Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, Rega napisał:

Tzn, że przetworniki w moich kolumnach są zupełnie niedobrane bo zwrotnice  o rozmiarach 30x40 cm i 4 kg każda. I to zaledwie w części basowej bo w części średniowysokotonowej są następne. Jak zyć???😉

 

c-IMG_6670 (2).jpg

Rega. Wrzuciłem info ze ktoś napisał ze słabe bo jeden kondensator. Ja nie przeczę, a raczej bronię troche bo mimo wszystko nie grają "tragicznie" - da sie słuchać a nawet czerpać sporą radość. Bo maja pewne zalety, ktorych próżno szukać w danym przedziale cenowym.

 

 

13 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

 a to że minimalistyczna zwrotnica, to tylko świadczy o tym iż przetworniki sa dobrze dobrane i nienajgorsze w ogólnym rozrachunku. 

Nie mówiąc już o tym ze moim zdaniem im mniej elementów w zwrotnicy tym lepiej dla dzwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

A Ty nie miałeś kiedyś jakiś Tannoyów? 

Mam wciąż. Te monitorki to raczej takie zestawy wykorzystywane do celów testestowych... np. Jest taki temat o "wirtualnej scenie" a raczej poszukiwaniu jej 😜 plus dodatki symulujace odbicia i takie tam inne czary...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

Tzn, że przetworniki w moich kolumnach są zupełnie niedobrane bo zwrotnice  o rozmiarach 30x40 cm i 4 kg każda. I to zaledwie w części basowej bo w części średniowysokotonowej są następne. Jak zyć???😉

Może sie okazać ze nawet z minimalistyczna zwrotnica też by grały. Tylko inaczej. Powodem tak rozbudowanego filtrowania moze być "dopieszczenie" dzwieku. W moich monitorach (bo nie wypowiadam  sie na temat sprzętów Twoich czy Tomka), mówiąc dopasowane miałem na mysli że pewnie (tweeter i wooferek) maja taka samą lub podobną skuteczność, co eliminuje np. Rezystory. Wooferek gra bez zwrotnicy a wysokotonowy ma tylko kondensator niezbedny do pracy. 

Nie jestem przeciwnikiem rozbudowanych zwrotnic. Jednak chce zauważyć iz moje wzmacniacze nie sa "wysokowydajne" więc takie minimalistyczne zwrotnice, myślę że nie zabierają "jakiegoś % energii" której raczej lepiej jak jest wiecej niz mniej.

Ps: tannoy ma juz troche bardziej rozbudowaną zwrotnice niz "tylko kondensator" i różnica jest na korzyść wydajniejszych wzmacniaczy. Ale że obecny mimo iz nie jest "potworem" jesli chodzi o moc to mimo wszystko świetnie sie dopasował do moich oczekiwań. Wogóle temat rzeka ;) ważne by nie wrzucać wszystkiego  do jednego worka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega , @Amarok , @Kubakk, @Kraft ponabijaliście się już ? Wstaw tu kurna jakieś zdjęcie dla potomności to zaraz wszyscy mają ubaw po pachy :) 

Korci mnie by spróbować wymienić na próbę zwrotnice w Altecach na :

https://www.ebay.pl/itm/224949250194?ViewItem=&item=224949250194

ale zrobiłem podsumowanie głosów na Audiocarma,org oraz na Forum Alteca i przeważająca część tamtejszych użytkowników pisze : " nie ruszać " :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dyskutować w temacie czy więcej elementów to jest lepiej czy gorzej bo to tak naprawdę nie o to chodzi...zwrotnica i jej rodzaj jest dobierana pod koncepcję brzmienia danej kolumny oraz pod użyte przetworniki. To czy dane pasmo będzie filtrowane spadkiem 6db/oct (mała liczba elementów zwrotnicy) czy też 12db a nawet 24 db to już jest to tajemna wiedza konstruktora. Każdy przetwornik jest inny i jeden zagra lepiej przy łagodniejszym spadku a inny nie, do tego mamy jeszcze kwestię jakim pasmem będzie obciążony etc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tankuję mniej bo ... Jasiek sam już wraca ze szkoły i główne moje wyjazdy odpadły😉. Ostatni raz tankowałem gdzieś chyba w marcu. Poza tym zatankowanie do pełna to ok 1000-1200 km do przejechania. Gdzie mam to wyjeździć.

PS Mam koleżankę fryzjerkę😄.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2022 o 18:30, terracan1929 napisał:

Dziękuję za gratulacje :)  

Nie wysuwam kolumn, ustawione są na stałe 30 cm od ściany. A rozstaw, no cóż , nie jest za duży - 1,5 m.  Ale punkt odsłuchowy - czyli sofę, mam oddaloną od kolumn o 1,70 m, więc mam prawie trójkąt równoboczny. Szerzej nie dam rady, bo po lewej mam okno tarasowe zamontowane po ukosie, a po prawej kominek  narożny do którego bardziej nie mogę się zbliżyć.

No tak co tam moje 2,5 m między kolumnami...

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie powstrzymuje przed powrotem... 

Nic nie mam na testach, czekam spokojnie na Lavardina isx reference. Kiedyś przyjedzie.

Patrzę co tu może mi najlepiej pasować, z opisów wychodzi, że nieprodukowana już końcówka naim nap 200 (bez dopisku dr). Niestety używek na giełdach brak. Szukam i też czekam... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

To mnie właśnie powstrzymuje przed powrotem... 

Nic nie mam na testach, czekam spokojnie na Lavardina isx reference. Kiedyś przyjedzie.

Patrzę co tu może mi najlepiej pasować, z opisów wychodzi, że nieprodukowana już końcówka naim nap 200 (bez dopisku dr). Niestety używek na giełdach brak. Szukam i też czekam... 

Zobacz.

https://www.hifishark.com/model/naim-nap-200

Pozdrawiam

PS. Przeczytaj też post wyżej. :))))

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo i tanio. Ale.. No właśnie.. Chincyk wstawia, to co aktualnie ma w wiaderku, nie zawsze zgodnie ze schematem. Poza tym nie do końca są to klony. Bardziej jakieś wariacje na temat. :))) Trzeba sprawdzać ze schematem i często, gęsto poprawiać.

Jeżeli chodzi o klony to bardziej od kogoś z AS. Chłopaki starają się wiernie odtwarzać. Choć też bywają wariacje... Trzeba pytać. Jak masz konto na AS, to zapytaj w dziale DIY, temat  "potrzebuję, kupię" . Lub/i możesz śledzić temat "Różne kostki do wzięcia". 

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...