Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

zieluwid dokładnie o to mi chodziło...

jacek75 na pewno nie jestem fanatykiem kabli, jakieś tam mam, ostatnio do DACa dokupiłem Wireworld'a Luna 7 2RCA-jack, ale mój zestaw (może przede wszystkim pomieszczenie) jest na tyle niedoskonały, że inwestowanie kilkuset złotych w niuanse, które odnajdę lub nie, zupełnie mnie nie interesuje.

f1angel Czy lepszy, czy gorszy to nie będę się spierał, bo nawet nie mam podstaw empirycznych do tego, ale chyba przyznasz, że w przypadku Celdur'a to jest trochę karykaturalna sytuacja. Przyjmując najbardziej tradycyjne założenie "10% na kable" to do Ultraviolet'a potrzebujemy zestawu za, lekko licząc, 10 000zł...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli 500 zł na kolumny i 9500 na sprzęt towarzyszący icon_biggrin.gif.




Tak właśnie ;]
Jak to dobrze ujął f1angel kolumny za jakiś czas zostaną sprzedane a kable które mam zostaną.
Zmienię na pewno tylko głośnikowe na van den hul the wind mkII ale to już przy o wiele lepszych kolumnach.
(obecne Alphard da Vinci są na prawdę w porządku)
Konwerter DAC też zostanie zastąpiony droższym z czasem. Nie jakimś potworem za ponad 1k ale chociaż o klasę wyższym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(obecne Alphard da Vinci są na prawdę w porządku)


Ja też obecnie używam kabli Alphard da Vinci i moje odczucia są takie, że przy moim sprzęcie to jednak przeciętne kable. Brakuje mi w nich szczegółowości, barwa dźwięku jest jakby "przytłumiona", odnoszę wrażenie, że bardzo ograniczają brzmienie zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Majtek2013, bo nie pamiętam, ale jakiego interkonektu używasz?
Ja słuchałem z DaVinci na zestawie dość wysokiej klasy o rozdzielczości na pewno wyższej niż w Twoim systemie i niczego takiego nie stwierdziłem. Owszem kable łagodzą nieco górę, ale nie stwierdziłem dużych braków jakościowych. Brzmienie rzeczywiście trochę ocieplone, zmiękczone i otulone lekko "lampową" mgiełką. Ale braków w barwie, odwzorowaniu sceny czy przestrzeni nie stwierdziłem.
Niskie tony prawidłowe, może nie schodzą do piwnicy, ale są ok. Być może jak to zwykle bywa wszystko zależy od konfiguracji?
prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przetestuję je w trochę innym zestawie, również wysokiej klasy i nie omieszkam Was poinformować o wynikach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Cytat

Cytat

(obecne Alphard da Vinci są na prawdę w porządku)


Ja też obecnie używam kabli Alphard da Vinci i moje odczucia są takie, że przy moim sprzęcie to jednak przeciętne kable. Brakuje mi w nich szczegółowości, barwa dźwięku jest jakby "przytłumiona", odnoszę wrażenie, że bardzo ograniczają brzmienie zestawu.



Słuchałeś swojego zestawu na innych kablach głośnikowych, że takie odnosisz wrażenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam Majtek2013, bo nie pamiętam, ale jakiego interkonektu używasz?
Niskie tony prawidłowe, może nie schodzą do piwnicy, ale są ok.


Używam Monster Interlink 400. Co do niskich tonów to faktycznie zastrzeżeń do Alphard da Vinci mieć nie można.

Chemikost mojego zestawu na innych kablach nie słuchałem ale słuchałem w salonie kabli equlibrium (stage+string) w porównaniu z dwoma innymi, o ile ma to jakieś znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, wypróbuję każdy kabel, który będę mógł. W ostateczności zamówię z salonu za kaucją ze trzy zestawy i jeden wybiorę, tylko chciałbym wstępnie wiedzieć w co celować. Gdy ostatnio rozmawiałem z salonem to zauważyli, że mój zestaw gra jasno i trzeba to mieć na względzie dobierając kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, ja wiem, ze trzeba posłuchać, ale nie marnujcie pieniędzy na nowe kable. Co jak co, ale druty naprawdę z tego wszystkiego najmniej się zużywają. Czasem wystarczy tylko uciąć końcówki i zarobić od nowa a kabelki są już wygrzane. Odsłuchać też można wyszukując sprzedających blisko miejsca zamieszkania. Nieraz nawet ktoś mieszkający dalej może się zgodzić podesłać kable do odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoim stereo. Może nie jest tak gustowne jak większości z Was, ale jak na pierwszy zestaw jest świetnie (na podstawie własnych odczuć wizualnych i muzycznych icon_wink.gif ). Z założenia miał być najprostszy gramofon podłączony do głośników komputerowych Modecom... Co wyszło możecie zobaczyć sami.



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...