Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

38 minut temu, tomek4446 napisał:

Piękny. jak patrzę na współczesne dwie płytki na krzyż wewnątrz obudowy to zawsze mam wrażenie , że ktoś robi sobie ze mnie żarty.,

Też racja.

Jeszcze jeden aspekt weź pod uwagę, kiedyś nie było technologii smd.

A są też tacy, którzy uznają iż mniej w torze znaczy więcej/lepiej.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elektron6 napisał:

A to fakt ze to mogłoby być ciekawym połączeniem. Nie miałem takiej okazji szczerze ale kto wie:)

Pamietam jak kiedyś "kręciłem" sie wokół pre do aktywnych monitorów, na pytanie czym to najlepiej "pędzić" - odp. Było właśnie tego typu sprzęt.

Dlatego zapytałem licząc tak naprawdę, że potwierdzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze preampy lampowe z lat 60 tych i 70 tych są świetnie wykonane i śmiało mogą stawać w szranki z nowymi konstrukcjami choć tutaj nie ma zbyt dużego wyboru. Obecnie króluje raczej moda na konstrukcje typu Lamm ( tez posiadam :) ) lub proste układy na ecc83/ecc88. Starsze konstrukcje Luxman, Technics, Audio Research (choć tutaj były i mniej udane modele), Dynaco potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć i fakt ze są wysoko cenione na świecie. Polecam

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć ze w technice lampowej jednak nadal z wyboru są używane elementy przewlekane a to ze względu na poziom napięć, wymaganych odległości między elementami, traconej mocy. Fakt ze obecne elementy są kilkukrotnie zminiaturyzowane daje odczucie iż w środku jest tylko powietrze… kiedyś elektrolit a dziś to są inne gabaryty:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2022 o 10:14, MarcKrawczyk napisał:

Są samochody zastępcze, ale czy może być audio zastępcze?

D925A786-5E0B-4280-8256-69CCAFACE620.jpeg

Bardzo fajny maluch. Nie słyszałem jak gra ale odkąd pamiętam jestem fanem małych rozwiązań. Sam mam Bose Wave Soundouch, który jest podobny w swoich gabarytach to tego powyższego. Takie małe systemy potrafią zaskoczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak to jest z vintage? A jest tak ze jak trafisz na jakis fajny sprzęt który chcesz zostawić do końca życia lub dłużej:) to przychodzi czas na kompletowanie części zamiennych bo wiadomo dzisiaj są ale nie koniecznie będą jutro.. część podzespołów jest trudna do zdobycia a i swoje kosztuje żeby za tanio nie było 

Przyszedł czas na zakup zapasowych wtyczek sygnałowych do systemu KH OX. Wtyczka typu Tuchel 3 pin. Ci to takiego? Trochę historii

Standard ten został opracowany w latach 30 w Niemczech przez inz o nazwisku Tuchel. W 1943 roku system został wdrożony jako dominujący wstydzącym nagraniowych, sprzęcie studyjnym i profesjonalnym. Po koniec lat 40 tych powstała firma Tuchel która z czasem przekształciła się w obecny Amphenol. Złącza Tuchel stosowane były do końca lat 80 tych w sprzęcie studyjnym a potem zostały zastąpione zminiaturyzowanymi system XRL. Typowy był system 3 pionowy do zbalansowanego przesyłania sygnałów lub 5 pin do stereo magnetofonów. Ciekawostka system Tuchel dotyczył również gniazd i wtyków zasilania. Wtyk Tuchel może być na gwint lub zatrzask. Wtyk jest pokaźnych rozmiarów - jak na zdjęciach ( kompletny wtyk oraz zapasowe wkłady). System Tuchel opierał się na specjalnie zaprojektowanych pubach stykowych, rolowanych co zapewniali bardzo dobry styk i samoczyszczenie punktów stykowych podczas rozłączania wtyku. Ceny? Ok 200 zł za wtyczkę NOS. Dostępność - słaba a wtyków zasilania - jako rarytas. Taka ciekawostka iż nie zawsze było XRL:)

8536FC68-C15F-4C2A-AFAD-9D27A5F12AC6.jpeg

51EDDC6F-B061-4AF9-A8E4-8967BBE79CC1.jpeg

A5228447-7A5D-4CB2-A2DD-30A0A3AB82F5.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2022 o 21:50, tomek4446 napisał:

Kurde dopiero teraz zauważyłem. A dało by radę to wyrwać tak by nikt nie zauważył ? :) Ewentualnie nabyć drogą kupna ? Daj znać ?

A ja właśnie przeszedłem na opcję letnią , czyli wyłączyłem z toru lampy. Wyciągnąłem niezawodną BC Acoustique EX-502 podpiąłem RME i jak na razie oswajam się z tym co słyszę :) 

 

20201108_074130.jpg

20201108_074514.jpg

20201108_074353.jpg

 

Czy wyjeżdżając, żona potrafi to obsłużyć? :) . Przy okazji ją pozdrawiam, Ciebie oczywiście także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MMarek napisał:

Czy wyjeżdżając, żona potrafi to obsłużyć?

