Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Wygląda kozacko, zdecydowanie moje klimaty. Gratuluje. 

Panele dałeś do samego sufitu czy zostawiłeś przerwę?  Co się zmieniło w obiorze muzyki, pojawiła się większa przestrzeń, separacja czy może wybrzmienia instrumentów. Dopytuję bo u mnie trochę tego brakuje i łapki mnie swędzą żeby na ścianę za sprzętem oprócz pochłaniania trochę też rozproszyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

 I jeszcze Ci tylko powiem co zrobiło na mnie największe wrażenie w Twoim pokoju odsłuchowym jak byłem u Ciebie. Sprzęt też , ale gównie rośliny w pokoju na podłodze , kurde niby nic a świetnie dopełniały wystrój.

Czy można prosić o fotkę roślin, w celu inspiracji? Dziękuję.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, halik napisał:

Wygląda kozacko, zdecydowanie moje klimaty. Gratuluje. 

Panele dałeś do samego sufitu czy zostawiłeś przerwę?  Co się zmieniło w obiorze muzyki, pojawiła się większa przestrzeń, separacja czy może wybrzmienia instrumentów. Dopytuję bo u mnie trochę tego brakuje i łapki mnie swędzą żeby na ścianę za sprzętem oprócz pochłaniania trochę też rozproszyć.

 

Nad panelami są jeszcze półki z książkami, między nimi absorber. I to jest już do samego sufitu.

Halik, wszystko się poprawiło względem poprzedniej wersji akustyki, bez strat energii dźwięku. To przewaga dyfuzorow nad absorberami.

18 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Czy można prosić o fotkę roślin, w celu inspiracji? Dziękuję.

Roślinki, to 2 duże Beniaminy z drobnymi liśćmi. Obecnie zrzucają liście, więc nie wyglądają atrakcyjnie. Wrzucę starsze zdjęcie, coś tam na nim pewnie będzie widać.

 

Niestety, też zdjęcie z okresu zimowego, lub wczesnowiosennego, więc też nie ma za wielu lisci.

20201231_165345.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kraft napisał:

Kolejna osoba dostrzegła znaczenie psychoakustyki. 

Dawno temu ;)

Słuchając muzyki z teledyskiem na ekranie jest lepszy odbiór niż słuchanie bez , tak samo wieczorem w pół mroku jest lepiej itd.

Wiele osób ma +XX pkt do brzmienia myśląc sobie np. z jakich elementów który kabel jest zrobiony , czy też patrząc na książeczkę płyty ,czy choćby jej okładkę - tak to działa nawet jeśli sobie nie zdajemy z tego sprawy
Pijąc różne alkohole , ich butelka , etykieta działają podobnie na wrażenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam @audiowit że fajnie to wygląda :) . Jeżeli jest słyszalna poprawa to warto było zadać sobie trudu ogarnianiem samemu akustyki. Ja jestem trochę innego zdania i przed zrobieniem akustyki wolę mieć pomiary specjalisty na odpowiednim sprzęcie aby wiedzieć jak mierzalnie zmieniły się parametry pomieszczenia, poza słyszalną różnicą oczywiście :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam znaczących zachwiań równowagi tonalnej w tym pomieszczeniu. Powiedzmy, że jest to standard. Adaptacja miała na celu rozproszenie i minimalne zmniejszenie pogłosu.  Dlatego dyfuzory za sprzetem są lakierowane, odbicia boczne mimo, że to dyfuzory, nie pochłaniacze, nielakierowane.

Powtórzę, idę własną drogą. Wszystko robię sam. Efekty znają, Ci co byli. Nie licząc jednej osoby, wszystkim się podobało. Ale wogole tej opinii Nie biorę pod uwagę, bo wiem do jakiej akustyki jest ta osoba przyzwyczajona. Są efekty mnie zadowalające. Po ostatniej wizycie stałego bywalca jestem przekonany o słuszności własnych decyzji. Ewolucja dźwięku przebiega stopniowo i dla mnie są to małe kroczki. Dla kogoś, kto bywa u mnie raz na 2 miesiące są to susy.

Jeśli chodzi o pomiary i później zrealizowane adaptacje, to proszę najpierw zebrać opinie i posłuchać tych realizacji. Jak jeszcze do niższej średnicy wszyscy potrafią, to jeśli chodzi o bas, nie podejmują się robią zaporowe ceny itd. Efekty marne.

Nie wiem muzofan czy zdajesz sobie sprawę o jakich kwotach rozmawiamy? Dowiedz się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny. U mnie przy pomiarach podczas luzniej rozmowy akustyk szacował ze pokoj tej wielkości zrobiony na 90% to 20, na 95% to 40 a na stówę to koło stówy.  Przy założeniu że dajemy ustroje efektywne ale nie ładne. Ładne to już sam się możesz domyślić ile

3 minuty temu, halik napisał:

Takie ceny. U mnie przy pomiarach podczas luzniej rozmowy akustyk szacował ze pokoj tej wielkości zrobiony na 90% to 20, na 95% to 40 a na stówę to koło stówy.  Przy założeniu że dajemy ustroje efektywne ale nie ładne. Ładne to już sam się możesz domyślić ile

I tak jak pisał audiowit w tańszych adaptacjach nic poniżej 60 nie ruszają 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dość długi elaborat ale wykasowałem żeby nie rozpętywać gownoburzy. Napiszę krótko

Żeby zrobić pomieszczenie pożadnie, trzeba zacząć na planowaniu na etapie budowy domu. Wszelkiego rodzaju rewy możecie schować sobie do ... torebki z gadżetami kina domowego. Działają na totalnie skopane akustyki i systemy.

No i się zaczęło: )...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...