Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Troszkę trudno jest winyle wkładać, ale na razie tak musi zostać. Ustawienie jest takie dzięki temu forum, bo wcześniej była tragedia. Kolumny stały za TV, tak jak teraz PS3 i do tego całość między meblami i przy samej ścianie. Teraz mam około 23 cm od ściany... Mówisz, żeby dać jeszcze więcej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i wkońcu sie ogarnełem. Prace trwały 3 tygodnie, ale jakość dobrnełem wczoraj do końca.







Wzmacnaicz to Denon PMA-1520. Jak to wzmacniacz wzmacnia, ale i robi za DACa. DAC jest zbudowany na czterech Burr-Brown PCM-56P. Taki sam przetwornik jak we flagowym DAP-5500. Transport to DCD-1420, akurat padło na ten model z dwóch powodów. Pasuje stylistycznie do kanciatego PMA-1520 oraz ma dostępny laser. Tuner jest 2 lata młodszy i troche odstaje stylistycnzie, ale ten mial jako pierwszy sterowanie z pilota więc musialem wybrac TU-660.
Kumpel dorobił mi drewniane boki do wszystkiego. Znalazlem oryginalny prospekt gdzie PMA-1520 stoi właśnie w takich bokach w kolorze mahoń więc zrobiłem sobię kopie. Odrazu za jedbym zamachem pociągnełem CD i tuner, ale z tego co się orientuję to nie było ich w drewnie. Najgorsze do ogarnięcia było sterowanie głośnością, bo oryginalnie PMA-1520 nie ma sterowania z piota, a ja chciałem takie mieć. Z pomocą kumpla z sąsiedniego forum dołożyliśmy Alpsa z silnikiem i układ, który tym steruje. Teraz nie trzeba wstawać do pieca żeby zgłośnić muze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa. Moja dziewucha sie smieje ze wyglada jak meble komunistyczne. I wlasnie tak ma to wygladać icon_smile.gif Pewnie inna okleina wygladala by wiele lepiej, ale chcialem trzymac sie oryginalnego mahonia.

Ogolnie jestem bardzo zadowolony z pieca. Generuje super przestrzen i barwe. Nie jest na basie jakis mega szybki, wręcz mułowaty, ale ja lubie takie granie. W zamian dostajemy super melodyczny bas, kotry ciagle zmienia swoj charkater. Piec wrocil do mnie po 3 miesiacach icon_smile.gif Jak moglem go odsprzedać. To calkowite przeciwienstwo pozniejszej serii x60. Teraz jakis czas mialem PMA-1060 i wczoraj po podpieciu PMA-1520 na początku byłem rozczarowany mimo tego ze piec mi sie wczesniej podobal. Zaczelo wszystko buczeć i chuczeć, ale po 10 minutach wszystko wroilo do normy i wzmak zalał pokoj ciepłem i barwą niedostepną żadnym innym Denonom.

Cytat

To teraz masz unikaty w skali światowej icon_biggrin.gif . Świetnie to wygląda! Swego czasu też "chorowałem" na sprzęt z dechami.


Mi jakos zawsze te boki nie interesowaly, ale teraz pomyslalem sobie zeby moze sprobowac cos takiego dolożyć i dodać uroku kanciastym gratom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najgorsze do ogarnięcia było sterowanie głośnością, bo oryginalnie PMA-1520 nie ma sterowania z piota, a ja chciałem takie mieć. Z pomocą kumpla z sąsiedniego forum dołożyliśmy Alpsa z silnikiem i układ, który tym steruje. Teraz nie trzeba wstawać do pieca żeby zgłośnić muze icon_smile.gif

Gdzie dałeś czujnik podczerwieni? Bo na froncie nie rzuca się w oczy...

Pozdrawiam
PS. Bardzo fajnie to wyszło...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest pod loudnessem. Odbiornik jest tak duzy ze nie ma mozliwosci zamontowania go gdziekolwiek indziej. Musialem przewlec kable przez szpary w panelu i dopiero wszystko zalutowac.

Tutaj go widac wyraźnie.


Ogolnie niby prosta sprawa zamontowac sterowanie vol, ale jak sie do tego zabierzemy to schodzi duzo czasu. Najpierw trzeba caly ulald sterujący poskładać, bo przychodzi w kawałkach. Ja dokupiłem do niego ALPSa, bo nie chcilem zadnego chinskiego potka. Potem trzeba znalesc miejsce na caly ten uklad, ja sie doczepilem do obudowy DACa. Potem nalezy znalesc gzies zasialnie 12V. My akurat pociagnelismy je z DACa i poskładac kolejny układ zeby to zasilić. Oczywiscie nowy potencjometr nie pasowal do obudowy wiec musialem rozwierac panel na 9mm oraz wywiercic dodatkowy otwor pod mocowanie potka. Do płytki tez oczywiście nie pasował wiec 8 kabelkow i łączenie wszystkiego. Oczywiscie bez schematow itd ani rusz. Teraz jest tam tak ciasno ze nie wiem, kto to rozbierze zeby cos w przysłości np naprawić icon_smile.gif Nie obyło sie tez bez problemów, bo potka dostałem bez nakrętki. Zadna inna na niego nie pasowała, wkoncu sprzedający po tygodniu dosłał mi podkładke.
Z tymi bokami tez niby ic, ale pomierzyć to wszystko... Głupie podkładki miseczkowe musialem kupywac z neta, bo nigdzie takiego czegos nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
f1angel "pewne uwagi"? icon_cool.gif