Dzięki za pozdrowienia , przekażę. Obsługa akurat to spoko. Skonfigurowałem pilot Logitecha tak , że jednym przyciskiem odpala się RME + Pioneer , końcówka jest na " automacie" i jak dostaje sygnał z RME to sama się załącza. Hameryka Panie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to u mnie systemu głównego nikt nie może włączać. Zbyt skomplikowane i wątpię żeby ktoś potrafił w ciągu nawet 10 min rozpracować co po kolei i jak.

Salonowego też nikt nie włącza. Córka ma bezprzewodowca jbl i jej wystarcza choć czasem lubi do mnie wskoczyć posłuchać trochę lepszej jakości.

Zresztą dla niej jestem lamusem, bo ona cala muzyke ma w telefonie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się komuś przyda.

Miałem okazję porównywać do siebie dac Holo Spring Level 1( już nie produkowany) do najnowszej wersji Spring 3 KTE z wbudowanym pre. 
Osobiście dźwięk Holo bardzo mi odpowiada, wiadomo jest to rzecz gustu oraz indywidualnych preferencji.
Jednak chciałem napisać o wbudowanym pre w ten dac, które naprawdę umknie zrobiło robotę i pozytywnie mnie zaskoczyło.

Dac swoje kosztuje.

https://magnahifi.com/holo-audio-spring-3-dac-kte-kitsune-r2r-dsd1024/

Do tej wersji dodatkowo wbudowane pre to 600 €.  Ja byłem do tego pre bardzo sceptycznie nastawiony, a efekt okazał się zaskakująco dobry. Wiadomo że porządne pre to spory wydatek i ja też nie mogę pozwolić sobie na takie jakie bym chciał.
To taka ciekawostka raczej. To pre również można kupić jako osobny klocek, nazywa się Serene i i kosztuje sporo. Testowane  Holo z wbudowanym pre posiada pilot, który jest fajnym dodatkiem, szczególnie dla tych którzy posiadają sprzęty bez pilotów.

Ja nie używam gramofonu, tunera, deck’a itp.  także klasyczne analogowe pre z dużą ilością wyjść/wejść w sumie nie jest mi potrzebne. 

B6E06DB6-9AEF-4A6A-900B-0100B1757C81.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, seba3002 napisał:

Czyli jednak do cieszenia się muzyką wystarcza zwykły, marketowy głośniczek 😉.

Można, ale radość mniejsza ;)

9 godzin temu, doktormun napisał:

Może to się komuś przyda.

Miałem okazję porównywać do siebie dac Holo Spring Level 1( już nie produkowany) do najnowszej wersji Spring 3 KTE z wbudowanym pre. 
Osobiście dźwięk Holo bardzo mi odpowiada, wiadomo jest to rzecz gustu oraz indywidualnych preferencji.
Jednak chciałem napisać o wbudowanym pre w ten dac, które naprawdę umknie zrobiło robotę i pozytywnie mnie zaskoczyło.

Dac swoje kosztuje.

https://magnahifi.com/holo-audio-spring-3-dac-kte-kitsune-r2r-dsd1024/

Do tej wersji dodatkowo wbudowane pre to 600 €.  Ja byłem do tego pre bardzo sceptycznie nastawiony, a efekt okazał się zaskakująco dobry. Wiadomo że porządne pre to spory wydatek i ja też nie mogę pozwolić sobie na takie jakie bym chciał.
To taka ciekawostka raczej. To pre również można kupić jako osobny klocek, nazywa się Serene i i kosztuje sporo. Testowane  Holo z wbudowanym pre posiada pilot, który jest fajnym dodatkiem, szczególnie dla tych którzy posiadają sprzęty bez pilotów.

Ja nie używam gramofonu, tunera, deck’a itp.  także klasyczne analogowe pre z dużą ilością wyjść/wejść w sumie nie jest mi potrzebne. 

B6E06DB6-9AEF-4A6A-900B-0100B1757C81.jpeg

A jak soniczne? Przepaść między 1 a 3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Można, ale radość mniejsza ;)

A jak soniczne? Przepaść między 1 a 3 ?

Na tym poziome przepaść to niewłaściwe słowo. Nowsza wersja jest bardziej precyzyjna w dźwięku, gra trochę bardziej rozdzielczo, tak bardziej ,,nowocześnie”. 
Starszy ciut bardziej analogowy, ciemniejszy. Nowszy jakby trochę jaśniejszy.

Oba grają naturalnie i słychać że są podobne w sensie straszy, młodszy brat tego samego producenta. Diabeł tkwi w szczegółach. Przestrzeń np. taka sama tak ogólnie.

Ciekawy jestem jak wypadł by Holo May względem Spring? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...