczywiście tak jak piszesz "spadły" wysokie ale za to te odbicia od scian powodowały ciekawe efekty. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza mała poprawka (a właściwie wymiana) fabrycznych kolców w Platinum-ach. Stopka od mebli fi6, nakrętka kontrująca i korek samo przylepny pod spód w celach wibroizolacyjnych. Nie rozumiem kolców na panelach /płytkach, to rezonuje a nie gra... 😉 Korek zawsze najlepiej mi się sprawdza jak chodzi o naturalne wyostrzenie dźwięku i poprawę separacji między dźwiękamiIMG-20210410-WA0001.thumb.jpg.abe6c66ebd417f687810e1a91755f2ab.jpg

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Rękodzieło ;) zawsze w cenie :D

Nic lepszego przez 20 lat jak korek nie wymyśliłem :P Korcą mnie trochę IsoAcoustics Gaia ale 2k to dość dużo jak za nóżki... Choć dla mnie różnica w graniu kolumny na filcu/kolcach/granicie/korku jest bardzo duża, w przeciwieństwie do np. kabli głośnikowych ;), więc może i te 2k warto...

@Top Hi-Fi & Video Design wypożyczacie Gaia IsoAcoustics na kolumny 14kg/ śruba kolca m6?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

 @marcinmarcin proste rozwiązania bywają najlepsze ,ja też podobne mam na 2cm gumie ,ale teraz zaczynam budować podstawy , prawie mam wszystko kupione . Pzdr 

Ja jeszcze nie wiem które kolumny sobie zostawię... kurcze obie paczki świetnie grają. O dziwo mniejsze Platinum mają dziury na kolce i były sprzedawane fabrycznie z kolcami, a wielkie Ascenty mają podstawę i nie mają w niej dziur na kolce, więc tam zrobiłem korkowe nóżki i jest super.

Muszę właśnie jeszcze gumowe wibroizolatory potestować 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2021 o 19:00, marcinmarcin napisał:

Nic lepszego przez 20 lat jak korek nie wymyśliłem :P Korcą mnie trochę IsoAcoustics Gaia ale 2k to dość dużo jak za nóżki... Choć dla mnie różnica w graniu kolumny na filcu/kolcach/granicie/korku jest bardzo duża, w przeciwieństwie do np. kabli głośnikowych ;), więc może i te 2k warto...

@Top Hi-Fi & Video Design wypożyczacie Gaia IsoAcoustics na kolumny 14kg/ śruba kolca m6?

 

Spróbuj zadzwonić w tej sprawie do naszych kolegów w Sopocie t:.58 551 13 65 -chłopaki bardzo sobie cenią wszelkie akcesoria pod komponenty i głośniki, więc powinni Ci pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...