Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

3 minuty temu, audiowit napisał:

Nie po to jest forum żeby klepać się po pleckach ;)

Więc w taki razie, robienie akustyki bez pomiarów to żałość i śmiech na sali 😁

Słuchałem i mierzyłem kilka takich pomieszczeń zrobionych przez zadufanych w sobie audiofili i kupa była Panie totalna za każdym razem 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to tania zabawa toto nie jest, ale jeśli warto, to dlaczego by nie? ;) 

21 minut temu, audiowit napisał:

Żeby zrobić pomieszczenie pożadnie, trzeba zacząć na planowaniu na etapie budowy domu.

Akurat ten luksus będę miał, zawsze to coś. Trochę szkoda, że pokoju pod audio nie będzie, choć, gdybym się uparł... :)

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

I vice versa, nie ma ich na forum, nie każdy przemadrzały dziadek korzysta z forum

Tak też myślałem. Pitu, pitu dużo pisania mało słuchania: ) baju, baju

Adi777, żaden luksus. Nawet dobre studia nie mają w 100% zrobionej akustyki. W tej dziedzinie przodują filharmonie.

Więc polecam powolne, konsekwentne adoptowanie we własnym zakresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Adi777, żaden luksus.

Bardziej mi chodziło o planowanie od początku budowy akustyki pod audio. Myślę, że jest to jakiś mały luksus, taki luksusek bardziej :D Teoretycznie każdy przy budowie domu mógłby sobie na coś takiego pozwolić, a chyba jednak to rzadkość.

We własnym zakresie? Nie, wątpię, żeby coś sensownego z tego wyszło. No i jestem leniem z natury :D

Trzeba będzie grubo bulić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

to już prznacz je wyłącznie do słuchania. Oj myślę że warto. 

No właśnie, tu może być mały problem, bo tak - zostaje mi salon, który pewnie można przystosować pod muzykę, tylko pytanie, jak to będzie wyglądać, i czy nie będzie w jakiś sposób przeszkadzać w sensie ogólnym, funkcjonalnym. Oprócz salonu będzie jeszcze pokój 12m2, odpada, za mały, poza tym sypialnia - około 20m2, ewentualnie w niej. Się zobaczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Popatrz na to w ten sposób. W 12m2 nie trzeba stosować dużych powierzchni adaptacji, dużych kolumn I mocnych wzmacniaczy.

Tak, tylko czy to nie jest pewnego rodzaju ograniczanie się? Wydaje mi się, że większe pomieszczenie=możliwość wstawienia większych kolumn, z większymi przetwornikami, przez co powinno być lepiej, niżej, pełniej, dosadniej, coś w tym stylu. 

To trochę wygląda tak,  jakby robić kino domowe w 10m2 zamiast w 30, bo nie trzeba byłoby kupować tylu głośników, wystarczy 5.1 i po sprawie. A jak ktoś chce 9.6.4? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przypominam sobie jak gra tranzystor . Dzięki koledze Romanowi / @Rega / mam okazję bliżej zapoznać się z Yamahą C2A . Obecnie podłączona pod końcówkę BC Acostique EX -502. Czasem fajnie jest mieć odskocznię od lampy , choć już po trzecim kawałku zacząłem za nią tęsknić :) 

20211211_163346.jpg

20211211_163509.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adamnl napisał:

Witaj

Rozmawialiśmy na innym forum.

Dayensa Menuetto wysłałem do PL na upgrade.

Czy zechciałbyś choć kilka słów na temat kolumn. Czy kiedykolwiek miałeś okazję u siebie „grać” na lampce na 2A3 lub 300B z tymi Tannoy? 
 

Kolumny to głośniki HPD315a Tannoya z lat 70 w większych obudowach. Dawcą były Tannoy Devon. Wspaniałe kolumny, chociaż mają swoje ograniczenia. W każdym razie w pewnych gatunkach muzycznych ciężko je pobić. Grają rozdzielczo i namacalnie, dzięki obudowie dźwięk ma odp masę. Są dośc uniwersalne, jednak w cięższym rocku i muzyce elektronicznej są lepsze opcje.  Te drivery to 12 calowe papierowe membrany na piankowych zawieszeniach, więc nienajszybsze. Dayens bardzo dobrze trzyma je w ryzach.  300b i 2A3 nie miałem okazji słuchać. Testowałem jedynie Unisona S6 i to nie była moja bajka. Buła na basie i zbyt rozdmuchany dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Czasem fajnie jest mieć odskocznię od lampy , choć już po trzecim kawałku zacząłem za nią tęsknić :) 

To aż dziw, że w ogóle tak długo wytrzymałeś. 😉

5 minut temu, ciszyn11 napisał:

Wspaniałe kolumny, chociaż mają swoje ograniczenia.

No to wspaniałe czy nie? Bo w Twoim zdaniu jest sprzeczność. 😛

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Melo-man napisał:

To aż dziw, że w ogóle tak długo wytrzymałeś. 😉

No to wspaniałe czy nie? Bo w Twoim zdaniu jest sprzeczność. 😛

Wiesz jak jest. Jest dobrze, ale zawsze może być lepiej

1 minutę temu, Melo-man napisał:

Nie żebym się czepiał, ale tutaj znowu mamy sprzeczność.

Ale żeby nie było - gratulacje systemu.

Racja. Niezgrabnie to napisałem. Krótko i na temat: marzy mi się tektoniczny bas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

A ja właśnie przypominam sobie jak gra tranzystor . Dzięki koledze Romanowi / @Rega / mam okazję bliżej zapoznać się z Yamahą C2A . Obecnie podłączona pod końcówkę BC Acostique EX -502. Czasem fajnie jest mieć odskocznię od lampy , choć już po trzecim kawałku zacząłem za nią tęsknić :) 

20211211_163346.jpg

20211211_163509.jpg

Spróbuj podpiąć yamahę do monosow. I niech sobie pogra że 3 dni.

 

5 minut temu, ciszyn11 napisał:

Tak, na razie nie planuję zmian, nawet ostatnio dałem mu lepsze zasilanie. U Ciebie widzę zmiana na źródle. Jak ten Holo się spisuje?

Holo mam już chyba z rok. W porównaniu do matrixa nie było przepaści ale podłączenie go po i2s zmieniło wszystko. Matrix cieszy ucho kolegi, a u mnie zagościł na stałe Holo. Taki sam model kupił właśnie inny z forumowiczów i efekt jest taki, że jego brat kupuję holo 3 :). Fajny dać na dobrym poziomie.

9 minut temu, ciszyn11 napisał:

 marzy mi się tektoniczny bas :)

Zapraszam w Święta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamnl napisał:

@ciszyn11 Dziękuję

Unisona lamp nigdy nie było mi dane słuchać. Z pewnością dobór odpowiednich „głośników” jest wskazany.

Zaraz po Świętach podłączę u siebie 86dB monitory z 300B od Air Tight, coś około 8-10 W😃
Nie mogę się doczekać, liczę na kolejne „doświadczenie”. Właściciel tej lampki dysponuje monitorami o grubo ponad 90db skuteczności.

Słuchałem Air Tight 300 z Tannoy. Rewelacja. Choć miał poważne niedomagania na basie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...