Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

10 godzin temu, audiowit napisał:

Wszelkiego rodzaju rewy możecie schować sobie do ... torebki z gadżetami kina domowego. Działają na totalnie skopane akustyki i systemy.

A ja uważam, że tematy, o których się nie ma bladego pojęcia, korzystniej jest przemilczeć...

,lub pytać ;) 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze mamy na audio 150kzl. Czy lepiej wydać 120k na akustyke a 30kzl na sprzet, czy 120kzl na sprzet a akustyka za 30kzł. Wiadomo ze zależy od pomieszczenia jak bardzo jest niekorzystne, ale mimo wszystko. Ciekawi mnie jak to rozplanować ma osoba totalnie nie znajaca sie na tym a chce spieniężyć w tym celu sporą sumkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J4Z napisał:

Większość chyba mierzy umik 1 - 400 zł z hakiem. 

Chyba że chodzi Ci o pro sprzęt to zapytaj Bartka Chojnackiego. 

Ja mam jakiś używany (bo jakże inaczej 😁) mikrofon pojemnościowy innej marki. Chciałem sobie zrobić pomiary tym słynnym REWem ale że technika to nie mój konik, to mikrofon leży w szufladzie i czeka na swój dzień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy lepiej wydać 120k na akustyke a 30kzl na sprzet, czy 120kzl na sprzet a akustyka za 30kzł.

W sumie, to ciekawe pytanie. Ciekawe, co ja bym zrobił w takiej sytuacji. Pewnie to podzielił mniej więcej na pół ;)

7 godzin temu, Sqter83 napisał:

  takich kwot się nie spodziewałem

Ja też nie, powiem szczerze, byłem przekonany, że za około 40 tysięcy będzie praktycznie tip top akustyka, ale pewnie to też zależy od firmy, wiadomo - ustroi, i innych czynników.

Oj, to trochę jeszcze się będzie trzeba naszarpać w tej Holandii 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, audiowit napisał:

Nie ma problemu, pytaj.

Jak ma się w domu hałas, to wiadomo, że aktywna korekcja pomoże. Lepsze to niż słuchanie echa.

 

8 godzin temu, nowy78 napisał:

A ja uważam, że tematy, o których się nie ma bladego pojęcia, korzystniej jest przemilczeć...

,lub pytać ;) 

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

Ja z kolei że Ci z lepszymi systemami są nadęci, brak im pokory i szacunku.  Jak to mówią, prawda leży pośrodku? 🤔 

Myślę, że to fałszywa linia podziału. Wiele osób z wypasionymi systemami czy zrobioną akustyką jest miła i koleżeńska. Problem z budową pozytywnych relacji jest raczej niezależny od zasobności portfela (choć pewnie trochę łatwiej być nadętym w Wartburgu niż w Trabancie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo rozmowa zaczyna się o pieniądzach, nie audio. Dlaczego? Dajcie spokój. Są różne firmy z różną renomą. Uznane i partaczace robotę. Nie tedy droga żeby się klucic.

Mam świadomość, że nie każdy ma miejsce, warunki i środki. Dlatego sam robiłem akustykę we własnym zakresie. Też nie wydałbym 120 000zl za komplet. Wolę te środki wydać na elektronikę :)Cześć ludzi na tym forum, przekonalo się, że umiejętnie dobierając elektronikę naprawdę można dużo osiągnąć.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuzyna w branży, jest od ponad 20 lat instalatorem AV, tyle że za wielką wodą. Projektami akustycznymi także się zajmują. Budując swoją jaskinię know/how mam za darmo, ale same materiały akustyczne pochłonęły około 20 tys zł (20% budżetu). Mam na myśli wszystko co jest ponadnormatywne pod tym względem, także okno i drzwi do pokoju. Ciśnę jak mogę z remontem bo na święta ma nas odwiedzić (przy okazji uprosiłem by wziął sprzęt by mi pomiary zrobić), nie wiem jednak czy się wyrobię bo sufit jeszcze męczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slaw0001 napisał:

Słuchałem profesjonalnie zrobionej akustyki w salonie audio za...5 tys z materiałami! I dla mnie wiecej nie trzeba!

To chyba niemożliwe,  nie przy dzisiejszych cenach. Moze jakbyś amatorsko pogrzebał i coś sklecil samemu,ale to też nie wyda w tych pieniądzach. Niedawno robiłem rezonator HH o wymiarach 272/60/25cm i za samą sklejkę z pocięciem i wełnę wydałem kolo kafla. A gdzie tu reszta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, slaw0001 napisał:

Słuchałem profesjonalnie zrobionej akustyki w salonie audio za...5 tys z materiałami! I dla mnie wiecej nie trzeba!

Kwota faktycznie mała, ale jakby się postarać da się za nią kupić np. taki zestaw:

8x absorber 120x60 cm
2x absorber hybrydowy 120x60 cm
4x pułapka basowa 
4x dyfuzor 60x60 cm.

Starczy (nawet z zapasem) na wszystkie pierwsze odbicia. Jeśli pomieszczenie nie jest wielkie, pogłos takim zestawem tez powinien zostać ogarnięty. Może być bosko.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...