Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

28 minut temu, adamnl napisał:

@ciszyn11 Dziękuję

Unisona lamp nigdy nie było mi dane słuchać. Z pewnością dobór odpowiednich „głośników” jest wskazany.

Zaraz po Świętach podłączę u siebie 86dB monitory z 300B od Air Tight, coś około 8-10 W😃
Nie mogę się doczekać, liczę na kolejne „doświadczenie”. Właściciel tej lampki dysponuje monitorami o grubo ponad 90db skuteczności.

McGyver z audiostereo ma coś koło 2-3W podpięte pod 86dB i zachwalał brzmienie , także nie ma się co obawiać 8-10W to już potwór :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę postów się pojawiło od mojej ostatniej wypowiedzi. Nie miałem zamiaru @audiowit w żaden sposób przyczepiać się do Twojej adaptacji, byłem jedynie ciekaw czy mierzyłeś przed ogarnianiem akustyki i po jakie przyniosły zmiany w postaci pomiarów:) .

@halik masz rację z robieniem akustyki. Poniżej 40 Hz bez grubej ingerencji budowlanej się nie obędzie. Mamy tego samego akustyka i też u siebie obecnie będę robił profesjonalne zmiany. Zamierzam poprawić to co można...

Budżet na fachową poprawę akustyki to raczej więcej niż mniej ;) 

@audiowit faktycznie niektórym się wydaje że treleduperele z korekcją może dać highend...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, muzofan napisał:

Trochę postów się pojawiło od mojej ostatniej wypowiedzi. Nie miałem zamiaru @audiowit w żaden sposób przyczepiać się do Twojej adaptacji, byłem jedynie ciekaw czy mierzyłeś przed ogarnianiem akustyki i po jakie przyniosły zmiany w postaci pomiarów:) 

Wcale nie wyczułem, czepiania się: ) luz.

Nie mierzyłem, z każdym ruchem jest do przodu, lub w bok ;). Było słabo bez, było coraz lepiej teraz już jest nieźle.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Wcale nie wyczułem, czepiania się: ) luz.

Nie mierzyłem, z każdym ruchem jest do przodu, lub w bok ;). Było słabo bez, było coraz lepiej teraz już jest nieźle.

Nie słuchałem Twojego systemu dlatego byłem ciekaw czy jakoś sprawdziłeś poprawę :) . Jakby nie patrzeć to w audio jest sporo autosugestii... :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, muzofan napisał:

 faktycznie niektórym się wydaje że treleduperele z korekcją może dać highend...

Ale masz z tym kłopot ?

Stac cię na inwestycje tłustych duszek  i masz warunki do zrobienia akustyki  , RÓB  , nikt złego słowa raczej nie powie  😂 Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muzofan napisał:

Kłopotu żadnego z tym nie mam. Uważam jedynie że należy dążyć do lepszego brzmienia dostępnymi środkami...każdy ma inne 😉

Chyba jednak jakiś masz ;) 

powodzenia chłopaki ;) z wyłapywaniem basu półłapkami :P 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .

Ja to odebrałem inaczej  , poklepując uczestników dyskusji ,jednoczesnie wyśmiewając innych to słabe jest trochę 😕 .

Audio to nie hobby tylko dla bardziej zamożnych ,niektórych nawet na te teleduperele nie stać , ale jeśli obrodziło Ci  i stać na Profi akustykę to szacun , jesteś graczem . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muzofan napisał:

Czy Wy ludzie musicie się wszyscy obrażać jeśli ktoś napisze opinie, które się kłócą z waszym postrzeganiem audio? 

A jakie jest to nasze postrzeganie audio? Czy to jakiś dogmat, od którego nie ma odstępstwa? Czy Twoja wizja jest jedynie słuszną? Przykro mi to pisać, ale większość Twoich wpisów odbieram jako posty człowieka o wybujałym ego, patrzącego na innych jako gorszych, tylko dlatego, że Ci mają mniej mamony 

 

6 minut temu, muzofan napisał:

Raczej staram się ważyć swoje słowa...

A tym wpisem tylko potwierdziłeś moje ostatnie zdanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2021 o 19:07, muzofan napisał:

Przyznam @audiowit że fajnie to wygląda :) . Jeżeli jest słyszalna poprawa to warto było zadać sobie trudu ogarnianiem samemu akustyki. Ja jestem trochę innego zdania i przed zrobieniem akustyki wolę mieć pomiary specjalisty na odpowiednim sprzęcie aby wiedzieć jak mierzalnie zmieniły się parametry pomieszczenia, poza słyszalną różnicą oczywiście :) 

a z tym to się w pełni zgadzam akurat ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...