Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Słuchałem 3 konstrukcji AS robionych na zamówienie.

Warto wiedzieć, że niezwykłe trudno złapać balans po przestawieniu ich do innego środowiska niż do to do którego były strojone.

Adam, wie czego chce i nie wątpię, że jest zadowolony i zestaw gra znakomicie. Natomiast dla " niespokojnych duchow" zalecam ostrożność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Przy 120 dB natężenia/telefon niskie rejestry można „kroić” i mamy torcik rozdzielczości. 
A „zalewało” wcześniej aż głowa boli. Tutaj uszom nie wierzę.

Heh, mam dokładnie te same odczucia. Z DSP, po przycięciu modów bas się robi tak sprężysty, że później nie da się bez... 

16 minut temu, audiowit napisał:

Ale puryści nie twierdzà, że dsp nie pomaga na dudnienie. Nikt, nigdy tego nie powiedział.

 

Jak to? Przecież DSP to zuo 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kaczadupa napisał:

Ocznie kolor monitorów i suba bardzo mi się podoba ale już sama bryła monitorów to takie surowe laboratorium dla mnie i jeszcze ten tweeter na "dachu".... Trochę mi się laborki na polibudzie przypomniały :)

Jednak Sonus Faber jest tylko jeden. 

Dzięki.

Fornir identyczny jak w „starych”

A co do design/super tweeter to absolutnie każdy, kto mnie odwiedza wspomina podobnie do Ciebie. 
Sam nie wiem skąd u mnie taki „inny” gust. 
Z powodu liczby klamotów potrzebuję większego racka i jak zleciłem do zrobienia, to kolega/artysta od mebli patrząc na projekt aż usiadł  i chyba potrzebował czasu, by dojść do siebie. Zaskoczony, może zniesmaczony. 

Adam, może WAŻ zrobił by tu robotę?😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Warto wiedzieć, że niezwykłe trudno złapać balans po przestawieniu ich do innego środowiska niż do to do którego były strojone.

👍

 

 

Łaziłem po salonach i słuchałem, łaziłem i słuchałem. Nie dlatego, by znaleźć jakie kolumny kupić, ale co mi się w nich podoba i by zgromadzić „dane”.
Jestem świeżakiem w audio, bardzo „dużo” brzmiało mi podobnie a ceny różniące się czasem aż niewiarygodnie.

Po tym całym „łażeniu i słuchaniu” wiedziałem, że nigdzie nie znajdę all in one.

Zlecenie/DIY to ryzyko. Nie idźcie tą drogą😉

Zapisałem co mi się podobało i zleciłem. 
Kolumny do „lampy”. Tu można by cienką, ale książkę napisać jakie to kolumny mają być.

Następnie dynamika i szybkość.

Narastanie i wygaszanie. Ja tu chciałem „zobaczyć” jak wiele się dzieje. To jest dla mnie mega ważne.

Wokale miały być obecne, miały być tu i teraz, namacalne i odseparowane od „reszty”.

Ale nie „podgrzane”!! i nie na „twarz”. Tembr głosu dla mnie jest najnajnaj ważniejszy w tym całym audio. 
 

Następnie „atak” na struny kontrabasu, kotły, sax itp gdzie wyraźnie ma być słyszalne przejście między konturem a wypełnieniem. 
Z tymi warunkami poszedłem do konstruktora. I dostałem. 
Ale nie idźcie tą drogą, bo kolumny są być może nieodsprzedawalne. Koniec zabawy z szukaniem. Koledzy ciągle testują, mają o czym rozmawiać, a ja niestety osamotniony.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AudioTube napisał:

Ale nie idźcie tą drogą, bo kolumny są być może nieodsprzedawalne. Koniec zabawy z szukaniem. Koledzy ciągle testują, mają o czym rozmawiać, a ja niestety osamotniony.
 

Moim zdaniem jesteś w "lepszej" sytuacji - gratuluję. Chociaż wielu goni królika, bo... lubią gonić ;) 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Asia napisał:

Tempo zwolniłam, ale to nie oznacza braku zmian.

Wreszcie ! Są piękne , przy okazji zazdroszczę pomieszczenia , jak ja bym chciał tak swoje rozstawić. Co do gąbek te z linku są ok. Jak by coś jednak nie zagrało daj znać to się załatwi. Ta gąbka to nie gąbka , to część przetwornika i ma wpływ na brzmienie. Aśka , nawet nie wiesz jak się cieszę , poszłaś w lampy których mnóstwo osób się boi a teraz w bezkompromisowe kolumny do lampy. 