Dla mnie przy takim ustawieniu to nie ma racji bytu, ale może mało wiem. Swoją drogą kolega próbował walczyć piankami, jak rozumiem z basem, rzecz w tym, że one są za cienkie i mają za małą gęstość, żeby cokolwiek w tej materii zmienić. Polecam pomiary przy takim dostawianiu, sam się kiedyś przejechałem na takich "ustrojach"...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo.Na początku przedstawie Mój sprzęt - ampli stereo yamaha rx 496 jestem z niego zadowolony a może byłem, jednak gra trochę za ostro, kolumny MA RX6 wcześniej były Klipsch RF 52 ale one okazały się za ostre a między jednymi i drugimi przejściowo MISSION 701 ,próbowałem je ze wzmakiem mojego Syna, Denonem 560 ale tego nie mogłem słuchać dżwięk taki zamulony. Pianki zakupiłem w celu zniwelowania dudniącego basu w pokoju za głośnikami, bo to ścianka gipsowa, ale muszę przyznać że takie pianki bardzo dużo dają w kwestii basu. Jako napęd służy BD Samsung 1500. Muszę powiedzieć że ze słabej jakości płyt jest nie najlepiej za dużo tej góry, ale radio Czwórka gra fbardzo fajnie , a CHILI ZET to poezja ale wtedy wyjerzdżam kolumnami do przodu, i naprawdę macie racje z tą akustyką pomieszczenia, musiałem sie sam przekonać po przeczytaniu wielu porad na tym forum, jak i z masywnymi standami pod tymi podstawkowymi, zreszta są na zbyciu za jakieś grosze. Mówicie że akustyka kuleje, tez tak myślę ale jest już bardz fajnie z tymi MA. Jeszcze tylko dobrać jakiś fajny wzmak, ale to dopiero za jakiś czas. Więcej zdjęć zapodam jak mnie odwiedzi Mój Syn,bo to trzeba się na tym znać. Pozdrawiam Jarek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa zrozumienia, tak to jest jak się wraca po dwudziestu paru latach do prawdziwego stereo, a nie jak to człowiek sie zachwycał psełdo kinem domowym i myślał że diabła za rogi złapał, ile to można tych filmów obejrzeć w tym 5.1 a jak się zaczie słuchac muzyki to wychodz dopiero jakość tego kina, i tak się wraca do prawdziwego stereo , jeszcze jak się trafi przypadkiem do salonu audio i usłyszy pierwsze lepsze stereo to kino wylatuje z domu. W niedługim czasie będę chciał dodać więcej fotek pokoju ale dopiero jak mnie Syn odwiedzi i wtedy prosić Was o jakieś wskazówki względem polepszenia dzwięku. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jacku że jesteś z Łodzi ja często też jestem w Łodzi służbowo jak i prywatnie z Synem u lekarzy , ale może byłeś w salonie audio TOP HIFI na Kościuszki choć myślę że na pewno. Chodzi mi oto że jak tam byłem kilka lat temu odsłuchiwałem kolumienki podstawkowe B&W 685 z jakimś wzmacniaczem nie pamiętam nazwy i było super, dżwięk taki że pytałem się czy nie włączyli jakiegoś suba to facet się tylko zaśmiał,. W domu sprawdziłem na stronie sklepu że ten wzmak kosztował ok 20tyś zł.Po jakimś czasie znowu podjechałem do tego sklepu żeby odsłuchać tych samych kolumn ale nie mieli już tego wzmaka i nie pamiętali co to był za sprzęt, ale podłączyli mi te same głośniki pod Rotela 12 coś za 3tys i dzwięk był taki że nie chciał bym tego za darmo. Teraz jak wchodzę na ich strone to nie ma już tego wzmaka a chciałem o nim troche poczytać, choć to półka już nie dla mnie. Może ktos z forumowiczów kojarzy taki wzmak- funkcje wyświetlane chyba na zielono pasek wyświetlał poziom głosu jak i wskażnik numeryczny a profil przedniej ścianki tej czołowej nie był pionowy jak w większości wzmaków tylko w taki minimalny schodek, ogólnie wyglądał jak sprzęt wiekowy a to przecierz nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość między kolumnami wynosi ok 280cm, a karzda z kolumn do miejsca odsłuchu ok 250cm.Po zapoznaniu się z lekturą na tym forum już wiem że nie mam za dobrego ustawienia. Próbowałem przestawić z prawej strony ten regał w strone drzwi a między nim a szafką ze sprzętem wstawiałem kolumne i wtedy dżwięk był bardzo słaby. Basu było bardzo mało w miejscu odsłuchu a za głośnikiem multum aż dudnił. Są różnice w dżwięku gdy kolumny przestawiam , np. prawą w stronę do samej szafki a lewą do samego telewizora, oraz gdy jak kolumnami wyjadę do przodu na ok. 40cm, wtedy jest najlepszy dżwięk. Ale prosił bym o jakieś jeszcze wskazówki lub sugestje względem ustawień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...