Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

12 godzin temu, audiowit napisał:

Tyle, że Piotr nie zamawia, tylko sam drukuje. W kluczowych momentach ścieżka zastępowana jest drutem miedzianym.

Zamiast drutów miedzianych korzystniej kupić po prostu laminat typowy FR4 z grubszą ilością miedzi, 70um to już spokojnie by wystarczyło.  W warunkach domowych wytrawianie tego jest jednak dość upierdliwe. Niektórzy frezują ścieżki (tzn wszystko oprócz nich oczywiście), też dobra opcja przy manufakturze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie. Można dodać wejścia, wyjścia, jeśli inne wej/wyj to symetryzatory, desymetryzatory. Dodatkowo reg głośności alps, drabinka rezystorowa, drabinka przekaźnikowa. Możesz sobie zamówić wskaźniki wychylowe, lub np ekskluzywne wykończenie w kamieniu. U mnie np dodatkowo masz przełącznik wyłączający z toru kondensator wyjściowy. Metalowy pilot i na końcu tej drogi znajdujesz to...

20210402_224656.jpg

20210402_230654.jpg

 

20210226_201653.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Można dodać wejścia, wyjścia, jeśli inne wej/wyj to symetryzatory, desymetryzatory. Dodatkowo reg głośności alps, drabinka rezystorowa, drabinka przekaźnikowa. Możesz sobie zamówić wskaźniki wychylowe, lub np ekskluzywne wykończenie w kamieniu. U mnie np dodatkowo masz przełącznik wyłączający z toru kondensator wyjściowy. Metalowy pilot i na końcu tej drogi znajdujesz to...

dużo tych dodatków, a gdzie jest miejsce na dźwięk i jaki, czy dźwięk to tylko dodatek do tego wszystkiego?

¬¬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował. 

Dnia 30.08.2021 o 03:31, Arko55 napisał:

Panowie słyszał z Was ktoś tego projektu?

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-hurricane-diy-seas-audiofilskie-hiend-jak-nowe-CID99-IDKzlCn.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Wiem, że dawniej pisał tu współtwórca tego modelu kolumn, nie wiem czy jeszcze jest obecny ale podejrzewam, że w swojej cenie może być super granie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Interesuje mnie jak u Ciebie w pokoju grają  bez żadnej korekcji dźwięku, czy dominują nad pozostałym pasmem?

Zrobiłem tak , wyłączyłem korekcję DL , ba nawet pominąłem całkowicie 22D. Mało tego, puściłem kable głośnikowe bezpośrednio z monobloków do kolumn bez Beresforda . Pojechałem z repertuarem od Diany Kral i Carmen Cuesta  poprzez B.B Kinga , Blues Saraceno aż do Iron Maiden i  Deep Purple. W żadnym z tych repertuarów nie odczułem i nie usłyszałem w ogóle horna , może to dlatego , że dźwięk mam teraz baaardzo przestrzenny, a kolumn po prostu jakby nie było :) 

Dla jakiegoś punktu odniesienia odpaliłem drugi system na ProAcach , oczywiście inne granie , bardziej średnicą ale chodziło mi o spójność dźwięku , jest taka sama jak w Altecach. Wg. mnie kolumny z hornem grają bardziej naturalnie , mniej czuć elektronikę, bardziej instrumenty. Choć ich ekspozycja nie jest tak precyzyjna jak np. na Cudosach , tak dynamiczna jak na KEF-ach 107. Pan Lansing postarał się by jego kolumny prezentowały klasę mimo nie pierwszej już młodości :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomek4446 napisał:

Lansing postarał się by jego kolumny prezentowały klasę mimo nie pierwszej już młodości

wiesz pytałem dla tego że słucham czasami kolumn z hornami w klubie są to bardziej estradowe i z bliskiej odległości jak pisałem do 4m raczej dominują nad pozostałym dźwiękiem, ale tez miałem okazję posłuchać z serii produkowanych  obecnie w pokoju w odległości ok 3-4m i podobne miałem wrażenia słuchowe i wnioski,  że dobre są dla dużych pomieszczeń, ale to moje odczucie.

Dzięki za info, wynika  że faktycznie  Alteci mają  dobrze zaprojektowane horny, lub lepszą zwrotnicę.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karol64208 napisał:

Alteci mają  dobrze zaprojektowane horny, lub lepszą zwrotnicę.

Karol sam wiesz , że tak naprawdę , aby ocenić trzeba samemu posłuchać. Zwrotnica w Altecach nie wygląda zbyt audiofilsko , a co do horna to 99% ludzi którzy do mnie wpadają  jak patrzy na niego , to nie może uwierzyć , że to spawana 4 mm blacha, a nie wszechobecny plastik. Jakością spawów nikt się nie przejmował, widocznie były inne priorytety , dzisiaj takie coś wyeliminowało, by kolumny z rynku . / no ogólnie gabarytowo by nie przeszły , bo są trudne przy dzisiejszych kuchnio - salonach do wrysowania w projekt / :) Współcześnie ma być wąsko , nisko , lakier połysk najlepiej biały , tanio / patrz masowo/.

IMG_1538_Easy-Resize.com (1).jpg

IMG_1507.JPG

IMG_1548.JPG

IMG_1547.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...