Wyprzedziłaś wiele osób o epokę :) 

@AudioTube przeczytałem i teraz to już na pewno muszę posłuchać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioTube bardzo mądre słowa. Nigdy nie odzyska się sporej części zainwestowanych środków w DIY. W takie coś powinny bawić się osoby które wiedzą konkretnie czego chcą. Kolejna kwestia odnośnie "króliczka". Z zestawem "docelowym" jest jeden mały problem nasze gusta się zmieniają, słuch się zmienia i dziś docelowy zestaw za 3 lata może być kompletnie nie odpowiadający nam. Jeśli da się niewielkimi środkami skorygować brzmienie w DIY później to super. I tylko można pogratulować. 

 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Aśka , nawet nie wiesz jak się cieszę , poszłaś w lampy których mnóstwo osób się boi a teraz w bezkompromisowe kolumny do lampy. 

Tomku, wiesz dobrze, że to nie jest rozwiązanie, które uszczęśliwi każdego. I jeszcze nawet jakiś rok temu nie sądziłam, że wyląduję z czterdziestoletnimi kolumnami!

Zastanawiam jak to się właściwie stało :). Chyba słuchałam każdego po trochu, a potem zrobiłam zwód ;).

A tak serio - im więcej współczesnych kolumn miałam okazję posłuchać tym więcej rzeczy mi nie pasowało.  Po drodze było wiele pomysłów, o które wypytywalam bardziej doświadczonych kolegów, a na koniec zrobiłam woltę i znalazłam na własną rękę i (mimo wszystko) ryzyko.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko pod lampę te kolumny powinny być optymalne. Miałem kiedyś okazje słuchać tych kolumn z lampą 300b i było naprawdę dobrze a to co zapamiętałem to mocny, szybki bas. 40 latek to jest jeszcze dużo:) to takie Classic wkraczające w vintage. Czasami gram na jeszcze starszych konstrukcjach i wstydu nie ma:)

do tego kolumny maja swój wygląd- mi się podobają. Daj znać z czym grają - 2A3? I jak z dana konfiguracją wypadają? Wiadomo amerykańskie jest najlepsze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed testowanym modelem w ofercie funkcjonował już model o nazwie Arioso, tyle że był on oparty o inną legendarną triodę, 2A3. Jak mi napisał pan Łukasz Feliks, jeden z trzech synów pana Henryka zaangażowanych w prowadzenie rodzinnego biznesu, w pewnym momencie powstało kilka egzemplarzy tego wzmacniacza z lampami 300B, które to triody panowie wysoce sobie cenią i po prostu lubią ich brzmienie. Ponieważ zebrały one także bardzo pochlebne opinie wśród klientów, to właśnie wersję Arioso 300B zaprezentowano oficjalnie jako jeden z produktów rocznicowych. Nieco później firma podjęła decyzję o pozostawieniu jej na stałe w ofercie i jednoczesnym wycofaniu z niej pierwotnej, opartej na triodach 2A3. Egzemplarz, który trafił do testu oznakowany jest jeszcze jako „20 Years Anniversary Edition”, ale oferowane obecnie będą się nazywać po prostu Arioso 300B. 

http://hifiknights.com/recenzje/feliks-audio-arioso-300b/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej cenię szybkość i naturalność więc preferuję 2a3, el84 czy 211. 300B nie wpisuje się w moje gusta, gdyż uważam, że dawkowanie ciepła czy słodkości powinno iść że źródła i jego rozdzielczości. Jeśli jest odpowiednia rozdzielczość systemu, to pudla instrumentów lub naturalne ciepło wokalu nie musi być podbijane.

Ale oczywiście rozumiem ludzi słuchających wokali na 300B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2022 o 22:45, elektron6 napisał:

Mam słabość do otwierania lampek NOS; te tekturki, papierek, opakowania aż się robi miło:) ciąg dalszy budowania zapasu lamp dla systemu KH OX :)

CAAAAAEA-D062-4F1A-8BEF-1CE8B5C1153A.jpeg

4FCFFD37-7905-4EE3-937F-85F5D4068949.jpeg

Coś jest w tych starych produktach

IMG20220830132654.thumb.jpg.a90891920a5b00898cbdb22701981762.jpg

Choć moje pewnie młodsze, ale zawsze jak dotykam pudełek to mam wrażenie obcowania z czymś specjalnym :) 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Coś jest w tych starych produktach

IMG20220830132654.thumb.jpg.a90891920a5b00898cbdb22701981762.jpg

Choć moje pewnie młodsze, ale zawsze jak dotykam pudełek to mam wrażenie obcowania z czymś specjalnym :) 

Coś pięknego:) to tak trochę jak wyjęcie vinyla z opakowania, zapoznanie się z książeczką a następnie uczuciowe zainstalowanie płyty w gramofonie. A tak to w dobie nowoczesności, pozostaje nam tylko błyskawiczny dostęp do utworu z poziomu smartfona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...