Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

10 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

było gato kupić, mniej miejsca by zajął,

Gdybym nie pojechał swego czasu do pewnego forumowicza i nie posłuchał lamp, to na tej szafeczce stałoby Gato. Już , już klikałem " kup" :)

Czy żałuję , nie wiem , nigdy Gato u mnie nie zagościło.

 

31 minut temu, HQ150 napisał:

O to dobrze rokuje.

Dzisiaj będę robił kolejne pomiary DL w związku ze zmianą pre oraz małą korekcją pozycji kolumn. Bez tego pudełka /DL/ nie jest źle , ale z nim jeszcze lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MariuszZ napisał:

Napisz może parę słów jak nowy preamp wypada na tle starego

Ok. Jest węższy, ale za to głębszy. Ma cztery lampy, a stary sześć .......... :)

A serio to na razie nie chce się wypowiadać , to dwa różne brzmienia . Blazebird póki co jest ostry jak żyletka , gra bardziej jak tranzystor i to cholernie detaliczny niż jak lampa :)

A i budową też się różnią

 

 

239897911_405348851174155_648366617943617915_n.jpg

240828322_541946406863276_7083420798832669727_n.jpg

240848370_834606513909145_6587897464162421131_n.jpg

240869402_140611144857197_4826908950287832915_n.jpg

44 minuty temu, MariuszZ napisał:

brum?

Zero jakiegokolwiek przydźwięku. Jest tylko lekko słyszalne rozgrzewanie się lamp a następnie cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kubakk napisał:

Rozumiem iż 2A3 to sterujące , a te małe co robią ?

Cytuję :

" Blazebird posiada dwa lampowe stopnie wzmocnienia napięcia i wtórnik prądowy (tzw. bufor) w każdym z kanałów. "

Z tego co wiem jest tak , prąd trafia najpierw na pierwszą część E88CC , potem wędruje na 2A3 i wraca na drugą część E88CC. 

Cokolwiek to znaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Muszyński Powiem Ci , że zazdroszczę. Nie masz tych problemów co ja. Z kablami , gniazdkami , jak to wszystko upchnąć itd. Czysto , schludnie i muzyka leci .

Możesz np. bez problemów porównywać kabelki , a ja co ? Jak od źródła do wzmacniacza sygnał idzie trzema !!! To jak tu Panie porównywać ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Cieszę się niezmiernie, że mi audiofil zazdrości

Marek , to co pisałem to szczera prawda. Ty w odróżnieniu ode mnie wiesz na 100% jak brzmi np. Twój wzmacniacz, bo masz jedno pudełko. U mnie nim sygnał dotrze do kolumn droga jest długa i każdy element może coś psuć / lub nie/ . Nie wspomnę już o kablach w kontekście zakłóceń. Dobieranie poszczególnych elementów toru by uzyskać " swoje brzmienie" to długi i kosztowny proces. Czasem łapie się właśnie na tym jak nieraz oglądam zdjęcia minimalistycznych systemów , że też bym tak chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Ok. Jest węższy, ale za to głębszy. Ma cztery lampy, a stary sześć .......... :)

A serio to na razie nie chce się wypowiadać , to dwa różne brzmienia . Blazebird póki co jest ostry jak żyletka , gra bardziej jak tranzystor i to cholernie detaliczny niż jak lampa :)

A i budową też się różnią

240869402_140611144857197_4826908950287832915_n.jpg

Zero jakiegokolwiek przydźwięku. Jest tylko lekko słyszalne rozgrzewanie się lamp a następnie cisza.

Te ścieżki to autostrady są ;)  . Płytki wyglądają na produkcję jednostkową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karol64208 napisał:

Nie chcę oceniać wykonania tego czegoś ¬¬, drogie toto?

ceny są na stronie: https://www.wbamp.com/pl/przedwzmacniacze-lampowe/

 

zainteresował mnie phoenix source driver z zastosowaniem jako preamp gramofonowy, ktoś miał toto? warto się dalej zagłębiać i gonić króliczka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jeszcze znośne , chociaż ten wzmak poszedł +10tyś w rok ;) 

https://www.4hifi.pl/fa-arioso-300b_7549.html

Przy okazji ktoś wie czemu onkyo/pioneek zniknął z PL ? Brak dystrybucji , czy firma wybuchła ?
A ten Blazebird , ciekawe czy jakieś nos ecc88 robiłyby różnicę - oczywiście do sprawdzania po finalnym wygrzaniu co by było wiadome jakie jest brzmienie referencyjne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Asia napisał:

Czy aby to nie on właśnie napełnia Cię największą radością 🙂?

On gra najczęściej. Kinowy 1,5h dziennie wieczorem i najrzadziej niestety główny. Od święta bo czasu brak. Ale zimą będzie więcej czasu...

Mam nadzieję, że sporo radości to mi przyniesie już niedługo przebudowa pokoju kinowego. Wreszcie będę miał jeden pokój profesjonalnie zaadaptowany akustycznie!

7 minut temu, Marek Muszyński napisał:

System widoczny w barku, także może napełniać radością  😀

Tak, element baśniowy częściowo widoczny. Reszta w piwniczce:-)

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Dodaj do tego jeszcze lepsze lampy i .... 

O tym pomyślimy jak pre dojdzie ze sobą do ładu. Witek , na razie gra tak , że nie jeden tranzystor by się ze wstydu spalił :) Jak dla mnie pełna linia , nie poznaje monobloków. Piotrek uprzedzał mnie ,że tak będzie, ale skala zjawiska mnie zaskoczyła. Za to kurna słyszę wszystko , nawet powiew mankietów koszuli pianisty i kaszlnięcie gościa w loży w Metropolitan Operze. Cóś niebywałego ;) Dałem hebel w monoblokach na tłumienie żeby jakoś te detale ograniczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...